bır depoyla 1588 km.ee yuhh artık:D

romeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla abicim ben vectrama hava filtresi taktım trabzondan istanbula 9 saatte gittim .depoyuda 3 kere doldurdum istanbula geldiğimde 3.cünün yarısında fazlası duruyodu yani yaklasık 400 ytl ediyo traktör gibi gitmektense zevkimi heyecanımı yaşayarak gittim bence fazlasıyla değdi...

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good: :good:
sbademci' Alıntı:
Onu bilmem ama ben Antalya'dan Elazığ'a (1040 Km) 1 depo benzinle (60) geldim. bir de bizim makina 2000 cc. biraz daha zorlasak 90 km/h vs. demek bir rekor da biz kıracakmışız. Sonuç olarak ünlü Türk düşünürü Cem yılmaz'ın değişiyle;
:alkis: "ARABANIN HAKKINI VER, HAKKINI":alkis:
:good: :good: :kop: :kop: :alkis:

fatih_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben corsa ile sehir içi 600-700 km yol yapıyorum ışık yanınca 10 km içinde mazot fulluyorum sehir dışına 1 kere gidebildim babannemi almaya mersin erdemliye 94 bin yaktı mazot 2.31 idi gayet yeterli daha ne olsun kapı önünden kapı önüne 550 km gösterdi ibre çeyreğin üstündeydi

aksals

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sartlara gore degisir....:) fakat dizel kullanimi ve diger konularda tamamen arkadasa katiliyorum.....! dizelin torku yuksek ve yeni common rail araclarinki cok dusuk devirlerde pik yapiyor....buda vites degisimini yaparken asiri devir yukseltmek gereksiz...ekonomik olarak....!

Etnaxy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaştım

Ben corsa ile 900 km civarında gidebildim.Aslında biraz daha giderdi ama yakıtın bitme riskini göze alamazdım.

Hesaplara göre,

Test sonucu 1580/60 =26.3 km/litre

Benim corsa ile yaptığım ortalama 900/40 = 22.5 km/litre ,

Tabii benim yakıtr eurodiesel fiyat farkı var.onuda siz hesaplayın.

dancer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guzel olmus

emin28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra ile ortalama 120 km/h hızda 50 lt eurodizelle 800 km yol yapıyorum. ekonomi yapmayı deneyemiyorum bir türlü. 180 km/h gidersem 10.5 lt/100 km yakıyor, aynı hızda vectra 2.5 CDX ile gittiğim zamanlar 9 lt/100 km yakıyordu. CDX'mi çok özledim.:saplak: :rulet2: :cry:

Ghostbuster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Papirus' Alıntı:
Siz sürdünüz mü bilmem ama ben 307 HDi yi sürdüm tam bir işkence, böyle seyehat edeceğime 2 katı fazla para vermeye razıyım , bu kadar kötü sürüş özelliği olamaz araba külçe gibi, basıyorsunuz basıyorsunuz ancak 3000 devire geldiğinde biraz hızlanır gibi oluyor ve bu 4000 de tükeniyor sonra vites değiştir dur en ufak yavaşlamada yeniden bayılsın, belki şehirler arası boş otobanda gitmesi çok batmaz ama söyle bir trafikte mesela istanbul tekirdağ arasında gidip gelin sağ kolunuz vite değiştirmekten sol diziniz de habire debriyaja basmaktan kas yapar, siz de ıkınıp durmaktan ya basur ya da fıtık olursunuz. İstemem kalsın. Ben 100 kmde 8 lt tüketen arabamla mutluyum hiç değilse bastım 6500 kadar mı gidiyor(o bile gözüme batıyor ya neyse artık) O 307nin yanında beğenmediğim astra 1.3 CDTi bile ferrari sayılır.
Aynen katııyorum 206 307 407 alayını kullandım hatta 307 alacaktım cok hevesliydim telefonlastık anlastık adamla gittim aracı görmeye bi teste çıktık allahım basıyorum basıyorum yok hareket yok arabada dedim bozukbu adam kakdırcak bize arkadasda 206 var onu aldım denedik döşemeye kadar basıyorum gaza gitmiyor sonradan öğrendimki peugeot dizeller daha evrimini tamamlayamamış kağnı ile otomobil arasındalar bi kaç yüzyıl sonra bellkiiii....

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ii km yapmış ve ii sabretmişş!:) ben olsam corsayla 3 depo mazot bitirirdim!:)