Aracınız Ne kadar yakıyor?

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şehir içi 5 lt yakıyo en az yakan benimki heralde ama hiç performanslı kullanmıyorum malum öğrenciyiz 5 lt de yaklaşık 130-140 bin ediyo oda eurodizel kullanıyorum

--CORSA--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
yaa arkadaşlar benim vectra 9litre civarı filan yakıyor kasa agır geliyor motora o yüzden bu böyle yoksa ecotech motor bu kadar yakması imkansız ama ben sıralı taktırmayı düşünüyorum ama duyduguma göre manifoldlar plastik oldugundan dolayı bir süre sonra manifoldu patlatıyormuş dogrumu bilmiyorum ama aracımada kıyamıyorum sizce taktırsammı yada taktıranlar varmı vectra c ye lütfen bana yardımcı olun

peki tamam senin kasa ağır geliyo ondan fazla yakıyo ya corsaya ne dicen ufacık araba ben oyüzden isyan ediyorum ya

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
--CORSA--' Alıntı:
peki tamam senin kasa ağır geliyo ondan fazla yakıyo ya corsaya ne dicen ufacık araba ben oyüzden isyan ediyorum ya

kardeş bi almanya ya telefon açma zamanı geldi o zaman nedir bu böyle yaa arabama kıyamıyorum her akşam yıkıyorum ama gezmeye gelince de geziyoruz benzikte tıkır tıkır atınca bi daha gezmicem diyorum(ama her serefinde dayanamıyorum:))

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılabilinecek en iyi hesap depo doluyken 100 km gidip sonra tekrar doldurup verdiğin parayı gittiğin kmye bölmektir.
ben böyle yapıyorum gayet doğru sonuç veriyo

--CORSA--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
kardeş bi almanya ya telefon açma zamanı geldi o zaman nedir bu böyle yaa arabama kıyamıyorum her akşam yıkıyorum ama gezmeye gelince de geziyoruz benzikte tıkır tıkır atınca bi daha gezmicem diyorum(ama her serefinde dayanamıyorum:))

Walla arayıp sormak lazım nedir bu ecotechlerin hali diye hesapta ecotech bide olmasa yandık walla :(

han-13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla arkadaşlar benim arabaya basarsak 100 kmde 12 litre yakıyor...Basmasan 8 litre

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
yaa arkadaşlar benim vectra 9litre civarı filan yakıyor kasa agır geliyor motora o yüzden bu böyle yoksa ecotech motor bu kadar yakması imkansız ama ben sıralı taktırmayı düşünüyorum ama duyduguma göre manifoldlar plastik oldugundan dolayı bir süre sonra manifoldu patlatıyormuş dogrumu bilmiyorum ama aracımada kıyamıyorum sizce taktırsammı yada taktıranlar varmı vectra c ye lütfen bana yardımcı olun

rica ediyorum bu konuda yardımcı olunuz bana arkadaşlar

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depoyu fulle kilometreyi sıfırla ondan sonra kırmızıyz düşene kadar git tekrar fulle depoyu , deponun aldığı yakıtı kilometreye böl işte kesin sonuç.

corsacı05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
--CORSA--' Alıntı:
Ya arkadaşlar kafayı yicem 2,0 motorlar 1,6 ,motorlar sölediğinize göre 0,23 0,25 yakıyo diyosunuz benim araba 1,4 motor ben 0,25 in altına düştüğünü görmedim gerçi istanbulda kullanıyorum hızda yapmıyorum benimkinde bi sorunmu var acaba? :cry:

dopğrudur kardeş bendede otomatik 1,4 100 yıl var anam ağladı opele felan yazı yazdım kimse tınmıyo arabanı değiştirmedik yerini bırakmadılar bu arabalar yakıyo yada başka bir yerinde bir problem var ama arabayı servisten başka bi yere sakın götürme ne kadar pahalı olursa olsun anamı ağlattılar. arabanın değişmedik parçasını bırakmadılar.

corsacı05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bakın arabalarda ( opel ) çok yakmasının sebepleri neler olabilir size kısaca yazayım
1- bujiler, hava filtresi, vs den kaynaklanan
2- EGR valfinden kaynaklanabilir
3- Lamda sondasından kaynaklanabilir
4- Hararet müşüründen ( sensör ) kaynaklanıyo olabilir.
5- Krank Mili devir sensöründen kaynaklanıyo olabilir.
o yüzden arabaınızı bir bilene teslim edin ya servislere yada Bosh Car Servicelere
gendünüzü çok eyü bakun emü:D