Çizik giderme ve temizlik için tavsiye..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim araçlarını kendi yıkamayan, yıkamacıların eline teslim eden arkadaşlara tavsiyem; bu tür yerlerde sık sık araç yıkatmayın, hele hele ucuz yollu merdiven altı yerlerde araç yıkayanlardan uzak durun, ne malzeme kullandıkları belli değil. Ben Ankara'da aracımı hep kendim yıkadım, her yıkamada kaliteli cilalı şampuan kullandım, o nedenle aracıma uyguladığım en basit cila bile en az 3 ay idare ederdi, İzmir'de imkansızlıklar nedeniyle mecburen yıkamacıların yolunu tutuyorum, şebeke suyu aşırı kireçli, kullanılan malzemeler adi, o nedenle araca uygulanan en iyi cilalar birkaç ayda etkisini kaybediyor, hele hele araç bir de metalik boyalıysa sonuç kötü oluyor. Bir daha araç alırsam opak boyalı olmasına dikkat edeceğim.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçlarını kendi yıkamayan, yıkamacıların eline teslim eden arkadaşlara tavsiyem; bu tür yerlerde sık sık araç yıkatmayın, hele hele ucuz yollu merdiven altı yerlerde araç yıkayanlardan uzak durun, ne malzeme kullandıkları belli değil. Ben Ankara'da aracımı hep kendim yıkadım, her yıkamada kaliteli cilalı şampuan kullandım, o nedenle aracıma uyguladığım en basit cila bile en az 3 ay idare ederdi, İzmir'de imkansızlıklar nedeniyle mecburen yıkamacıların yolunu tutuyorum, şebeke suyu aşırı kireçli, kullanılan malzemeler adi, o nedenle araca uygulanan en iyi cilalar birkaç ayda etkisini kaybediyor, hele hele araç bir de metalik boyalıysa sonuç kötü oluyor. Bir daha araç alırsam opak boyalı olmasına dikkat edeceğim.

Dediğiniz şartlarda opek boyaya hiç yanaşmayın.Metalik boyada bazı şeyler üst kat verniğe yapışmaz cilayla yıkamayla gider ama opak boyada boyaya işler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kemal bey güzel diyorsun ama 22 senelik ihtiyarın opak boyası halen iyi durumda, benim yaptığım orta kalitedeki ciladan sonra bile pırıl pırıl oluyor :).

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyaz boya yıprandığını belli etmez.Bir arkadaşımda da vardı beyaz araba pasta yapa yapa astar çıkmış farkında bile değildi hayalleri yıkılmasın diye astarı gördüğüm halde söylemeye çekindim :)

Bence! o tip lekeler daha göz alıcı renklerde, mesela kırmızı siyah gibi renklerde kendini daha çok belli eder.Fakat cilalı şampuanların faydasına hep inanan biriyim.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
cilalı şampuanlar bencede güzel. ama fırça ile değil süngelre uygulanmalı. birde durulama tazikli su ile yapılmamalı. normal hortumdan akan su ile yapılmalı. diye düşünüyorum.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cilalı şampuanlar bencede güzel. ama fırça ile değil süngelre uygulanmalı. birde durulama tazikli su ile yapılmamalı. normal hortumdan akan su ile yapılmalı. diye düşünüyorum.

Tazzikli su makinalarını ilk etapta çamur, toz v.s. gibi etkenleri çıkarmak için kullanmak gerekli.Daha sonra şampuan ile yıkama ve daha sonra normal hortum ile durulama en uygunu oluyor.Bu konuda haklısınız.Eğer siz hortum ile araba yıkıyorsanız şu hortum ucuna takılan tetikli su fıskiyeleri var onları kullanıyoruz gayet güzel iş görüyor.