Aracınız Ne kadar yakıyor?

--CORSA--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya benim arabadada değişmedik yer kalmadı şu anda bütün bakımları tamam ama değişen bişey yok. Arabamı sewiyorum ama bu olay midemi bulandırıyo.

gozu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lnd' Alıntı:
ama en hayret ettiğim nokta ford dieseller biraz tip olsa hiç düşünemden alırım 2004 fiesta diesel var arkadasımda hesapladık sakin gittim dedi 65 kuruş yakmış arabası uzun yolda nasıl bi arabadır nasıl bir motordur anlamadım gitti acaba alıp motoru benimkine mi aktarsak diye düşünmeye başladım vALLAHa

hesapta bir yanlışlık var. fiesta'ların depo 45 lt, eurodiesel'i geçtim, normal mazot aldı diyelim, litresi 2,20 YTL. 45 x 2,20 = 99 YTL'ye dolar depo.

km.de 65.000 TL demek istiyorsan bu 100 km.de 6,5 YTL demek.

6,5 YTL'ye 100 km yapıyorsa
99 YTL'ye 1523 km eder.
45 lt bölü 15,23 = 2,95 lt / 100 km eder ki bu mümkün değil. ha 100 km boyunca yokuş indiniz de öyle hesap yaptıysanız bu bile fazla :)

ben sıfır ford fusion 1,4 tdci aldım kullandım, altı ay dayanabildim valla. hep 5,5 ile 6 lt arası yaktı. sözde fabrika verisi 3,7 lt idi.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayramda trabzona gittim..Beylerbeyinden fulledim ılgazda tam 450 km'de bir daha fulledim 28 litre mazot aldım...Otobanda biraz bastım ama...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim iyi güsel hesaplamışsın da bu araba 90 gecmeden 1500 devir civarı kullanılmış bende buna hayret ediyorum yaa zaten fabrika verisi fushion a 3.7 vermişler fiesta cok daha kücük o zaman fiestaya 3.0 filan vermeleri gerek ama bunlar hep düz yolda yapılan tahminler ama demekki benim arkadaş fabrika verileriyle kapısıyor

burakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abilerim ben de 1.4 16v corsa var 99 model araba daha 64 binde ve normal kullanım da 14 lt. fln tyakıo sehir içi sehir dışına hiç cıkılmıo kanımızı em di bu araba arabayı bide babama ecotech motor az yakıo bunlar die aldırdım dün buji kabloları deişti araba tekliordu giderken servis yakıtın da deişecegini solemiş deneyeces bakalım

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ş.içinde az yakan araba yok aslında.Bizim okulda bi hoca geçen sene ekonomik olsun diye 1.2 clio aldı.O da ''hiç alakası yok'' diyo ...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volkanx' Alıntı:
aygaz çok yakıyor bende ,3 kez denedim 40 ytl ile 350 km yi geçmedi daha hemde çok mülayim bir kullanım ile,sebebine gelince daha zengin bir karışım mı onun gibi bir içeriği varmış motor daha çabuk çalışsın diye o yüzden aygaz fazla yakar diyor herkes,ama ben milangaz kullanıyorum burada hep aynı istasyondan alıyorum 1,280 ytl lt si 20 ytl ile 180 km ye yakın gidiyor karışık kullanımda ayrıca performans olarakta çok iyi hatta bana göre aygazdan da iyi..

katılıyorum son depom ki hala 4 lamba yanıyor 220 km oldu milangaz çok iyi çıktı ya bence de aygaz da problem var çok yakıyor abi bu arada bence ne bp ne de aygaz en iyisi bir kez daha deneyeceğim milangaz galiba

hafta sonu antep falan yapacağım o zaman belli olur işte...:)