Aracınız Ne kadar yakıyor?

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Astra H 1,6 Easytronic (LPG yok) Bosch 4 tırnak buji, K&N açık tip filtre, Nanocharger, JSV Son susturucu, tam sentetik motor yağı, 20.000de bir carbon clean (arac 60.000de)
- Normal kullanımda 0,26-0,30ytl (en fazla)
-Şehir dışı 90-110 arası sabit hızda 100km de 5,0 lt

***Şahitler ve yol bilgisayarı fotoğrafları mevcuttur....

Opel ne yapacağı ne yakacağı belli olmuyor : ))))

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emrah aydemir kardeşim ben senin dediğini aylardır söylüyorum şehir içinde benzinli bir araç 1.4 1.6 280 300 den aşağı yakmaz yakıyorum diyen yalan söyler ben artık önemsemiyorom o düşük değerleri çünkü hiç inandırıcı değil valla ben yazmaktan bıktım artık bu sitede aracına yakıtını benim gibi depokapağına kadar kendisi dolduran kaç kişi vardır merak ediyorum yol bilgisayarına gelince benimki şi ort 7.5 8 gösteriyor ama 10 lt aşağı yakmıyor arkadaşlar sadece ort bakıyor ama bence doğrusu yolcluk tüketimni çünkü yaptığın km hesaplıyosun gerisi hikaye .inşaallah herkes bunu idrak eder.

montana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben corsa c aldım 220 230 ykr yakıyo ş.içi gayet normal neden dersek benzinin litresi 3,30olmuş rakamlar çok yüksek yakarı normal aslında araçlarımızın bence tabiiki.yani günümüzde 200 ykr yakan benzinli yoktur bence ş.içi ama:)

alex07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Bende Asrta-H 1.6 var.
100 km'de
- Sehir icinde 7.5 - 8.0 lt arasinda yakiyorum. Gaza biraz dokununca bu 9.0 lt'ye yaklasiyor.
- Sehirler arasi 5.8-6.0 lt civarinda yakiyor.

coheper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.coheper.com
5300 km de corsa D sport dizel var bende. Aracı yeni aldığımda sigorta kutusunda ki bir montaj hatası yüzünden su aldı ve aracın beyni kısa devre yaptı. Yeni beyin takıldı ve yazılım yüklendi. Arabam dizel olmasına rağmen bir depo mazot ile sadece 500-520 km arası yol yapabiliyorum (sehir içi). Sizce yazılım ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Bir sorum daha var:
Direksiyonu sağa ve sola çevirdiğimde sanki frene basmışım gibi hafif bir sürtünme sesi geliyor. Acaba frenlerde de bir montaj hatası olabilir mi? Bu yüzden de araç zorlanıyor ve çok yakıyor olabilir mi???

Lütfen yardım edin!

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5300 km de corsa D sport dizel var bende. Aracı yeni aldığımda sigorta kutusunda ki bir montaj hatası yüzünden su aldı ve aracın beyni kısa devre yaptı. Yeni beyin takıldı ve yazılım yüklendi. Arabam dizel olmasına rağmen bir depo mazot ile sadece 500-520 km arası yol yapabiliyorum (sehir içi). Sizce yazılım ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Bir sorum daha var:
Direksiyonu sağa ve sola çevirdiğimde sanki frene basmışım gibi hafif bir sürtünme sesi geliyor. Acaba frenlerde de bir montaj hatası olabilir mi? Bu yüzden de araç zorlanıyor ve çok yakıyor olabilir mi???

Lütfen yardım edin!

bende de Corsa D var..
bir depo ile 650 den aşağıya düşmüyor şehir içi.. 2.000 km de yeni.. giderek dahada düşer yakıt diyorlar..
Forumda Mehmet Gazihan var.. dizel de uzman kendisi.. olmadı bi ona danış derim ben..

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coheper direksiyonu tam kirdiginda geliyosa ses normal opellerin cogunda var sonuna gelme anlami gibi bisey yani

ozgur41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 lt yanii 100 ytl ile 530 km yaptım geçen hafta bence mükemmel..km de 20 ykr yakıo..ortalama 20-25 ykr yakıo..her zevkin bi bedeli olması lazım..birmilyonda yaksa lpg ye hayır..