Aracınız Ne kadar yakıyor?

silently79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekkürler.valla opelim net forumunu görünce arabama daha bi ısındım:)) herkese saygılar,sevgiler..

silently79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkür ederim,benim aracımdaki sıralı sistem ZAVOLLİ marka,valla şehiriçi ne yapsam ne etsem 210 ykr:) uzun yolda 140 km hıza kadar yakıt hep 130-135 ykr arası,sanırım ş.içinde otomatiklerin kaderi bu,rahatlığın bedeli olsa gerek sağlık olsun:)şurdan pay biçmeye çalışıyorum arkadaşımda ww cady var otom vites dizel olmasına rağmen ş.içi 200 ykr, bizimkide yaksın okadar.herkese kazasız sürüşler..

hiko79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence normal arkadaşım otomatikler normale gore 1-2 lite fazla yakar
şeyir icinde sıkam canını

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkür ederim,benim aracımdaki sıralı sistem ZAVOLLİ marka,valla şehiriçi ne yapsam ne etsem 210 ykr:) uzun yolda 140 km hıza kadar yakıt hep 130-135 ykr arası,sanırım ş.içinde otomatiklerin kaderi bu,rahatlığın bedeli olsa gerek sağlık olsun:)şurdan pay biçmeye çalışıyorum arkadaşımda ww cady var otom vites dizel olmasına rağmen ş.içi 200 ykr, bizimkide yaksın okadar.herkese kazasız sürüşler..

Peki bu cady (tam) otomatik mi? Yoksa yarı otomatik (kavramanın, tork konvertörü ile değil de düzlerdeki gibi baskı-balata ile gerçekleştirilen) mi? Yarı otomatiklerde yakıt biraz daha düşüktür.
Selamlar..

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede omvl var ş.içi 160-175 kullanım tarzıma göre değişiyor.şimdiye kadar ş.içi hiç 200 e kadar çıkmadı.Bunun için aracınızın dört dörtlük tüm bakımlarının yapılmış olması gerekir.aracınızın periyodik bakımlarını zamanında yaptırırsanız buna lpg bakımlarıda dahil zannederimki sizinde yakıtınız 160 175 arası olacaktır. Kazasız günler dilerim.

Son düzenleme:

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehiriçinde bursa trafiğinide dikkate alırsak 20 ykr çok fazla değil. hafta içi montajını yaptığımız 2001 model Vectra CDX(otomatik Vites) sahibi (araç 2000 cc) 18 ykr yakıyor diye dün uğradı, bu araçlara bu yakıtlar normal arkadaşlar...

silently79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg servisi manifold arızalı dedi şimdi onu yaptırıyorum belki düşer yakıt test edip görücem,yakıtla alakası varmı eksoz manifoltunun onuda bilmiyorum açıkçası.

exeexe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b yakıt tüketimi

arkadaşlar aracım corsa b 1.4i lpg li lpg ile yeni zamdan dolayı kmde 200 ykr yakıyor. benzinle hiç denemedim ortalama ne yakar bilgisi olan varmı.

ocankio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa teknik özellikleri inceledimde cosmo modelinde bile opsiyonel olarak yol bilgisayarı sunulmuş.p4 diye bir paket adı altında.p4=cruise+park sensörü+yol bilgisayarı.
ben enjoy aracıma cruise control taktırdım.teknik özelliklerde bunu göstermiyordu.yol bilgisayarını da göstermiyo.acaba bizim bilmediğimz bir şekilde hi cazz arkadaşında dediği gibi ekrandan alık tüketimi falan göremezmiyiz acaba.....

karatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi,
anlık tüketim bilgisi, bildiğim kadarı ile, gerçekten pistonlara püskürtülen yakıt ölçülerek derlenmiyor. Arabanın yazılımı tarafından, devir, gaza ne kadar basıldığı, hava sıcaklığı v.b. bilgiler derlenerek pistonlara ne kadar yakıt püskürtülmesi gerektiği hesaplanıyor ya, işte oradan besleniyor.
e corsalarda da bu bilgi yazılım tarafından hesaplanıyor.
demek ki teorik olarak mümkün. benden bu kadar :)
pratikte bu işin nasıl yapılacağını ustalar bilir :) yapan birileride vardı galiba!

Not: bi yerlerden şu ortadaki saatin, radyo istasyonunun bilgilerinin gözüktüğü ekranın sağındaki, 2 düğmeye aynı anda 3-5 sn basılı tutunca geçici olarak anlık yakıt tüketim bilgisi gözüküyor diye okumuştum, ama olmadı benim corsada, belki benim yazılımın versiyonu eskidir falan, birde siz deneyin, belki olur sizde.