Centrafuse aracımda kullandığım yazılım

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
arabanızın obd soketine bağlıyorsunuz. hani tech2 nin bağlandığı yer var ya işte oraya

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech 1 cihazının bağlandıgı yerede uyuyuormuki bu 94 vectra için

araç bilgisyarı mevcut

aykut35-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 98 model Renault Twingom var ve laptop ile carputer sistemi yaptım. Bende de thermaltake 7" dokunmatik ekran mevcut. Yaklaşık olarak 6 aydır kullanıyorum ve ne harddisk ne de diğer konularda bir problem yaşamadım. Program olarak centrafuse v2.0 kullanıyorum, OBDII ve gps olayına da 1-2 hafta içinde giriyorum. Kullandığım laptop MSI vr320x 1.6 celeron işlemcili, 1.5gb ram, 80gb hdd diğer parçalar; 500watt inverter, nec usb dvd writer, 2 adet 5mt usb kablo, 1 adet 5mt vga kablo, 2 adet usb çoğaltıcı, bluetooth dongle... Centrafuse kullanımında hiçbir sorun yaşamadım ancak telefon ile bağlantı kurduğumda karşıdan ses geliyor ama benim sesim karşıya gitmiyor. Bluesoil full versiyon kullanıyorum. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben centrafuse u pek mümkün mertebe kullanmıyorum masaüstüne zaten media player i gps navigasyonun ve diğerlerinin kısayollarını yapdık çok daha pratik oldu centrafuse benim bile laptop da açılırken kasıntı yapıyor benimkide p4 1.6 işlemci birde laptop ı nereye koydun nasıl açıyorsun ben bagaja koydum orjinal switch aldım vectra için onu taktırıcam olursa tabi.

aykut35-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben biraz elektronik birazda bilgisayar bilgisine sahibim. O yüzden laptop'un power butonunun ayaklarından 2 tane kablo çektim, o kabloyu ön konsola kadar uzattım. Daha sonra sanayide bir polyesterciye vitesin olduğu bölüme ekran için bir konsol yaptırdım... Konsol'un sol tarafına 2 tane anahtar (1. Anfi, 2. inverter için) En üstede bir buton koydum, bilgisayardan çektiğim kabloları o butona bağladım ve bana on off düğmesi oldu. :) Bilgisayarı henüz sabitlemedim çünkü benim arabamda LPG var ve lastik duruyor, önce lastiği napacağıma karar vermem lazım ona göre birşeyler düşünücem. Ama senin koyduğun fotoğraflara baktım, sen laptop'u direk koltuğa sabitlemişsin ama ısınma problemi olmuyor mu? Alttaki fanın boşta olması gerekiyor...

Ekli dosyalar

• Image00016.jpg
    Image00016.jpg
    36.8 KB · Görüntüleme: 35

aykut35-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde gps programı olarak neyi kullanıyorsun ve kullandığın programın içinde detaylı İzmir haritası var mı?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Picture%20026.jpg

http://www.vectra-c.com/forum/uploader/pics/pics1/Picture 026.jpg

bende switch aldım aynen resimdeki gibi traction kontrol switch i araba amblemli olan onu tabi traction kontrole değilde aynen seninki gibi bilgisayara on / off tuşuna bağlıycam çok çok orjinal olucak

fana gelince daha bir sıkıntım olmadı şimdiye kadar

gps programı aslında sana şöyle diyim navitürk olmadıkdan sonra hepsi çok kalitesiz
a dan z ye hepsini kullandım en iyisi igo (garmin,tomtom,microsoft street) hepsini kullandım en iyisi igo oda ne kadar iyi dersen o kadar iyi değil istanbul izmir falan ehh işde ana caddeler var ara sokaklarda bazen var ama bir yere olmadık bir yere sürükle boşluğa düşüyor adamlar oraları eklememiş mesela tekirdağ çerkezköy saray civarlarında geziniyorum araba boşda geziyor gps de :D ama bu işde detaylı ara sokağına kadar istiyorsan navitürk süper arkadaşımda motor var o motoru için aldı bir bakdım hakkatten çok iyi yapmışlar çok detaylı..
aslında yön bulmada en iyisi google earth internetin olucak gps olarak google map i kullanıcaksın süper ötesi yoldaki camiye kadar gösteriyor.. oda bizim gibiler için basit aslında alıcan bir turkcell contect card olucak biticek..