Astra da yağ bakım zamanı sorunsalı

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam inanın 300000 km gelene kadar en 2 veya 3 kere motor yapılıyor taksilere 24 saat çalışıyor araçlar ufuk abinin dediği gibi orijinal filtre ve bilinir marka yağ kullanırsak ömrü uzun olur aracın
Murat hocam tabii orjinal her zaman iyidir ve ben de aracımı her zaman serviste GM ürünlerini kullandırıyorum. Fakat mantıklı düşünüp örnek vermek gerekirse mesela servis varil GM yağ kullanıyor. Ama piyasada GM den daha iyi yağ seçenekleri de var. Mobil mesela. Araçların elektronik ve beyin aksamlarının da birçoğunda BOSCH imzası olduğu takdirinizdedir. Bunu demek istiyorum. yoksa ne olduğu belli olmayan, markalaşamamış,testleri olmayan ürünleri kullanmak zararlı. isterseniz 1000 km de bir değiştirin..

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Murat hocam tabii orjinal her zaman iyidir ve ben de aracımı her zaman serviste GM ürünlerini kullandırıyorum. Fakat mantıklı düşünüp örnek vermek gerekirse mesela servis varil GM yağ kullanıyor. Ama piyasada GM den daha iyi yağ seçenekleri de var. Mobil mesela. Araçların elektronik ve beyin aksamlarının da birçoğunda BOSCH imzası olduğu takdirinizdedir. Bunu demek istiyorum. yoksa ne olduğu belli olmayan, markalaşamamış,testleri olmayan ürünleri kullanmak zararlı. isterseniz 1000 km de bir değiştirin..
Doğrudur hocam yağ konusunda haklısınız filtreler farklı dediğiniz gibi Fiat kullananlar direk parçacıda opar varımı diye soruyor ama biz burada opel üzerinden istişare yapıyoruz değilmi bilgilerinize saygım sonsuziyifikir

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor ömrü özellikle yağ ve hava filtresinden geçer. bu ikisini 5 binde değiştirirsek ve motorun kullanımına dikkat edersek idda ediyorum motorlarımız bir milyonu görür..

Bu mesajınızda 'motor ömrü özellikle yağ ve hava filtresinden geçer. bu ikisini 5 binde değiştirirsek ve motorun kullanımına dikkat edersek idda ediyorum motorlarımız bir milyonu götürür' diyorsunuz.

Peki, sordunuz mu o taksicilere 5 binde bir değiştirdikleri hava, yağ, yakıt vs. filtreleri orjinalleri ile mi yoksa, bosch vs markalı olarak bildikleri /uzakdoğu malı/2.kaite vs. gibi piyasa malı malzemeler ile mi değiştirmişler...

Diye soruyorum?

. Fil , opar yada bosch kullanılıyor ağırlıklı olarak. orijinal kullandıklarını pek düşünmüyorum ama özellikle ülkemizde ki yan sanayii nin başarılı olduğunu düşünüyorum. .

Diyorsunuz.

Yani yan sanayi kullanalım, orjinale gerek yok, her 5 bin de bir değiştirelim filtreleri ve 1.000.000 km sorunsuz motor turbo yapılmadan kullanalım mı diyorsunuz, garantiniz var mı?

Hocam ben her araç için nasıl garanti edebilirim bu durumu? Bunu ben en iyisiyim diyen usta bile yapamaz. ama ben bu forumda özellikle multijet /ecotec dizel motorlar için konuşuyorum. Motor yapmadan kullananları gördüm ve konuştum diyorum yoksa nasıl garanti edebilirim ki? .

Murat hocam tabii orjinal her zaman iyidir ve ben de aracımı her zaman serviste GM ürünlerini kullandırıyorum..

Burada da her zaman orjinal GM ürünleri kullandırıyorum diyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Cevaplarınız tutarsızlıklarla dolu, hangisine inanalım...;):p

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu mesajınızda 'motor ömrü özellikle yağ ve hava filtresinden geçer. bu ikisini 5 binde değiştirirsek ve motorun kullanımına dikkat edersek idda ediyorum motorlarımız bir milyonu götürür' diyorsunuz.

Diye soruyorum?

Diyorsunuz.

Burada da her zaman orjinal GM ürünleri kullandırıyorum diyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Cevaplarınız tutarsızlıklarla dolu, hangisine inanalım...;):p
söylediklerimin halen arkasındayım. Evet aracımı sıfır aldım ve servis bakımını aksatmıyorum yani bakımları serviste yapılıyor doğal olarak GM kullanıyorum :) ama örneğin silecek GM kullanmıyorum internetten araca özel orta sınıf malzemelerden alıyorum.:p aaa pardon pardon silcek suyum da GM değil :p:p Yapmayın lütfen parça denen şey ile bazı çevresel parçaları ayıralım birbirinden.Daha önceki araçlarımda dışarda bakımını da yaptırdım, güvendiğim markaları alarak kullandım da bunda ne var anlamadım?İyi okuduysanız yan sanayii bazı üreticilerin daha kaliteli mal yaptığını da yazdım. Evet ben bilgilerime ve araştırmalarıma bakarak özellikle multijet 1.3 lerin bakımının iyi yapıldığında iddaa ediyorum düzgün kullanımda milyonu görebilir .. Şu anda orjinal GM kullanmam yan sanayi kaliteli malzemeleri kullanmadığım anlamına mı geliyor? taksiciyi tutup da orjinal kullanıyor musun diye sormadım ama tandığım ve velim olan taksiciler var onlarla sobet aralarında bazılarının orjinal bazılarının yan sanayii kullandığını biliyorum.
Ufuk bey nereye varmaya çalışıyorsunuz? daha önceden tanışıyor muyuz? amacınız tam olarak nedir? benim fikirlerime katılmayabilirsiniz ki yukarıda benim bilgilerim bana sizinkiler de size kalsın konuyu kapatalım dedikten sonra hayırdır birden aklınıza bunlar mı geldi? Amaçsız davrandığınızı bilmenizi isterim.. Benim cevaplarım yorumlarım çok şükür ki tutarlı ama sizin konuyu kapattıktan sonra devam etmeniz tutarlı mı?

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
69.png

Lütfen biraz sakin. Fikirlerimizi konuşuyoruz forumlar bunun için var. 6 gören neden 6 gördüğünü 9 gören neden 9 gördüğünü yazıyor. Her iki fikirde mantıklı gelen arkadaşlarımız hangisi kendisine uyuyorsa onu uygulayabilir. İster zamanından önce bakımını yaptırır, isterse zamanı geldiğinde.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 1576

Lütfen biraz sakin. Fikirlerimizi konuşuyoruz forumlar bunun için var. 6 gören neden 6 gördüğünü 9 gören neden 9 gördüğünü yazıyor. Her iki fikirde mantıklı gelen arkadaşlarımız hangisi kendisine uyuyorsa onu uygulayabilir. İster zamanından önce bakımını yaptırır, isterse zamanı geldiğinde.

Ekli dosyayı görüntüle 1576

Tabii ister orijinal malzeme kullansın isterse piyasa malı veya çakma , isterse zamanında ve zamanından önce sarf bakım malzemelerini değiştirsin biz zaten karışamayız her opelsever kendisi karar verir tabiki...
Ama diğer forumlarda beni tanırlar tecrübeliyim vs. diye kendini metheden birinin hem kendi aracımda orijinal GM kullanıyorum demesi akabinde kendince markalı veya piyasa malı sarf malzemelerini kullanmalarını diğerlerine tavsiye etmesi hele 5 binde bir değiştirin yağı, filitreleri 1 milyon km bile gider sorunsuzca demesi doğru muı? Bilerek veya bilmeyerek hatalı/yanlış yönlendirme yok mu sizce de?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ufuk bey size son kez cevap yazacağım çünkü sizin benim yorumlarımı objektif bir şekilde okuduğunuzu düşünmüyorum.
1- ben kendimi övmedim sizin benim söylediklerimde art niyet aradığınızı hissettiğim için arkadaşlar benim sallama yorum yapmayacağımı bilir dedim
2-Orjinal de kullanıyorum ama piyasada en az orjinal kadar kaliteli hatta daha iyileri var dedim ve halen aynı fikirdeyim,
3-Biz burada kimseyi yönlendirmiyoruz. Burası forum ortamı BİLGİ,TECRÜBE ve YORUM paylaşımı esastır,
4-Merak etmeyin sizin gibi konuyu kapatıp tekrar açmam benim için kapanmıştır. Gerilen ortam için rahatsız olan arkadaşlarımdan özür dilerim hayırlı günler dilerim..

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ufuk abi tayfun hocam konuyu artık uzatmayalım ikinizin bilgi ve tecrübelerinize saygım sonsuz daha önce bu gibi karşıt görüşme yüzünden değerli abimizi kaybettik forumdan onun. İçin ikinizi kaybetmeye niyetim yok sizleri saygıyla selamlıyorum iyi forumlar BİZ OPEL AİLESİYİZ..