Aracınız için doğru oktan sayısını nasıl anlarsınız.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sizin tanıtım konunuza baktım aracınız 1999 modelmiş sanırım

öyleyse motorunuz x12xe olabilir :D

ruhsatınıza bakın motor numarasının ilk 5 yada 6 hanesi :)

murathanouz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani şimdi 2000 model astra 1.6 cd lere kurşunsuz 95-97-98 farkadiyormu.ben kurşunsuz 95 kullanıyorum.bir sorun olurmu.kurşunsuz 97 veya 98 oktanda kullabirmiyim(kitapçığı yok bende) ?

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet "unleaded premium" yurt dışında kullandığı yakıt.

98 oktan yakabilir. fakat daha üstü olmaz.

95 te kullansanız sorun sıkıntı olmaz. fakat 97 98 de çekiş farklılığnı ve aynı miktar yakıtla yaptığı daha uzun menzili farkedersiniz

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökalp 100 alma avansı kurtaramıyor ecu .

fakat bizim ülkede satılan 100 98 çıkarsa şaşırmam. faydasını görüyorsan devam. ama 100 oktan 1.6 motorun yakıtı değil.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaa arkadaşlar baştan sona oku okuuu dedim hani bilgi sahibi olayım diye maşallah herkes bilgi sahibi ama doğru kime göre neye göre...Şimdi parformansta değişme olmaz ama motorla ilgili parça aksamların ömrünü uzatmada 97-98 oktan iyi deniyor genel yorumlar..Ancak araç kullanma klavuzunda 95 oktan yazıyor bunu kulanmakta hiç bir zarar teşkil etmez deniyor.Anladıklarım bu.Ancak bazı tecrübeler yüksek oktanın zarar verdiğine işaret ediyor...Çözüm değil kafa karıştırma olmuş bu kısımdaki mesajlar..Biri lütfen toprlasın ve bilgiyi doğru aktarsın artık hı ne dersiniz??:confused: :confused: