Çizik giderme ve temizlik için tavsiye..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Haftada iki kez cila uygulaması? :eek:

ismet kıvrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet çok fazla olduğunu bende biliyorum :s aracımın parladığını görmek beni benden alıyordu :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Klasik bir laf vardır, herşeyin fazlası zarardır diye ben de fazla cilanın zararlı olacağına düşünenlerdenim, özellikle cila yapılan beze aracın boyası çıkıyorsa her cila işlemi sırasında aracın boyasında o derece kayıp oluyor demektir. Sprey şeklinde, aracı yıkadıktan sonra ıslak kaportaya püskürtülen hızlı cilalar var, onlar daha zararsız olmalı.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
cilayı ayda bir atın, her yıkama sonrası hızlı cila kullanın, kat kat cilanın ne parlaklığa ne korumaya katkısı yoktur. boyaya tutunan kısmından fazlası silinir parlatma esnasında.

ismet kıvrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızlı cila dediğiniz olay sıvı halde olan ürün mü ?

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sany1926.jpg

Abi senin araç gerçekten çok fena olmuş. O zaman ben elimle ufaktan ufaktan yapıyım makinaya hiç bulaşmayım. Gözüme takılan bikaç çizik var onları gidereceğim. Dediğim gibi önceki aracımızda bir pasta cila deneyimim oldu. Fazla basınç uygulamadan ağır ağır yapacağım.

Bu arada bugün meguiars plastx ile far parlatma işlemi uyguladım 2-2,5 saat kadar sürdü farlar yeni gibi parladı.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey benim burada deflarca bir çok arkadaşa anlatmak istediğim olayı resimli örnekle anlatmış.Çok ta iyi olmuş.Polisaj makinesine heves edenlerin başına neler geleceğini dtaylı şekilde anlatmış.Teşekkür ederim.

Ayda iki kere cila yapan arkadaşım.Cilanın zararı olurmu olmazmı o kullandığın cilaya bağlı.Piyasada yeni yeni yerleşen bir çok marka cilanın içinde pasta gibi çalışan temizleyiciler var.Bunlar boyayı pasta kadar olmasa da aşındırır.Eğer cila yapmak hoşuna gidiyorsa içince aşındırıcı madde olmayan cilaları araştır onlarıtercih et.Diğer parlatma yöntemi ise cilalı şampuanlar.Profilime bakarsan cilalı oto yıkama şampuanı ile ilgili bir konu açmıştım o konuyu okursan çok detaylıbililer var.Bir arkadaş atas firmasını tavsiye etti ve internette araştırdığımda hep olumlu yorumlar okudum.Bu daha kolay olur senin için.Ama illa cila diyorsan kesinlikle çok iyi araştırıp içinde aşındırıcı olmayan cilalar kullan.Örneğin piyasada o kadar çok ürün varken ben 90.000 euroluk bmw de çbs nin teflonlu cilasını kullanıyorum çünkü içinde aşındırıcı yok.Yok o markanın o ürünü bbu markanın bu ürünü hepsi hikaye.Yaptıkları tek şey ya boyanın yarısını söküp almak yada bir iki yıkamada çıkan dolgular yapmak.Yıkamasını da cilalı şampuanla yapıyorum.Arabamı kendim yıkamak çocukluğumdan beri çok hoşuma gider.Şöyle üstüm başım sırılsıklam olmadan da bırakmam yıkamayı :)

Çizik giderme olayı zaten belli.Ya bir sürü ürünü peşpeşe sürüp boyanın yarısını söker alırsın, çizik olmayan tabakasına kadar inersin, yada hanımların fondotenle bembeyaz tenlerini esmerleştirmesi gibi iki üç yıkamada kendini belli etmeye başlayan çeşitli doldurucularını kullanırsın çizik gitti sanırsın.Biraz daha uğraştın mı savaş beyin arabası gibi bir arabayla karşılaşırsın.

Biraz senli benli konuştum, kendini beğenmişlik yada ukalalık olarak algılama.Sadece anlatmak istediklerimi daha günlük dille daha detaylı anlatabilmek için.Saygılarımla.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bu işi ciddi olarak düşünen detailturkey e baksın derim. yanlış malzemeler 1 defada boyayı mahfedeceği gibi doğru ürünlerle abartısız 10 kez polisaj yaparım orjinal boyada,astarı da kimse göremez. ülkemizde standardı olmayan bir sektör o yüzden her türlü yoruma, tekniğe, uygulamaya açık. yanlış uygulamaların sonucunu savaş abi paylaşmış zaten. altta da benim doğru bulduğum uygulamam

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=85529