Astra G Corsa C Fren Modifiyesi

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik modifiye paylasimin bittigi forumda bir paylasim yapiyim, belki birilerine faydasi olur.

astra g 1.4 1.6 araclar astra g 1.8 veya 2.0 turbo veya 2.2 lerden(calibra turbo kaliperi de olur) aks tasiyicilarini ve on kaliperlerlerini alip fren modifiyesi yapilabilir. corsa c zafira icin de gecerli..diger araclara corsa b astra f ye degisiklikler yapilirsa uygulanabilir.
yalniz burda dikkat edilmesi gereken kaliperlerde bir 280mm lik diskler icin birde 308mmlik diskler icin 2 farkli tip te kaliper tasiyicisi cikiyor. kaliper tasiyicisi 280 lige gore ise disk te 280 olmasi lazim.

tabi ki diskler 4x100 olmasi lazim. boylece 256 mm lik disklerden kurtulmus olursunuz :)

308 disk
SL370607.jpg

CIMG0556.JPG

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bilgi için birde piyasadaki çıkma fiyatları hakkında bilginiz varsa onuda paylaşımısınız

280lik disk için min kaç inç jant gerekiyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
minumum 15 jant olması lazım.çıkmacılardan astrah veya combo c kaliper disk diye alabilirsiniz ben kullanıyorum gerçekten insana güven veriyor

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bilgi için birde piyasadaki çıkma fiyatları hakkında bilginiz varsa onuda paylaşımısınız

280lik disk için min kaç inç jant gerekiyor

estagfurullah.
15 inc 280mm icin yeterli. ama Mahmut, astra h kaliperi demiste, o kaliperde 57/25mm basan pistonlar(astra g 1.8 ve ustunden cikar) var mi.. bazilarinda 57/22mm oluyor.
delikli disk istersen almanya dan temin edebilirim.. diger orjinal fiyatlarini bilmiyorum..ama 4x100 280mm bulabiliyorsan hemen al derim...

eyvallah kardesim :]
iki satir bir sey yazdik, yeter ki astra g lerin iyi frenleri olsun, olasi riskler azalsin.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
forumda daha önce yapan arkadaşlar vardı bende onlara sorarak yaptım.oto güvenden kaliperleri aldım diskler federal power ve büyük tip balata delphi marka.şöylede birşey var önceden hersene 1 takım balata değiştiridim. 2 sene oldu henüz balata yarıya bile gelmemiş.fren tesitinde %25 filan civarında + tutuş çıktı.

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut, astra h hangi motordan cikma kaliperler ? piston caplarini biliyor musun ?
buyuk tip balata dedigin o kaliperlerin orjinal balatasi degilde, atiyorum ornegin vectra c 3.2 nin balatasi mi ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vallaha bilmiyorum piston çapını ustaya gösterdim bu olur dedi taktı.balatalarda resimdekinin aynısı combo c astra h diye geçiyor.sanırım 4 bijon 1.6 astralarla 15 jantlı combo c lerin fren mekanizması aynı

Ekli dosyalar

• pr_01_181_max.jpg
    pr_01_181_max.jpg
    3.6 KB · Görüntüleme: 58

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
400 filan kaliperleri almıştım şu an daha ucuz olabilir.150 ye federal power disk aldım 65 lira delphi balata işçilik