Aracınız için doğru oktan sayısını nasıl anlarsınız.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmeth ve kaanik konuştuklarınızdan bi yerden sonra koptum .. motor Zx%16Rs iken kullanılan yakıt 95okX?+ks... falan derken kaydım ben.. ama ikinizede hayran kaldım..

ben 97 full force yada bp 98 kullanıyorum. araç atikleşiyor , ayrıca depo başına 65/70 km fark ediyor. ama şayet zararlı ise bundan sonra almam.. malumatı olan varsa ve bizlerle paylaşırsa minnettar kalıırım.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) teşekkürler.

bahsttiklerimiz opel motor kodları.

kaanik arkadaşımız 1,8lt motorum var demek yerine "z18xer" diyerek motorun kodunu verdi böylece daha sağlıklı iletişim kurduk :D

bu arada tahminim sizin motor kodunuzda "z12xep" tir :)

97 yada 98 oktan kullanabilirsiniz. ateşleme avansını ECU (beyin) vuruntu sensöründen gelen sinyale göre kendisi ayarlar.
motorun kendine verdiği yeni ayar neticesinde , yüksek oktan yakıtınızla daha uzun km yapmak çok doğal.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
ahmeth ve kaanik konuştuklarınızdan bi yerden sonra koptum .. motor Zx%16Rs iken kullanılan yakıt 95okX?+ks... falan derken kaydım ben.. ama ikinizede hayran kaldım..

ben 97 full force yada bp 98 kullanıyorum. araç atikleşiyor , ayrıca depo başına 65/70 km fark ediyor. ama şayet zararlı ise bundan sonra almam.. malumatı olan varsa ve bizlerle paylaşırsa minnettar kalıırım.
:) Opel astrada 2 tip 1,8 motoru kullaniliyor.Bir tanesi 125 hp lik, otekide benim arabada olan 140 hp lik. o yuzden motor koduyla yazdim.

8808

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk aldığımda opet 98 oktan kullanıyordum.
şimdi opet 97 oktan.
2004 corsa njoy kataloğunda 95 oktan ve üzeri yakıtları tavsiye ediyor.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmeth ve kaanik tekrardan minnettarım.. "z12xep" bunuda asla unutmayacam :)