Astra 1.3 J kasa çok yakıyor..lütfen yardım edin

sonmezocak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi arkadaş söylemedi ama şu kış ayında 5 km birde dur kalk kullanırsa 8 litre astra h yakıyorsa kasa ağırlığı ile j hayda hayda yakar. Onun için yıkarıda kullanmasında bir değişiklik varsa kısa mesafe yakar

hergün işe gidip geliyorum...ev iş arası 5 km...4 trafik lambası var...genelde de hepsine yakalanıyorum...kafamı kurcalayan şey daha önce ortalamam 6 idi ş.içi kış ayı ve kar lastiği bu kadar etkiler mi? benim kafa hala kalan yağ ömrünün %0 olmasında....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce uzun yol gitmeniz ve ortalama yakıt ile bakmanız şimdi ise sıfırlayıp bakmanız olmasın??? diğerinde 8 yakar ama önceki ortalamanızı sıfırlamadığınızdan fark etmemiş olabilirmisiniz?

sonmezocak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce uzun yol gitmeniz ve ortalama yakıt ile bakmanız şimdi ise sıfırlayıp bakmanız olmasın??? diğerinde 8 yakar ama önceki ortalamanızı sıfırlamadığınızdan fark etmemiş olabilirmisiniz?

8 lt aksaray gibi bir yer için çok değil mi_? bugün hava 12 derece idi..aracı 5 dk ısıtıp öyle işe gittim.aynı mesafe trafik de çok yoğun değildi..sıfırladım ortalama yakıt 7 lt gösterdi

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
başka dizel kullanan arkadaşlarda vardı onlarda böyle sorun yaşamışlardı ,dpf kısa mesafe kullanımda kış şartlarında çabuk doluyor ve kendini temizlemeye fırsat bulamıyor temizlerken ışık yakıyor demişsiniz ama bazende yakmıyor,tavsiyem 20-25 km bir boş yol bulun ve aracı biraz sıkıştırarak kullanın dpf içindeki atıkları yaksın sonra tüketiminizin düştüğünü göreceksiniz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi 7 litre hava ısınınca indi. Birde aracı şöyle 8-10 git gel kullanın bakın 6 litrelere gelecektir zaten kışlık tekerde fark koyar. havalar ısınısın daha düşer artı Dizel olsun Benzinli olsun motor soğuk(ısınana kadar) zengin karışımla çalışır.Bu dizelde biraz uzun sürer.Deneyin motor sıcak gidin gelin 5 litreleri göreceksiniz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabalarda lastik seçimi çok önemlidir. Kendi aracımdan örnek vereyim; Aracımın yaz lastikleri Pirelli P6 cintirato serisi. Oldukça sert bir yapıya sahip. Ben uzun yolda önceki lastiklerle, aracı sıkıştırmazsam 100 km de ortalama 7 litre benzin tüketirken bu lastikleri kullanmaya başladıktan sonra 7,5 litrenin altına hiç düşmediğim gibi zaman zaman 8 litreyi gördüğüm de olmuştur. Bir ay kadar evvel kışlık lastiklerle (Michelin alpin) uzun yola çıktım, aynı kullanım tarzıyla araç 7,2 litre benzin tükettiği gibi aracın konfor ve yola tutunması da değişti.

bjb8.jpg

Lastik alırken doğal olarak öncelikle fiyatlarına bakıyoruz ama artık bu tür etiketleri de incelemekte fayda var.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende corsa d 1.3 cdti kullanıcısıyım. aynı sorum benımde basıma geldi ve araba aynı senın gıbı 8 9 aylıktı 12500 km deydi. yakıt tüketim, 5.9 5.8 arası gidip gelirken 7 7.1 gibi degerlere cıktı ve sonra 90 100 km hızlarda gidince hafif rampa olan düzlüklerde araç gaz yemiyordu ve silkeleniyordu. bu her otoyolda basıma geliyordu. servise gittim partikül fitresi kurum bağlamış dediler 3000 devirlerde motoru sıkıştırarak bi yarım saat git dediler kendini temizler die aynısını yaptım hiç birşey farketmedi. sonra servise tekrar bıraktım elden temizlicez dediler bu sefer okey dedim. bırakmışken 15000 bakımınıda yaptırdım.aracı aldgımda sorun düzelmişti ve eskisinden çok daha iyi ivmeleniyordu.şuan 24000 km de ve maşallahı var hiçbir sorunda çıkarmadı. ayrıca suan kı ort yakıtım 5.0 5.1 arası gidip geliyor. muhtemelen partikul filtren kurum baglamıştır ..