Aracınız Ne kadar yakıyor?

cenk58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cenk ölçümün eğer ş.içiyse normal gibi ama ş.dışıysa fazla gözüküyo.fazla yakmasının bir cok sebebi vardır.bujilerin eski olması tabiki tüketimi arttırır.10000km bir değiştir bence.zaten kendini amorti eder.Bulunduğun şehir bi hayli soğuk bu da bi etken mesela.kullandıgın yakıt da önemli.ben milangaz kullanıyorum.aygaz da denedim ama propan oranı kışın fazla oldugundan aygazın %10 fazla yakıyo araç.Lastik basıncını kontrol ederim sürekli.30 bar dan aşagıda tutmamaya çalısırım.
evet ölçümler şehir içi ama yinede bence fazla gibi güya lpg taktırdık valla her hareket edişimde zaten 1 km benzinle gidiyor birde bujileri değiştirecem bakalım nasıl olacakben aracı alalı 12000 km oldu hiç değişmedim benden öncede kimbilir ne zaman değişti hem kışın aygazda almamak gerekir o halde buji değişimi kaça patlar bir fikrin varmı.teşekkürler.

zephry

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
gm olursa 35 ytl ben 1 ay önce değiştirdim.bosch da 20 ytl falandı heralde.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
vectra 2,0 gls b kasa 96 model 325-350 kuruş civarında yakıyor. LPG ile 185-190 gibi yakıyor (lpg sıralı sistem değil) hem lpg hem benzin ortalama aylık 200 kuruş gibi. LPG yi hiç tavsiye etmem, ben aldığımda vardı. Motoru bitirdi....

Şehir içinde Vectra B Vectra A dan fazla yakıyor, şehir dışında ise tam tersi oluyor. Kullanım tarzı çok önemli. Vectra A otomatik ve yol bilgisayarlı. Yol bilgisayarında kalkışlarda yapılan tüketimi görünce insanın ayağı gaz pedalına gitmiyorki. LPG konusunda aynı fikirdeyim. Uzun vadede yaptığı tahribat ortaya çıkıyor. İyi bir halt olsa BMW Mercedes gibi büyük firmalar kullanırdı.

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
100 km 5.7 lt yakıyor şu anda soğuk hava şartları+zamlar

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
98 model opel vectra b gl 450 km de 38 litre yakıyor... bana çok fazla gidi geliyor ya :S