bu siteyi gördünüz mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bence tepkili davranmamak lazım.Allah korusun sizin de başınıza gelse herkez aynı tepkiyi verir.Aracın güzelliğini düşünmez.Ayrıca açılmadıysa üretici firma kadar araç firmalarının da suçu var bence.Yeteri kadar çarpışma testi yapmıyosa bu kendi suçlarıdır bence.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emirhan' Alıntı:
dostum kusura bakma ama seninde bilmedigin cok sey var demekki
2000 yilinda citroen saxo vtsimle 55 km ile giderken kemerim takili degildi ve kaldirima ciktim airbaglerin ikisi birden acildi ya buna ne diyeceksin....!!!

Yıl 2001 Amcam kızı 2001 Model Renault Scenic marka aracı ile Şehirlerarası MB 403 marka bir araca FSM köprüsü üzerinde şiddetle çarpar ve airbagler açılmaz konu Renault ile mahkemelik olur ve tayin edilen bilirkişi raporları neticesinde emniyet kemerinin takılı olmamasının airbag lari devreye sokmadığı ifadesi kullanılır.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim araba sabahları zor çalışıyor bunu ankaradaki bütün üyeler bilir en sonunda servise sabahtan gitmeye karar verdim.Araba ilk çalıştığında zor çalıştığı için (tır tır tır) genellikle 20 saniye filan böle titriyo sonra çalışıyor onun için gece arabayı orda bırakıp sabah gözümün önünde baksınlar diye sabahtan servisteydim.Eğer gitmezsek araba normal çalışıyo diyip gönderdiler.Tabi ben başında bekleyince arabanın zor çalıştığını bakan şahıs bu sefer tespit etti.!!!!!Ve FPR ye başvuruldu denildi.FPR:Yani Opelin avrupadaki merkezinden bilgi bekliyolarmış.Olaydan 3 gün sonra yetkilileri aradım.
BEN:SELAM

PoWeR_CaR_AsTrA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki sürücünün değilde yan koltukta oturan emniyet kemeri taktıysa ve Allah korusun bi kaza yaşandığında sadece takanın airbag mi açılır???

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ZGE38 haklı.. opel'de emniyet kemeri takılı olmadan hava yastığı açılmaz... ibrahim arkadaşımızın opel bilgisi baya üst seviyededir... onun bilgilerini hiçe sayıp eleştri yapmayın bence...

ayrıca bu konu opel'in açılmayan hava yastıkları hakkında açıldı...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyanın hiç biryerinde hiçbir oto markasında hava yastığı kesin açılacak diye bir madde yoktur arkadaşlar açılmaz ise bunu kimseye mal edemezsiniz bunun bilincinde dikkatli kullanın arabayı.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asTRa' Alıntı:
Yıl 2001 Amcam kızı 2001 Model Renault Scenic marka aracı ile Şehirlerarası MB 403 marka bir araca FSM köprüsü üzerinde şiddetle çarpar ve airbagler açılmaz konu Renault ile mahkemelik olur ve tayin edilen bilirkişi raporları neticesinde emniyet kemerinin takılı olmamasının airbag lari devreye sokmadığı ifadesi kullanılır.

benim komşum megane coupe ile tali yoldan önüne çıkan otoyla çarpıştı. emniyet kemeri takılı değildi. airbag açıldı ve kolunun kırılmasına neden oldu. hızı da 80km/h filandı..

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortam gerilmiş gerek yok bence

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yezocan' Alıntı:
Hava yastığının açılması için gerekli durumlar vardır. Aracın hızı, emniyet kemerinin bağlı olması, çarpışma anındaki darbe alan bölge... Bunun sadece opelle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Sonuçta elektronik bir parça ve tüm araçlarda bu sorunla karşılaşabilinir.

%100 haklısın bu cevap zaten airbag lerin neden açılmadığının cevabını veriyoo:good:

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıcaaa bazıı airbag li araçlarda koltuklar için ağırlık algılayıcısı yok bu yüzden hava yastıkları emniyet kemeri takılı olmamasına rağmen açılabilir mesela eski 98 polo clasic aracımda yoktu ama 2001 astrada var koltukların altında duruyolar istersenis bakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...