Astra sertlik problemi yardım?

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabanın kasislerde çok vuruntu yapıyor.arka lastik havalarını 27 ye indirdimse de nafile:(ama amortisörler bozuk değil sanırım çünkü yaylandırıp kontrol ettiğimde baya sertler.yani bildiğim kadarıyla bozuk amortisör aşırı esneme yapar bende böyle bir durum yok.şimdi de takozlarda ve amortisör lastiklerinden şüpheleniyorum.sizce haklı olabilir miyim?tüm arkadaşların forum ustalarımızın fikir ve önerilerini bekliyorum:good:

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşim

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım moralini bozmak için söylemiyorum yanlış anlama ama vectra b den önceki arabam astra classic f 98 gls idi ancak 4 ay binebildim. Bana opel almaya yemin ettirmişti. Sert demek biraz hafif kalır odun demek dahada yerinde olur zannedersem. Araçta elimin değmediği yer kalmamıştı ama sonuç nafile. Sanırım aracın yapısı bu. Kanaatim şuki astranın hangi modeli olursa olsun vectra lardan daha sert bir yapıya sahip. Benim tavsiyem gelen sesler ve sertiliği için masraf etme boşu boşuna para harcamış olursun...

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de 2005 cllasic var. Bende senin gibi düşünüyordum. Hatta lastikleri değiştirdim. Hala bir çukura girdimiyin bayağı ses geliyor. Sanırım bu arabanın yapısından. Daha araba 23.000 de ama çukurlarda esneme gibi bir özelliğini unutmuşlar. Yinede ben arabamdan menmunum.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkür ederim.yahu bırakın kasisleri asfaltın bozuk yerlerinde bile çok kütürdüyor benim araba.o an sanki hacı murat 124 kullanıyor gibi hissediyorum kendimi ve bu çok sinir bozucu oluyor.sırf bu yüzden arabayı satabilirim:(

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeller genel olarak sert bir süspansiyon yapısına sahiptir aslında bu sertlik iyidir uzun yolda çok işe yarar ama çogumuz şehir içi kullandığımız için bayağı sinir bozucu oluyor bora passat bunlarda ise çok yumuşak fıs fıs ses gelir sürekli opelin kaderi ama tangır tungur derecede değildir senin arabada bir problem olabilir

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeller genel olarak sert bir süspansiyon yapısına sahiptir aslında bu sertlik iyidir uzun yolda çok işe yarar ama çogumuz şehir içi kullandığımız için bayağı sinir bozucu oluyor bora passat bunlarda ise çok yumuşak fıs fıs ses gelir sürekli opelin kaderi ama tangır tungur derecede değildir senin arabada bir problem olabilir
haklısınız.bizim ikinci araba bora tdi ve pamuk gibi.ona bindikten sonra benimki traktör kalıyor:)