bu siteyi gördünüz mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya sımdı 50 km altında gıden aracta aırbag acılmaz.sıze vurdularsa karsı aracdakı aracın hızı neydı bunlar hep aırbagın acılıp acılmamasını etkıleyen faktorler.ama arkadaslar bu opellerde (özellıkle vectralarda) sık rastlanan bı sorun oldugunu soyleyebılrım.ama burda sans faktorude cok onemlı bırde olay tamamen elektronık bı olay deıl.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emniyet kemerini takmayınca hava yastığının açılmayacağını bilmeyen çok insan var etrafımda...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu siteye uygun olmayan laflar söylerdim ama şimdi yeri değil... sadece gülüyorum ama neremle söyleyemem...

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Crack' Alıntı:
80km hızlagiderken, 80km hız la gelen araca kafa kafaya vurdum yeni Megane II ile. araba daha 5-6 ay kullanılmıştı. "neredeyse sıfır sayılırdı" 2 araba da perte cıktı. yanılmıyorsam 8 airbag olması lazım full+full bi arabaydi. ama 1 tanesi bile acilmadi. gozumuzu hastahanede actık..

sebep: asr d di sanırım. emniyet kemerini takmamıstım..

2000 yilinda 97 model citroen saxo vts markali aracimla 55 km hizla giderken kaldirima carptim emniyet kemeride takili degildi ve 2 hava yastigida pat diye acildi hatta ilk defa basima boyle bisey geldigi icin 5-10 saniyelik bi sok yasadim.ertesi gun araci servise goturdugumde kemerin takili olup olmadigini sordular taili degildi dedim o zaman aracin sasi baglanti bolumlerinden birine darbe gelmis dediler
yani havayastiginin acilmasi icin illaki kemerin takili olmasi gerekmez,aracin darbe aldigi aci ve yerde cok onemli

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ZGE38' Alıntı:
emniyet kemerini takmayınca hava yastığının açılmayacağını bilmeyen çok insan var etrafımda...

dostum kusura bakma ama seninde bilmedigin cok sey var demekki
2000 yilinda citroen saxo vtsimle 55 km ile giderken kemerim takili degildi ve kaldirima ciktim airbaglerin ikisi birden acildi ya buna ne diyeceksin....!!!

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir elektronikçi olarak şöyle açıklayabilirim:
sonuçta aracın değişik bölgelerinde konumlu darbe algılayıcıları varki.Her soket -konnektör gibi zamanla bunlarda arıza durumunda olabilir.Bence Tech cihazı ile rutin bakımlarda sensör voltajlarının kontrölü yapılarak sistemin çalışır durumda olduğu kontrol edilmelidir.Bu durum her araç için sözkonusudur.Hafif bir kaza gibi görünen bir durumda sensöre direk yada çok yakın darbe var ise algılama şiddeti daha fazla olacaktır.bunun tam terside sözkonusu tabiiki.O nedenle ya yavaş çarptım açıldı yok hızlı çarptım açılmadı durumları darbenin yönü ve sensöre ulaşan şiddetle alakalı bir durum.Aşırı sert girilen bir çukurdaki arabanın kasası kütürdüyor.Sensörde bişeyler algılar elbet.Sonuç olarak elektronik bir sistemde her zaman bu aksaklıklar olabilsede sistem genel itibariyle çok Hayat korumuş ve %10 başarısı bile olsa insan canında %10luk kazanım çok ciddi bir durumdur.Olaya bu gözle geniş ve mantıklı bakmak gerekir.Bunun içinde dezavantajlarına karşın araçlarda bulunması ve kullanılması gerektiği su götürmez gerçektir.

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava Yastiği Açilmamasi Ne Demek Yaa!!!

:mad: BÖYLE ŞEY Mİ OLUR ADIMIN KÇ...NDAN ŞIRINGAYLA KANALIRLAR İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU,BİZ NİÇİN BUKADAR PARALAR VERİP BU ARABALARI ALIYORUZ,BİR YERE GETİRİP GÖTÜRCKSE TATA DA ALIRIZ...TABİKİ UFAK BİR DARBEYLE AÇILCAK DİYE BİŞE YOK AMA ,,, ARABA ÖNÜ TANINMICAK HALDE OLACAK YASTIK AÇILMİCK,YOLDA GİDERKEN BİRDEN HAVAYASTIĞI AÇILCAK VS DAVA AÇSAN OPELE ZENGİN OLURSUN ...

speedytr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yastığı sensörlerinden biri bozulduğunda otomatikman araçlarda lambası takılı kalıyor onun için teknik bir problemden hava yastığının patlamama yapması zayıf ihtimal. Yannız anladığım kadarıyla b sensörler belli tip kazaları algılayacak şekilde yapılıyorlar misal arkadaşımın alfa 156'sı 120 ile virajdan çıktı ve alt takımı olduğu gibi dağıttı ama hava yastıkları açılmadı (ki finishi sağ önden dağın eteklerine oturtarak yaptı)

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emirhan' Alıntı:
dostum kusura bakma ama seninde bilmedigin cok sey var demekki
2000 yilinda citroen saxo vtsimle 55 km ile giderken kemerim takili degildi ve kaldirima ciktim airbaglerin ikisi birden acildi ya buna ne diyeceksin....!!!

burda opelden konuşuyoruz demi.. saxo veya başka bi araçtan değil... ben sana opelin kitabını yazarım istesem... emniyet kemeri takılı olmazsa opel arabalarında sittinsene hava yastığı açılmaz... bence sen biraz daha araban hakında bilgi sahibi ol...

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ZGE38' Alıntı:
burda opelden konuşuyoruz demi.. saxo veya başka bi araçtan değil... ben sana opelin kitabını yazarım istesem... emniyet kemeri takılı olmazsa opel arabalarında sittinsene hava yastığı açılmaz... bence sen biraz daha araban hakında bilgi sahibi ol...

BURDA OPELDEN KONUSMUYORUZ DOSTUM
BURDAACILMAYAN HAVA YASTIKLARINDAN KONUSUYORUZ
ILK YAZIYADA BAKARSAN ACILMAYAN HAVA YASTIKLARI DIYOR .OPELIN ACILMAYAN HAVA YASTIKLARI DEMIYOR.SEN ISTEDIGIN KADAR OPELIN KITABINI YAZ AMA BURDA MILLETE HAVA ATMA YOK EMNIYET KEMERI TAKILMADAN HAVA YASTIGI ACILMAZMISTA BILMEMNEYMISTE....YA YAZINI DOGRU YAZ YADA ELESTIRILERE ACIK OL.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...