Aracınız Ne kadar yakıyor?

memoxi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B 2001 1.6 Comfort. istanbul trafiğinde 11-12lt/100km de yani 2.750 den hesaplarsak 300-320 arası. şehir dışı da 2 yıl önce bi ölçmüştüm 5.8/100km
acayip fark ediyo yaw

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turko' Alıntı:
Arkadaşlar,corsa 1,3 dizel easytronik: Yakıt hesbımı sonunda gerçekleştirdim.:D 100km/5,8 lt- şehiriçi karışık yol durumunda.nasıl bir rakam,iyi midir?

Ayrıca bugün Beylikdüzünde özel bir opel servisine götürdüm aracı.bir kaç ufak sıyrık falan vardı.Muammer usta ban aracı manuel de kullanmamın iyi olmayaccağını,easytroniklerin 1-2 yıl sonra beyin arızası verdiğini söyledi:eek:

Doğrumudur ? Bilgisi tecrübesi olan varmı?.arkadaşlar ben trafikte bazen otomatik duruma göre bazen manuel modda kullanıyorum.Gerçekten çok mu sakıncalıdır.Eğer öyle is esaytronic in hiçbir anlamı kalmıyor:( Bilgisi olan? Teşekkürler.
bu araçtan kullanmıştım.yakıt sarfiyatın normal kabul edilebilir.
easytronic , manuel şanzımana elektronik kontrollu debriyaj ve vites değiştirme sistemi adapte edilmiş ve otomatik şanzıman simule edilmiştir.
manuelde kullanmak viteslerin sistem yerine sizin değiştirmeniz anlamına
gelir ki herhangi bir problem yaratacağını sanmam.yalnız sistemin vites değiştirme zamanları aracın en ekonomik ve performanslı devir aralıklarında
gerçekleşir.bunu sizin yapmanız sarfiyatı biraz arttırabilir.
otomatiğin konforunu,manuelin keyfini uzun yıllarca çıkarmanız dileğiyle selamlar.

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
getrag84' Alıntı:
bu araçtan kullanmıştım.yakıt sarfiyatın normal kabul edilebilir.
easytronic , manuel şanzımana elektronik kontrollu debriyaj ve vites değiştirme sistemi adapte edilmiş ve otomatik şanzıman simule edilmiştir.
manuelde kullanmak viteslerin sistem yerine sizin değiştirmeniz anlamına
gelir ki herhangi bir problem yaratacağını sanmam.yalnız sistemin vites değiştirme zamanları aracın en ekonomik ve performanslı devir aralıklarında
gerçekleşir.bunu sizin yapmanız sarfiyatı biraz arttırabilir.
otomatiğin konforunu,manuelin keyfini uzun yıllarca çıkarmanız dileğiyle selamlar.

yorum ve görüşler için teşekkürler...:alkis:

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
full yapıp ölçmen daha mantıklı çünkü çeyrek depo ile yaptığın km 4/4 te yaptığın km den daha az...

burak_1987

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:tesk: paylaşım için sağol