ben hatalımıyımm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben Ankarada olan araçlardan bahsediyorum arkadaşım. Gerek olduğunda Boluya 2. bir araçla gidilip kayda değer bir şey yoksa para alınmadığını da biliyorum...

Vana gitmek tabiiki hatalı olur. umarım anlatabilmişimdir.

To_death_corsa' Alıntı:
Konu o değil ismail..Şimdi bunun farzı misal 125 lik bir filosu var..Hepsi 1 ildemi..Yada şanlıurfa şubesinde arızalanan araç ufak tefek şeylerden:) para almayan usta hernerdeyse hangi ilde olursa olsun bindirip kamyona orayamı götürülüyo gerçek esnaflığı halen yaşatmaya devam ettiği için..Yoksa her ilde bir ufak tefek şeylerden para almayan ustamı var...Yada dahada ilginci..Bu ufak tefek şeylerden para almayan usta diyelim ankarada ikamet ediyor..Van şubesinin arabası bozulduğunda atlayıp van'a gidiyor ve orada tamiratmı yapıyor ufak tefek şeylerden para almamak kaydı ile..Vallaha anlamadım :tomato:

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seni inandırmak zorunda değilimki, ister inan ister inanma ! o senin sorunun

ismail_budak' Alıntı:
Selamlar,dün aracıma sıralı sistem lpg taktırdım. Brc Sequent 56 modeli.Fakat aracımda hararet problemi yaşamaya başladım ve Ankara Opis Servise arızanın bulunması için aracımı bıraktım. (LPG montajı yapan yer de Opis servis)Hararet Normal seyretmiyor, LPG -Benzin farketmeksizin çok çabuk yükseliyor ve Fanın 2. hatta 3. kademelerini açıyor. Araba çalışırken fanını bir türlü durduramıyoruz. Önce 1. kademe fan açıyor, arkasından 2. Kademe devam ediyor. fan susmamakta direndiği gibi bazen 3. kademeye bile çıkıyor. hararet göstergesi 80-90 km hızla seyrederken 92-93 derecenin altına hiç inmedi. rölantide Tech 2 ile yaptığımız ölçümde hararetin 100 derece civarlarında seyrettiğini gördük.termostatı değiştirdik fayda etmedi, antifriz değiştirdik o da fayda etmediAraçta bulunan DTC'ler, u2123, c0551, C0781, C0780, U2120,U2111,U2108,U2106, U2105 , B3715, B2657,P0500, U2139 ... SOĞUTMA SİSTEMİYLE İLGİLİ BİR DTC YOK.Yardımlarınızı ve düşüncelerini bekliyorum...............................................ARKADIŞIN SORUNU : KENDİSİ TÜPÜ ANKARA OPİSTE TAKTIRMIŞ SORUNU ORDA HALLETMEYE ÇALIŞMIŞ ORDAKİLER YOGUN MESAİ YAPMIŞ ORDAKİLER SORUNU ÇÖZEMEMİŞ YANİ BU BÜTÜN İŞİ OPİS TE YAPTIRMIŞ...PEKİ NEDEN OPİS ŞU 125 TANE FİLOSUNA BAKAN ÖZEL SERVİS NE OLMUŞ ÇOK SEVDİGİ VE UFAK ŞEYLERDEN BİLE PARA ALMADIGI ÖZEL SERVİSİNE NE OLMUŞ PEKİ.BURDAN BİŞEY ÇIKARIRSIN UMARIM...BEN HİÇ İNANMADIM BU 125 TANE OPELİN ÖZEL SERVİSTE OLDUNA...

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teacher33' Alıntı:
Bence bilginin paylaşılmasında sakınca olmamalı kimse kimsenin mesleğini elinden alma niyetinde değil.Şimdi bir sağlık sorunumuzu bir doktora sorsak ben senelerce okudum emek verdim bunu seninle paylaşamam dese tuhaf olmazmı?Tabiki bilgi verip vermemek insanların kendi tercihi saygı duyuyorum.

hocama katılıyorum

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Ya madem bilgi verilmeyecek o zaman bilgim yok dersin yada cevap yazmazsın. Ben bu hususu biliyorum ama söylemem demek, hiç söylememekten daha kötü. Benim evde topum var ama sizinle oynamam demek gibi bir şey. Böyle diyen birine herkes kızar, ama hiç sesini çıkarmayıp, topu olduğunu dahi söylemese kim ne diyebilir ki?

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bildiğimi esirgemem, hemen yazıyorum. %50 su- %50 antifriz karışım oranındaki hatadan. çok basit gibi gözüken bu olay, hatalı olduğunda devirdaime görevini tam yaptıramıyor. ben değiştirdim oldu.

Sistemdeki hava da klasik yöntemlerle alınamıyor, hava alma yöntemi :
1)klima tertibatı kapatılıyor, ECC Li araçlarda ECO moda geçiliyor.
2)motor çalıştırılıyor ve şunlar yapılıyor. 30 saniye 2000 devir, 5 saniye rölanti, 30 saniye 2000 devir, sonra 1.fanın açması bekleniyor. fan sustuktan sonra (susmasada olur) motor yukarda yazdığım gibi tekrar çalıştırılıyor.

eksik olan soğutma suyu tamamlanıyor.

Tanbaron' Alıntı:
prince,vectranın harareti neden yükseliyormuş?ben arızayı buldum yazmıştın.bu sır gibi gizli arıza neymiş merak ettim.belki bizimde başımıza gelir.
Bu cevabın bize tartışmanızdan daha yararlı olacağına inanıyorum.

akrep11

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde iki farklı yorum var.ben de bilginin paylaşılmasından,ticari kaygılar taşınıp söylenmeyecekse hiç konuşulmamasından yanayım.astramm cevabında bana laf atmışsın,istersen daha fazla salağa yatma.sen de aynı şekilde dalga geçer gibi cevap vermiştin.ben de cevap yazmıştım.adam gibi cevap verseydin herzaman yaptığım gibi teşekkür ederdim.ona buna yaranacam diye saçma sapan cevaplar yazma

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım, anlayamadığın nokta galiba şu; ben diyorum ki Tansu ustaya, ustam ben yazın geldiğimde sana uğramak istiyorum, servisleri tamirleri sana yaptırmak istiyorum. başkası değil, sen kazan diyorum. niye anlamıyorsun. bu bir tercih meselesidir, gönlüm tanıdığa gitmek ister, ben ustamın bilgi vermemesine bir şey demiyorum, sadece alaycı cevap vermesi canımı sıktı ve onu dile getirdim.

sen daha yazdıklarımı bile tam okuyamamışsın, araç banka aracı değil, bu banka aracıymış diyorsun, yazdıklarımı bir kez daha oku anlayamadıysan...

Ghostbuster' Alıntı:
Şahsen ben mesleğimle alakalı olmadığı için opel ile ilgili ne tecrübem varsa burada hepsini paylaşmak isterim ama ekmeğini bu işten kazanan bir kişi paylaşmak istemeye bilir buda en doğal hakkıdır kişisel tercihdir kimse birşey diyemez.Bu arada bu banka arcıymıs 5 tane aracı varmıs yok yatı katı yazlığı varmış gülesim geldi valla saçmalardan seçmeler...varsa var kardeşim sordukmu :)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşlar bu kadar yeter bence fazla büyümesin bu olayy ve benim yüzümdende diğer arkadaşlarda tartışma yapmasınlar

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben işlerimin yoğunluğu nedeniyle çoğu zaman gündüz internete girmiyorum, giremiyorum..

çözümü yazdım.

her kulun rızkını Allah verir, haklısın. ben de aynısını söyledim, Allah herkesin dağına göre kar verir dedim ...

kurt.ibrahim' Alıntı:
Forum kurallarına uyulması dışında Hangimiz Bilgi açıklama konusunda sözleşme yaptıkta sorumluluk altına girdik.:confused:
Tansunun vediğer konusunda uzman olan arkadaşların daha önceki bilgi paylaşımı varmı:confused: Yokmu:confused: Onlarıda düşünmeli. Bilgiyi paylaşır veya paylaşmaz kişinin kendi takdirindedir. Kalkıpta sitemkar yaklaşımlarda bulunmak yersizdir. Tansu usta paylaşmadı.Acaba Prince arkadaşımızda çözüme ulaştırdığı konuyu niye paylaşmıyor buda ayni şey değilmi:confused:

Kazanca gelince: Her kulun rızkını ALLAH temin etmiştir .Bunu kimse eksiltemez, çoğaltamazda .

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
prince' Alıntı:
arkadaşım, anlayamadığın nokta galiba şu; ben diyorum ki Tansu ustaya, ustam ben yazın geldiğimde sana uğramak istiyorum, servisleri tamirleri sana yaptırmak istiyorum. başkası değil, sen kazan diyorum. niye anlamıyorsun. bu bir tercih meselesidir, gönlüm tanıdığa gitmek ister, ben ustamın bilgi vermemesine bir şey demiyorum, sadece alaycı cevap vermesi canımı sıktı ve onu dile getirdim.

sen daha yazdıklarımı bile tam okuyamamışsın, araç banka aracı değil, bu banka aracıymış diyorsun, yazdıklarımı bir kez daha oku anlayamadıysan...
ben size ne zaman alaycı davrandımki lütfen demeyin böylee sadece yetkili servistir bu arızayıı bulur dedim işi bilen adamalr demek istedim demekki bulamamışlar siz kendiniz bulmuşsunuz bak arızayıı yetkili servis neden bulamadı pekii bu sorunu soruyorum size neden bilgi vermemek istediğimi anlamışş olmanız gerekiyor bu arada :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...