astra f avans vurma

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
merhabalar; 94 model 14se motor kodlu astramda benzinde avans vurma sorunu var; lpgde yapmıyor; ustam bozuk benzinden kaynaklandığını söyledi; araç zaten lpgli; en son opetten 40 ytl lik benzin almıştım ve bu sorun ondan sonra başladı aslında; bildiğiniz üzere araçta önceden mikserli lpg vardı ve lpgde ters çalışma yapıyordu; ama sıralı sistem lpg taktırarak bu problemden kurtuldum; acaba bu iki olay arasında bağlantı olabilirmi ,yoksa ateşleme sisteminde bir sorunmu var ; bu arada 95-98 oktan ayar soketi 98 de idi ama dün bunu 95 e çevrdim ,faydası olurmu biilmiyorum; yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
halil avans vurması derken, kontağı kapattığında aracın gec stop etmesini kastediyorsan, bu olay 97-98 oktandan benzin alınca oluyor..birkaç kere benimde başıma geldi..

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
halil avans vurması derken, kontağı kapattığında aracın gec stop etmesini kastediyorsan, bu olay 97-98 oktandan benzin alınca oluyor..birkaç kere benimde başıma geldi..
bende benzinin oktanından şüpheleniyorum,avans vurmadan kastım subabların ses yapması; aracın geç stop etmesi ters çalışma olayı; ama ters çalışma yok araçta ....

ayar soketi; ateşlemenin 95 oktana göre mi 98 oktana göremi yapılacağını ayarlayan soket...

aracı biraz benzinde kullandım avans vurma azaldı gibi ; problem benzinden büyük ihtimalle ama; acaba ateşleme sistemindemi bir sorun var bilemiyorum; bujiler buji kabloları yeni; bobinde sorun yok ,çatlak yok, ama volant okuyucusundan şüpheleiyorum; ateşleme sisteminin başka parçası varmı aklıma gelmayaen...?