Aracınız Ne kadar yakıyor?

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeniden mazot alıp dene , gene yanılıyorsa yol bilgisayarının programını serviste kontrol ettirirsin, ilk başta menzilin ne gösterdiği önemli değil kullandıkça kullanımındaki en son verilere göre menzilinde oynama olması normal ortala 5 lt /100km ile başlarsın 10 lt /100km ile bitirirsen menzilin kısalması normal ancak depoda mazot kaldığı halde menzilin 0 göstermesi anormal durum , astraların yol bilgisayarı keskin bir doğrulukla çalışıyor ben 5-6 kmlik bir yanılma payı ya vardır ya yoktur diye düşünüyorum daha fazlasını korkumdan deneyemedim bile. Deponun dibindeki tüm pisliği de düşünmek gerek, hele ki bizim ülkede

emin28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski arabam vectrada olmuştu aynı sorun. bir sürü masraftan sonra deponun kasılarak küçüldüğünü farkettik. içine hava basarak şişirip açılmasını sağladık düzeldi. ama senin aracın yeni böyle bir şey olurmu bilmem.

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski arabam vectrada olmuştu aynı sorun. bir sürü masraftan sonra deponun kasılarak küçüldüğünü farkettik. içine hava basarak şişirip açılmasını sağladık düzeldi. ama senin aracın yeni böyle bir şey olurmu bilmem.
kasıklıp kücülmüşmü nasıloluyo bu anlamadım yauw:eek:

ASTRULLAH

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra turbo yakıt...

arkadaşlar arabamın turbo arızası giderildikten sonra yakıtında artış oldu... tamirden çıktıktan sonra istanbul'a gittim fuar için.. 1 depo benzinle 398 km yol yaptı... bana çok yaktı gibi geldi... ortalama hız 160... bazı yerlerde 210-220 yaptığımız oldu.. bazı yerlerde de 90-120 arası gittiğimiz oldu.. yol bilgisayarında ortalama hız döndüğümüzde 160 km yazıyordu.. anlık yakıt tüketimide sürekli değişiyodu ama eskiye göre yüksekti...

bugün bidaha görütcem servise... bakalım hadi hayırlısı

idleboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skoda fabia 1.4 tdi
istanbul - izmit : 180 km (gidiş dönüş)
istanbul - bursa : 170 km (gidiş sadece)
bursadan - çanakkaleden - istanbul : 780 km
Toplam : 1130 km
160 ytllik (67 ltr)mazotla gittım hepsını klima 4. kademede full acıktı (hasta olanlar var tabıı herkes grıp oldu) 120 nın altına dusmedım bursadan canakkaleye kadar canakkaleden donerken 150 den asagı dusmedım sılıvrıden sonra (paralı yolda) bunlara tabıı kı canakkale gezısı dahıl sehır ıcı kullanım fazlasıyla var ıcınde yorumlarınızı beklıyorum lutfen esırgemeyın
arabada 6 kısıydık bu arada bırı bebek :D:D:D

Not: Ceyrek Deponun bıraz altında mazotum var hala

Son düzenleme:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sorun büyük değil sadece ayarları yapılacak sorun çözülür merak etme .

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama hız 160 sa normal bence ort. yakıt tükemtimide kesin 14 filan dır