Astra sertlik problemi yardım?

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeller genel olarak sert bir süspansiyon yapısına sahiptir aslında bu sertlik iyidir uzun yolda çok işe yarar ama çogumuz şehir içi kullandığımız için bayağı sinir bozucu oluyor bora passat bunlarda ise çok yumuşak fıs fıs ses gelir sürekli opelin kaderi ama tangır tungur derecede değildir senin arabada bir problem olabilir
çokhaklısın. uzun yolda iyidir yol tutuşu süperdir. tamam da yılda 11 ay şehiriçi kullanıyorum 1 ay uzun yol olur. bunun için bu kadar sert bir süspansiyon yapmanın mantığını anlamıyorum.Opel alan kullanıcılar hep uzun yol mu yapmalı :)

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabanın kasislerde çok vuruntu yapıyor.arka lastik havalarını 27 ye indirdimse de nafile:(ama amortisörler bozuk değil sanırım çünkü yaylandırıp kontrol ettiğimde baya sertler.yani bildiğim kadarıyla bozuk amortisör aşırı esneme yapar bende böyle bir durum yok.şimdi de takozlarda ve amortisör lastiklerinden şüpheleniyorum.sizce haklı olabilir miyim?tüm arkadaşların forum ustalarımızın fikir ve önerilerini bekliyorum:good:

bridstone b320 veya ebat bulamazsan 300 serisini kullan dört mevsim orta performans lastik fakat arabada hem lastik sesi azalıyor direksiyon yumuşuyor ve darbeleri emiyor.

Son düzenleme:

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi arkadaşlar haklısınız galiba opel de böle bir yapı var.2006 astra cdti küçük çukurlardan geçme sanki arabanına altına bomba atıyorlar :):) öle takırtı tukurtu falan :)

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gercektende opel handıkapı bu suspansıyonu cok sert benımde canımı cok sıkıyo ama wv dızellerıde traktor gıbı ses cıkartıyo:D onlarında ses ızalasyonu berbat

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bırakın Astra'yı :D diyorum size Vectra alın. İster köy yolu ister dağ yolu ses falan yok..Takozla viraj lastiğiyle uğraşmayın, satın arabayı Vectra'ya geçin :):)

mecachrome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad: !!! Arkadaşrkr, 1.5 ay önce aldığım astramın lastik basınçlarının olması gerekenden %50 yüksek olduğunudu ogrendiimm !! :( böyle birşeyi nasıl yapabilirler ? önlerde 32 olması gereken basınç 45 olarak ölçüldü, arkalarda da benzer şekilde, düzeltip 200 metre kadar sürdüm, konfora merhaba..