conti mi goodyear mı?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
aşınma sorunundan korkuyorsanız continental ile aynı performansı verbilecek az aşınacak lastik michelin pilot sport 3 var tavsiye edebilirim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Godyer, michelinde kullandım . Contiential diyorum, şu an conti 2 kıllanıyorum.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 yılda 67.000 km oldu. km çok yapıyorum o yüzden çabuk aşınmasından dolayı contiden vazgeçersem ne alabilirim?

2.5 yıl 67bin çok ben sizin için en uygun lastiğin goodyear optigrip olduğunu düşünüyorum en yavaş aşınan lastik o bildiğiniz gibi bir lastiğin kullanım ömrü 4 yıl oluyor siz 4 yılda ort. 110bin km yol yapıyorsunuz buun 4te 1ini kış lastiğinizle yapsanız yine 80-85bin km yol yapıyor yani bir takım lastiği 4 yıl kullanmanız pek mümkün değil ama en azından optigrip gibi aşınması düşük bir lastik alırsanız contiyi 2-2.5yılda atacakken optigripi 3-3.5 yıl kullanabilirsiz.

Optigripte öyle kötü bir lastik değil rakiplerine göre kuru zeminde biraz geride kalıyor fakat yinede ADAC testinde 2. seçilebilecek kadar iyi bir lastik. Fakat genelde efficientgrip satılır optigrip bu kış başı kaldırıldı yerine efficientgrip performance gelecek fakat daha testini yapan olmadı optigripi bir tek bu sitede bulabildim.

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=6429

Son düzenleme:

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler için tşk ederim. efficientgrip her ne kadar daha test edilmese de, bence iyi bir lastiktir.sanırım efficientgrip alacam

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada 91H ile 91V arasında ki fark nedir acaba? sürat mı?

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efficientgrip TÜV SÜD Automotive tarafından test edilmiş.test sonucunu bulabilirsem eklerim

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon efficeientgrip performance değil test sonucu.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

H 210km
V 240km
W 270km
dediğiniz gibi tek fark hız. Genelde H modeli olunca binek V yada W modeli olunca yüksek performans derler aynı lastiğe buna takılmayın.

bilgiler için tşk ederim. efficientgrip her ne kadar daha test edilmese de, bence iyi bir lastiktir.sanırım efficientgrip alacam

Sizin için lastik aşınmasıda önemli olduğu için optigrip bulabiliyorsanız optigrip alın. Efficientgripin üstüydü dediğim gibi yerini efficientgrip performance alacak fakat onun aşınması nasıl bilinmez yüksek aşınmaya sahipse o zaman conti alırsınızın kuru ve ıslak yüzeyde daha iyi yol tutuşuna sahip. Yada 2sinin arası Dunlop Fastresponse.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç lastiğinin taşıyabileceği maksimum yükle yapabileceği maksimum hız değerlerini belirtir. 91H:210 - 91V:240 km hıza kadar dayanıklıdır normal şartlar altında.
Lastik tercihine gelince şu an da 3.takım Good Year'ı kullanıyorum ve bence gayet güzel bir lastik seçimi.Good Year Efficientgrip 91V benim kullandıklarım. ;)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Conti. öyle aşınıp parçalanan bi lastik değil bence contac5 ten önce contac1 vardı 45 bin kmde nerdeyse hiç dişi erimemiş ben sadece yaşını doldurduğu için değiştirdim.