Aracınız Ne kadar yakıyor?

astra931

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet cazip

benim 2001 model 1,4 astra var sıralı sistem lpg taktırdım 140ykr yakıyor. gidişi benzinden farksız ve ufacık bile sorun yok. aracın benzinden gaza geçtiğini hiçbişekilde anlamıyorum. ne bir ses ne devir saatinde oynama...
ne marka sistem taktırdınız bursada mı takıldı:rock

elze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SLM BENİMDE YAKITLA İLGİLİ BİR SORUM VAR. ARABAYI ALALI 2 AY OLDU HİÇ UZUN YOLA CIKMADIM. ŞİMDİ 2-3 BİN KM UZANICAM. HERHEZ DİYOR Kİ 120DEN AŞAGI DÜŞME COK YAKARSIN!! DOĞRUMU
photo0040039tu4.jpg

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel yorumlar yapılmış söylenecek fazla birşey kalmamış yol bilgisayarlı araçlarda anlık yakıt seçili kalırsa uzun vadede şoföre ekonomik araba kullanmayı yol bilgisayarı öğretiyo denebilir bence.

Kesinlikle yol bilgisayarı konusunda dediklerine katılıyorum.

Hala daha ülkemizde araç yavaş gidince çok az yakar inancı var. en düşük hızda saatlerce giderler. fazla yakmasını aracın hızına göre zannediyorlar.

elze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PEKİ 2004 VECTRA 1.6 İCİN İDEAL HIZ VE DEVİR NE OLUCAK DEDİM YA YENİ OPEL
photo0040039tu4.jpg
CİYİMN

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PEKİ 2004 VECTRA 1.6 İCİN İDEAL HIZ VE DEVİR NE OLUCAK DEDİM YA YENİ OPEL
photo0040039tu4.jpg
CİYİMN
Sevgili Elze, 2006'nın7. inci ayında aldım bende bi tane, ama ne yazık'ki Ş.İ.(özellikle yazdım Ş.İ diye) benzin masrafına ve hantallığına (tabi hantallık göreceli birşey, benim için hantal geldi) dayanamayıp 11. ayda geri verdim yerine 1.3 CDTİ Corsa aldım, kesinlikle yerini tutmaz ama, ufak mufak idare ediyoruz. Sanırım aldığın Vectra 1.6 105 hp çift egzantrik olanı. Bu işin ideal hız ve devri şu. Bu araçların üzerindeki makine biraz zayıf kalıyor, bu durumda yapman gereken tek şey motor'un aracın kasasının ağırlığını üzerine alıncaya kadar devirlenip vites büyütmen, kaldıramayacak duruma geldiği zaman düşürmen. Yeri gelir 3000d/d değiştirir yeri gelir 4500 d/d değiştirirsin, tek dikkat edeceğin şey ne aşırı devir ne'de düşük devir...

bahattinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben herzaman az yakmak istiyorum arabayı kacırınca ama bi türlü olmuyo deviri 4000 değiştirme alışkanlık yapmış ozamanda aşırı derece yakıyo düşük devirdede değiştirince araba hantal oluyo ve gitmiyo...ve vites değiştirince gazı bıkramıyorum deviri 3000de sabitliyorumki turbo gücünü öbür vitese gecince tamamen versin diye buda cok yaktırıyo:D

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya simdi kullanıma gore cok cok cok degistigini anladım. afyonkarahisar-aksaray arasında cok sık gider gelirim. (araç lpgli)375 km. 45 ytl yaktigi oluyor 70'de. yani soyleki ayak gaz pedalinin zeminine ne kadar uzak olursa o kadar az yakıyoruz. ayrıca opel vectra'ya dair kullanıcı klavuzunda 50km hızda 4 viteste kullanımda %30 kadar az yakacağı yazıyor. 90km yi gecmemek de yakıt tasarrufu açısından ayrı bi guzellik tabi trafik kuralları içinde...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya simdi kullanıma gore cok cok cok degistigini anladım. afyonkarahisar-aksaray arasında cok sık gider gelirim. (araç lpgli)375 km. 45 ytl yaktigi oluyor 70'de. yani soyleki ayak gaz pedalinin zeminine ne kadar uzak olursa o kadar az yakıyoruz. ayrıca opel vectra'ya dair kullanıcı klavuzunda 50km hızda 4 viteste kullanımda %30 kadar az yakacağı yazıyor. 90km yi gecmemek de yakıt tasarrufu açısından ayrı bi guzellik tabi trafik kuralları içinde...
50 km hzıla nasıl gideceksin 4 vitesde çok düşük devir 4 vites için... Bence daha çok yakar.Benim yol bilgisayarında anlık tüketim kısmı açık 2500-3500 devir aralıgında en düşük kısma ulaşıyor...