Astra 1.3 J kasa çok yakıyor..lütfen yardım edin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son zamanlarda kısa mesafe kullanmanız etki eder.Sanmam sorun olduğuna

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bülent bey bakımdan sonra sıfırlandı...4.8-4.9 gayet iyi rakamlar...bende bir sıkıntı var o zaman...aracım 3 ay önce kaza geçirdi 3 parça değişti..ama motorla ilgili bir sıkıntı olmadı.bilemiyorum çok canım sıkılıyor..az yaksın diye dizel aldık başımıza gelene bak..ix35 otomatik kullanan arkadaşım var neredeyse onun kadar yakacak
bence bi ara sizin arabadaki L%100km bölümünü sifirlayin derim biraz sehir disina cikip bir 30-40 km kullanin arabanizi o zaman ayni L/100km degerini yakalarsa servise götürün cünkü arabaniz yeni hemen 10-15 bin km de biryerlerinin tikali olacagini pek sanmiyorum (EGR-bogaz kelebegi vs..)ben öyle yaptim eskiden 5,8 di sifirladim uzun yolda 3,8L gördüm 100km kadar gittim öyle sonra sehir merkezine girince dogal olarak trafik falan 4,9l oldu uzun zamandir da kullaniyorum öylede kaldi, uzun yola cikarsam kesin sifirliyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Astra J de akıcılık yok, dikkat eden oldu mu bilmiyorum. dizel ve benzinlisini kullandım, araç boşta bile yavaşlama eğilimde, ya rüzgar direnci yüksek yada rulman, aks ve gibi malzemeler akıcı değil, çok sıkı. Bilemiyorum benzinlisi de motor, ağırlık farklı da olsa G ve H a göre gayet fazla yakıyor. Ayrıca kör noktaları vs. bilmiyorum hiç hoşuma gitmedi şu Astra J

sonmezocak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bi ara sizin arabadaki L%100km bölümünü sifirlayin derim biraz sehir disina cikip bir 30-40 km kullanin arabanizi o zaman ayni L/100km degerini yakalarsa servise götürün cünkü arabaniz yeni hemen 10-15 bin km de biryerlerinin tikali olacagini pek sanmiyorum (EGR-bogaz kelebegi vs..)ben öyle yaptim eskiden 5,8 di sifirladim uzun yolda 3,8L gördüm 100km kadar gittim öyle sonra sehir merkezine girince dogal olarak trafik falan 4,9l oldu uzun zamandir da kullaniyorum öylede kaldi, uzun yola cikarsam kesin sifirliyorum.

peki bülent bey kalan yağ ömrünün %0 göstermesine ne diyorsunuz? yağ çubuğunu kontrol ettim yağ seviyesi iyiydi ama yağ değiştirin uyarısı veriyor araba?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu şimdi baştan okudumda...e bakımı nerede yaptırdınız ? neden silmediler acaba ?

sonmezocak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu şimdi baştan okudumda...e bakımı nerede yaptırdınız ? neden silmediler acaba ?

silindi hocam..%100 den iki ayda %0 a geldi...2000 km de..bakım yaptırmadan önce de % 0 a inmişti servisi arayıp sordum bir problem yok demişlerdi....ne yapacağım bilemiyorum :(

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o nası problem yokmuş ya ? oda problem...servis km si geçip te gidince ganati dışı bırakır ama...ozaman kıymete bindirirler servis sayacını...

sonmezocak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o nası problem yokmuş ya ? oda problem...servis km si geçip te gidince ganati dışı bırakır ama...ozaman kıymete bindirirler servis sayacını...

bilemiyorum yarın tekrar arayacağım servisi..(opel reis samsun)...
olmadı burada sanayide bir ustaya göstereceğim...araba konusunda pimpirikli biriyimdir...

en güzeli alacaksın bir toros dert yok tasa yok

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilemiyorum yarın tekrar arayacağım servisi..(opel reis samsun)...
olmadı burada sanayide bir ustaya göstereceğim...araba konusunda pimpirikli biriyimdir...

en güzeli alacaksın bir toros dert yok tasa yok

öyle deme hocam, babamda var Toros, inan ben çekmekten bıktım onun derdini gelde bana sor. masrafları ufak rakamlara hallediliyor ona eyvallah ama, bi araç 500 km'de bir biyerlerinden ses geliyo diye sanayiye gider mi ya, biz gidiyoz :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi arkadaş söylemedi ama şu kış ayında 5 km birde dur kalk kullanırsa 8 litre astra h yakıyorsa kasa ağırlığı ile j hayda hayda yakar. Onun için yıkarıda kullanmasında bir değişiklik varsa kısa mesafe yakar