Çizik giderme ve temizlik için tavsiye..

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2 yıllık Corsa macerasından sonra tekrardan opel kullanıcısı olduk ve geçtiğimiz pazartesi günü 2004 Vectra Elegance aldık. Gördüğüm eksiklikleri yavaş yavaş kapatmaya çalışıyorum. Öncelikle temizlik kısmını halledeyim dedim daha sonra ufak tefek aksesuarlara bakacağım.

Şimdi benim aracın genel temizliği ile ilgili sorularım olacak.

1. Camlarda çok fazla kireç var bunlardan kurtulup tertemiz olmasını istiyorum.

2. Kaportada tırnağa takılmayan çizikleri giderip, güzelce parlatmak istiyorum.

3. Mümkünse siyah olan tampon altı lip ve marşpiyellerin yeni gibi parlamasını istiyorum.

4. Aracın ön farlarında solma var parlatma yapmak istiyorum.

5. Arka stoplara sinek,böcek toz vs. girmiş onları temizlemek istiyorum. Ayrıca bagaj kapağındaki 3. stop da tozlanmış.

6. Aracın perdeledi kirli, bu vectralarda elektrikli perdenin ayakları kırılıyormuş sanırım ona dokunmaya korkuyorum. Ayaklar daha önce yağlanmış sanırım ve perde de yağ olmuş. Bunu nasıl temizleyebilirim?

7. Koltuklar ve iç döşemeyi komple temizlemek istiyorum.

Bu işlemler için ürün tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

İnternetten alıveriş yapacağım için hepsiburada gibi bir yerden topluca alırsam benim için daha karlı olacaktır.

Polisaj makinası için bir örnek veriyim, linkteki ürün hız ayarlı en ucuz makina. faydasını görürmüyüm önerebilir misiniz ?

http://www.hepsiburada.com/liste/pe...kctpp2000012576&categoryId=13003392#Gorseller

4-5 gündür internetten konu ile ilgili araştırma yapıyorum. Ürünlere yabancı olunca karışıyor. O yüzden böyle bir konu açma gereği duydum.

Madde madde yapacağım işlemlerle ilgili ürünler hakkında da bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Örnek Far parlatma videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=5sZg9cj2hxI

Son düzenleme:

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Allah razı olsun.

Piyasada sadece önerdiğiniz makina alınabilir duruyor.
Zımpara ve plastx işini de daha uygun bir site buldum oradan almayı düşünüyorum.

Bu arada bugün stopları çıkardım ve yıkadım. Sağ stop orjinal olduğu için 8 senede iç parlak yüzeyi yıpranmış ve özellikle üst kısmında bazı bölgelerde atma oldu. Bunu da sinyallerin olduğu bölgeyi transparan folyoyla kapatarak yok etmeyi düşünüyorum. Editionlardaki stopun havasına bürünür en azından.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle daha önce polisaj makinesi kullanmadıyan elini sürme derim.Zaten mikronlarla ölçülen bir boya vcar arabanın üstünde yarsını söküp alacaksın.Bir de elin kayarsa bir bakarsın arabanın ya astarı yada tenekesi görünmüş.Sonra boyattığında arabamıneden aldığım fiyata satamıyorum dersin.Galericiyim rahatlıkla söylerim bunu.Sonra zaten iç temizlik şu bu oydu arkasıydı önüydü derken sana bir ton paraya mal olur.Şu sonax falan var git onlarla bir pazarlık yap.Daha sonra gerisini ayda bir elle yapsan ilk günki gibi kalır zaten.Boyasına tam bakım yaptırırsan zaten daha sonra ayda bir teflon cila bile atsan yeni gibi kalır.Bir de şu cilalı şampuanlardan kullanırsın başın gözün ağrımaz.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceden kısmen elle pasta cila uyguladım. Bu işlere yatkınlığım vardır böyle dikkat gerektiren işlerle uğraşmayı severim. Sonuç olarak özellikle kendim yapmak istiyorum. İnsan emeğinin karşılığını görünce araca binmek daha zevkli hale geliyor. Zaten benim işim boyayla değil daha çok vernikle olacak. Ufak tefek çizik çok fazla.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceden kısmen elle pasta cila uyguladım. Bu işlere yatkınlığım vardır böyle dikkat gerektiren işlerle uğraşmayı severim. Sonuç olarak özellikle kendim yapmak istiyorum. İnsan emeğinin karşılığını görünce araca binmek daha zevkli hale geliyor. Zaten benim işim boyayla değil daha çok vernikle olacak. Ufak tefek çizik çok fazla.

Kendi adıma ben her zaman makine ile pasta cilaya karşıyım.Htta videoları var internette neredeyse verdiğin %90 ını alıyor makine.Tekrar yaptığınızda vernikle birlikte boyayı kaldırması da olası.Çünkü sizden önceki sahibi kaç defa pasta cila yaptığını yada yaptırdığını hatırlamıyordur bile.Biz galeriye gelen pasta cila manyağı bir müşteinin arabası yüzünden servise dünya para vermiştik boyatmak için.Ha bire ya kendi yapmış ya yaptırmış siyh arabada astar görünüyordu.Tercih sizin.O kadarına karışmam.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temizlik için şeklinde konu görünce yeni bir tane açmak istemedim. aracı yıkadıktan sonra araç üzerinde görülür bir leke kalmıyor fakat araç boyasının içine işlemiş toz olduğunu görebiliyorum. bunları çıkartmak için kullanılabilecek bir ürün bilen var mi? bende çbs silikon polish var ve beyaz aracıma hafif baskı ile uygulayınca ise yapıyor gibi fakat daha kaliteli bir ürün bakıyorum. pasta olmaz ise sevinirim,

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben pasta cila için hepsiburadadan bu ürünleri sipariş ettim. Umarım beklediğim temizlik ve parlaklığı yakalarım.

Pasta;
http://www.hepsiburada.com/liste/so...spx?productId=otson320100&categoryId=20035740
otson320100.jpg

Cila;
http://www.hepsiburada.com/liste/so...spx?productId=otson317100&categoryId=20035736
otson317100.jpg

Hızlı Cila;
http://www.hepsiburada.com/liste/so...spx?productId=otson288200&categoryId=20035738
otson288200-3.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kendi adıma ben her zaman makine ile pasta cilaya karşıyım.Htta videoları var internette neredeyse verdiğin %90 ını alıyor makine.Tekrar yaptığınızda vernikle birlikte boyayı kaldırması da olası.Çünkü sizden önceki sahibi kaç defa pasta cila yaptığını yada yaptırdığını hatırlamıyordur bile.Biz galeriye gelen pasta cila manyağı bir müşteinin arabası yüzünden servise dünya para vermiştik boyatmak için.Ha bire ya kendi yapmış ya yaptırmış siyh arabada astar görünüyordu.Tercih sizin.O kadarına karışmam.

Fevzi kardeşim, Kemal kardeşimiz mesleği gereği bu işlerle fazlaca haşır neşir olan bir arkadaşımız, dediklerini yabana atma. Aşağıdaki resim benim arabama ait, dikkat edersen tavandaki makina izleri çok net bir şekilde görülüyor, ayrıca bu tür izler aracın direklerinde de mevcut. Ben aracı aldığımda boyada çok çizikler vardı, çok rahatsızlık duyduğum için servisin önerdiği yeni açılan bir firmada boya koruma işlemi yaptırdım, uygulama sonrasında çiziklerin %80 ni giderilmişti ama bir süre sonra tavandaki izleri gördüm, servise şikayete gittim, bu sefer ismi daha çok duyulan başka bir yere yönlendirildim, 2 sene sonra sonuç resimdeki giibi oldu, şimdilerde aracı yıkatmıyorum bile, birkaç ay sonra mecburen aracı komple boyatacağım :(. Damdan düşen biri olarak bu tür amatör/acemi uygulamaları arkadaşlarıma önermiyorum.

sany1926.jpg

ismet kıvrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila işlemini makine ile değilde elle yapıyorum. bu işlem bana sorun açar mı? bu uygulamayı haftada en az 2 defa uyguluyordum ama işlerimin yoğunlaşmasından dolayı uzun süredir uygulamıyordum. iş hayatımdaki yoğunluğu atlattım aracıma daha çok zaman ayıracağımı düşünüyorum. bu işlem aracımın boyasına zarar verir mi ?