Bir engelli Olarak Kendi Lastiğimi Kendim Değiştirdim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet arkadaşlar önümüzdeki hafta içinde havalar aşırı şekilde soğumaya başlayacak bugün bende jant üzerinde olan lastiklerimi taktırmak istedim. Ama malum ülkemizde sadece amacı para kazanmak olan kişiler olduğundan sadece iki lastiği söküp takma için 20 TL ücret istediler. Dikkat lastikler jant üzerinde sökülmesi ve balans söz konusu dahi değil. İçimden geçen fiyat ise 10 TL idi. Neyse kalsın dedim kar lastikleri zaten araba da idi. Dairenin otoparkına çektim ve sizler için kolay olan ama benim için zor sayılır kendi kar lastiklerimi kendim değiştirmeye karar verdim. Aracı düz bir yere park ettim sonra el freni ve aracı P konuma aldım zaten bijon anahtarım L şeklinde olandan idi. Ne olur ne olmaz diye de aracımın da uzun bir boru vardı onları da indirdim lastikleri bu boru yardımı ile gevşetmem çok kolay oldu krikoyu vurdum kaldırdım tik iki dakika içinde lastiğin birini değiştirdim sonra tik diğerini da yazlık lastikleri de aracıma koydum işlem tamam eğer ki uygun fiyat olsa idi orada yaptıracak idim. Ama malum ülkemizde herkesin derdi fırsat elime geçti derdi. Kendi işimi kendimin yapmasının mutluluğu 200 TL ile biçilemez. Saygılar.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abim en guzelini yapmışsın , keşke Ankarada olsaydımda senın guzel muhabbetın eslıgınde degıstırseydım lastıklerını...

Malesef cok var ulkemızde boyle beyni engelli insanlar ...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Olcay çok teşekkür ederim düşünmen bile yeter. Vallahi adam kendi bilir en azından kendi işimizi kendimiz yapmış olduk. ;)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi Olcaya katılıyorum, haber verseydin ya, hem muhabbet ederdik, hemde beraber yapardık.
Bugün bende değişdirdim lastikleri. 2 saat sıra beklemenin ardından anca yaptırabildim.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline emeğine sağlık hocam, dediğin gibi kendi işini kendin yapmanın mutluluğu tarifsiz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hepinize çok çok teşekkür ederim arkadaşlar neticede elimde bir sürü malzeme var. Dedim takarsam takarım takamaz isem de gider el mahkum takdırırım dedim. Ama işimi en çok kolaylaştıran şey sadece 75 cm uzunluğunda boru oldu. Ya hafif bir şekilde zorladım anında gevşedi şaştım kaldım yeminle. :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi şahane adamsın gerçekten ya eline koluna sağlık,biraz zorlansanda çok şükür kendi işini kendin halletmişinya abi daha ne valla muhteşem insansın :) Ve gerçekten herkesin dini imanı para olmuş başka bişey değil :S

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abi şahane adamsın gerçekten ya eline koluna sağlık,biraz zorlansanda çok şükür kendi işini kendin halletmişinya abi daha ne valla muhteşem insansın :) Ve gerçekten herkesin dini imanı para olmuş başka bişey değil :S

Eyvallah elimizden geldiği kadar yapıyorum işte ;)