Corsa 1.2 Essentia Easytronic aldım pişmanım :(

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DS5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba beyler,
hayatımın ilk arabasını 2 gün önce sipariş verdim, " 2011 Corsa 1.2 Essentia Easytronic" tüm ödemelerini de yaptım şimdi gelmesini bekliyorum. Alırken kimseye sormadım danışmadım. Benim için otomatik vites olması, piyasada bu modelin çok tutulması ve fiyatının da cazip gelmesi almama yetti açıkcası...
aldıktan sonra ( geç oldu belki biraz ama ) araç konusunda bilgisine güvendiğim bir iki arkadaşa sordum ve bana 1.2 aldığım için pişman olacağımı, yokuşlarda çekmediğini bu sebeple de aracın daha fazla performans harcamasına sebep olduğunu ve bundan dolayı da benzini çok yaktığını vs.. anlattı:sorry:
Daha aracıma binemeden bir anda soğudum arabamdan:cry:
Sizlerden ricam 1.2 motor gerçekten kötü mü, avantajları dezavantajları nelerdir? bunun hakkında bilgi verirmisiniz.
şimdiden teşekkür ederim
Saygılar
Tuğba

Merhabalar bende Opel corsa 1.2 easytronick aldım 1 Ekimde sıfır , şöyle diyim içiniz rahat olsun 10 numara araba sadece 1.2 motor hız beklemeyin 1.6 motor araçlar gibi konfor yönünden diğer araçlara fark atıyor,kazasız belasız kullanın ...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
denizli de bir tanıdığımda var c kasa 1.2 easytronic hemide tüplü. 1.3 astra ile arkasından zor yetiştim hafife almaya gelmez. Hiç merak etmeyin memnun kalırsınız;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çevrenizdeki olumsuz yorumları dınlemeyın bende ılk aracımı 2 ay once 1.2 opel corsa duz vites aldım bugun davraz dagına cıktım ve nadiren 2. vitese düştüm hiçbir sorun da yaşamadım eger agrasif kullanırsanız 2. vitese de düşmezsiniz ;) şunu diyim iyi bir seçim olmuş kazasız belasız kullanmanız dilegimle ;)

mostwanted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1.2 manuel essential almayı düşünüyorum da yakıt olarak durum nedir kiminle konuşsam çok yakıyor diyorlar daha önce tipom vardı km de 35 kuruş yakıyordu yakıt konusunda tekrardan aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorumda

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bacadir68´isimli üyeden Alıntı
bende özellikle egzantrik kırması falan yaşandığını duymustum. tabi 1,2lt yi 2,5 v6 sanan arkadaslar yapıyor genelde bunu

Bir dönem C kasa 1,2 ve 1,4 , astra classic 1,4, meriva 1,4 lerde böyle bir problem olmuştu. Arkadaşımın astrası 50000 km civarı egzantrik mili kırdı. Ben c kasa corsamı 84000 binde sattım, sorun çıkmadı. Bir sene sonra opel den arayıp ücretsiz servis kampanyasına çağırdılar. Nedenini araştırdım, kırılma olayını engelemek için yatak kontrolü yapıp problem çıkaracakları tamir etmişler.

tuğberk23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba konuyu hortlatmaya ne dersiniz?
güncel tüketimleriniz nelerdir birde easytronic şanzımanda karşılaştığınız sorunlar nelerdir?
bu arada aracım 2003 model 1.2 easytronic 101.000 km 3 gün önce aldım aracımı
10 yıldır otomatik şanzıman kullanıyorum. ilk gün biraz tuhafıma gitti fakat alışınca gerçekten keyifli.