Aracınız Ne kadar yakıyor?

mer67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2001 vectra 1.6
100 km de şehir içi 10,5-12,5 litre ( 100 km ye ortalama 20-30 kontak aç kapa ile ulaşabiliyorum ve arabayı sıkıştırmadan)
sehirler arası 6,5 litre civarı 5.vites 3000 deviri geçmemek şartıyla, (120 km/h )otobanlardaki arasıralar dahil.
geçen sene 90-100 km/h civarında yol seyriyle Kdz. Ereğli -Trabzon arasını ( 924 km ) 50 litre bezinle tamamladım." iki radar cezam vardı, bildiğiniz gibi bir yıl içersinde 5. radarda ehliyet elden gidiyor ,bu korkudan dolayı gaz pedalına dokuna dokuna kullandım bu sonuç ortaya çıktı"

Merih

Auxera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben aracı yeni aldım ve denemek için 2 kere ışık yanarken full doldurdum depo 2 seferdede yaklaşık 38 lt aldı 600 km olmadan ışık yandı po dan alıyorum
800-850 km nasıl gidiliyor anlayamadım
corsa 1.3 cdtı 2005

bp den almani tavsiye ederim mazotu tertemiz oluyo shell in sakin yanina yaklasma ist da anadolu yakasindaysan tavsiye edebilecegim 2 tane bp var bende 1.7 dti var şehir içi trafiginde bi depoyla 750 km gidiyorum mazotu hep ayni yerden aliyorum bsaka yerlerden alirsam zorunlu olarak oda 600 km ye kadar dusebiliyor

karacaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belediye otobüsüyle 1 YTL ye 40 Km yapıyorum.0,025 YKR yakıyorum :) :) .. Yeni arabamı alınca umarım bende yazarım

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun denemelerim sonucu gördüm ki şehir içi 9-10 lt. şehir dışı ise ortalama 5-6 litre yakıyor.Şehir dışında devirli kullanılırsa araç mükemmel derecede ekonomi yapıyor.Örnek vereyim : 5.viteste 70-80 ile gidilince hele de biraz yokuş aşağı gidiyorsak yakıt ekranda 0.01 lt / 100 km olarak görünüyor.Bazı arkadaşlara sordum evet dediler opellerde böyle oluyor.

Şehir içine gelince...Bu biraz da ne kadar dur kalk yaptığınıza aracı nasıl kullandığınıza bağlı.Ama Adana trafiğinde 9-10'u pek geçmiyor.Bizim trafik çok da yoğun değil ışıklarda işte bir dur kalklarımız oluyor.Aracın performansından çok memnunum.Sıralı lpg taktırayımmı diye düşünüyordum taktırmamaya karar verdim.Aracın hakkını ancan benzin verir.LPG taktırırsam opelimden zevk alamayacağımı biliyorum.Aracı genelde haftasonları kullanabiliyorum.LPG ye gerek olmadığını düşünüyorum.

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece haftasonları kullanıyorsanız lpg ye tabii ki gerek yok. :)

fakat akselerasyonda her hangi bir değişiklik olmuyor. 0-100 km ve 90-120 km hızlanma değerleriniz benzinle aynı sıralı sistemde :) %3 - 4 performans kaybı var, zor hissedersiniz

Uzun denemelerim sonucu gördüm ki şehir içi 9-10 lt. şehir dışı ise ortalama 5-6 litre yakıyor.Şehir dışında devirli kullanılırsa araç mükemmel derecede ekonomi yapıyor.Örnek vereyim : 5.viteste 70-80 ile gidilince hele de biraz yokuş aşağı gidiyorsak yakıt ekranda 0.01 lt / 100 km olarak görünüyor.Bazı arkadaşlara sordum evet dediler opellerde böyle oluyor.

Şehir içine gelince...Bu biraz da ne kadar dur kalk yaptığınıza aracı nasıl kullandığınıza bağlı.Ama Adana trafiğinde 9-10'u pek geçmiyor.Bizim trafik çok da yoğun değil ışıklarda işte bir dur kalklarımız oluyor.Aracın performansından çok memnunum.Sıralı lpg taktırayımmı diye düşünüyordum taktırmamaya karar verdim.Aracın hakkını ancan benzin verir.LPG taktırırsam opelimden zevk alamayacağımı biliyorum.Aracı genelde haftasonları kullanabiliyorum.LPG ye gerek olmadığını düşünüyorum.

Son düzenleme: