ASTRA 1.4 T A14NET Motor LPG Taktırdım

ceyronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Uzun araştırmalar ve kararsızlıklarla geçen donemin ardından sonunda aracıma LPG taktırdım. Landirenzo Evo Turbo Manuel yağlamalı kit. Henüz 3 gün geçti ama benzin ile arasında en ufak fark gözleyemiyorum. Enjektör sesi yok denecek kadar az. Çekişte de değişiklik farkedemedim. Şu an keşke daha önce taktırsaydım düşüncesindeyim. Öncesindeki çekincem sübaplara uzun vadede vereceği zarardan daha ziyade, LPG den sonra arabadan alacağım keyfin törpülenme ihtimaliydi. Ama görüyorum ki fark olmadı. Çok araştırdım ve kafama en çok yatan ustada montajımı yaptırdım. Yapılan fiziksel montaj hakkında yorum yapamam. Bu işin uzmanı değilim. Fakat aracımı sorunsuz teslim alıp sorunsuz biniyorsam benim için yeterlidir ve doğru olan yapılmıştır. Montajdan sonra bir kez ölçüm yaptım ve benzine göre %40 tasarruflu. Beklediğim rakam da buydu zaten...Bu konuda sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

İyi forumlar..

pehlevan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende arabama tüp taktırmayı düşünüyorum ne kadar ödediniz peki ve nerde taktırdınız ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten LPG benzine göre %40 ekonomi daha fazlası sadece hikaye o kadar. Hayırlı olsun.

pehlevan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki astra j a14net motora lpg taktırıp pişman olan duydunuzmu sorun çıkarmı acaba

ceyronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende arabama tüp taktırmayı düşünüyorum ne kadar ödediniz peki ve nerde taktırdınız ?

Merhaba; İstanbul'da taktırdım. Taksitli olarak 2200 lira ödedim. Firma ismi paylaşmak sorun yaratır mı bilmiyorum ama isterseniz PM atarım. 1 ay oldu 2 bin km yi geçtim ve şu an çok memnunum.

ceyronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki astra j a14net motora lpg taktırıp pişman olan duydunuzmu sorun çıkarmı acaba

Forumlarda ben de çok araştırmıştım ama bu motorla 50 bin km yi lpg ile devirip yorum yapana rastlamadım. Varsa da ben görmemişimdir. Fakat en büyük endişem en başından uyum sağlamama ya da yanlış montaja kurban gitme ihtimali idi. Şu an gayet memnunum. Aracı genel olarak devirli kullanmadığım için de subapların olabildiğince uzun dayanacağını umuyorum. Buna ek olarak LPG kaynaklı O2 sensörü arızası, ateşleme bobini arızası, benzin pompası arızası vs.. yaşar mıyım ya da ne zaman yaşarım zaman gösterecek=)) Riski aldık bir kere... Taktırana kadar çok fazla düşündüm bunları ama artık olursa da bakarız bir çaresine diyorum.

pehlevan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim ben erzurum ve rizedeki bayilere sordum en ucuzu 2700 :( 3500 lira diyen bayilerde oldu

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumlarda ben de çok araştırmıştım ama bu motorla 50 bin km yi lpg ile devirip yorum yapana rastlamadım. Varsa da ben görmemişimdir. Fakat en büyük endişem en başından uyum sağlamama ya da yanlış montaja kurban gitme ihtimali idi. Şu an gayet memnunum. Aracı genel olarak devirli kullanmadığım için de subapların olabildiğince uzun dayanacağını umuyorum. Buna ek olarak LPG kaynaklı O2 sensörü arızası, ateşleme bobini arızası, benzin pompası arızası vs.. yaşar mıyım ya da ne zaman yaşarım zaman gösterecek=)) Riski aldık bir kere... Taktırana kadar çok fazla düşündüm bunları ama artık olursa da bakarız bir çaresine diyorum.

A16xer 1.6 115 bg lik motorla 70 bin km civarindayim. Lpg ile 40 bin km oldu. Tek yasadigim problem ateşleme bobini arızası oldu. Bunun da lpg den oldugu kesin degil. Bu motorlar benzinde de bobin sorunu yaşıyor.
sizin 1.4t motorun egzoz subaplari 1.6 lardan daha dayanikli. kaliteli bir kit ve iyi montajla sorun yasama ihtimaliniz daha az.

ceyronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar 1 yıl dolmak üzere. LPG ile 23 bin km yol yaptım. Tık demedi maşallah.