Corsa b 1.4 8valf oksijen sensörü arızası

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba corsa b 1997 1.4 8 valf otomatik aracım var araba ısınana kadar çekişi çok iyi ısındıktan sonra çekiş düşüyor birde araç ısındıktan sonra şöför kapısının altından pısır pısır ses geliyor araç ısınana kadar böyle ses yok, arac lpg li, aracı servise götürdüm zayıf egzoz uyarısı verdi oksijen sensörü değişecek dedi başka ustaya götürdüm lpg li olduğu için arıza ışığı da arada yanar söner dert etme dedi egzozcuya gittim katalitik tıkalı değil dedi olsa araba yürümez dedi kafayı yiyecem böyle sorun başına gelen var mı? Oksijen sensörü ile egzozdaki pısırtının bir ilgisi var mı? Teşekkür ederim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sensörün fişini çek kullan. Dene bakalım yine aynı halt olacak mı?

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensorunun fisini cektim bu sekilde kulladım ilk baslarda egzozda pısırtı yine yok ama bir süre sonra yine yapıyor sorun şu bu şikayetler arabayı devirli kullaninca oluyor rampa çıkarken araç sıkıştırınca oluyor sakin kullanınca olmuyor, aracın önceki sahibi katalitik hariç egzozu sonuna kadar değiştirmiş acaba uyumlu olmayan bir egzoz mu takıldı

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söylemeyi unuttum birde egzozdan çıkan gaz çok sıcak

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
oksijen sensorunun fisini cektim bu sekilde kulladım ilk baslarda egzozda pısırtı yine yok ama bir süre sonra yine yapıyor sorun şu bu şikayetler arabayı devirli kullaninca oluyor rampa çıkarken araç sıkıştırınca oluyor sakin kullanınca olmuyor, aracın önceki sahibi katalitik hariç egzozu sonuna kadar değiştirmiş acaba uyumlu olmayan bir egzoz mu takıldı

Buji kablosu bobin de yapar aşırı yüklendiğinde gereken elektrik iletilemez ve patırdama yapar. Bujiler ne zaman değişti.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum ne kadar faydası olur ama başıma gelen bir olayı paylaşayım. Benim aracım Corsa B 2000 1.2 16V . Aracımda belirli belirsiz zamanlarda arıza ışığı yanıyordu genelde çok sıkıştırdığım zamanlarda. Ben bunu açık hava filtresinden fazla hava girişine yoruyordum. Ancak bir servis bakımı sırasında bana hararet müşürü arızalı dediler ve değiştirdiler. ondan beridir arabayla enteresan devirlere çıkmama rağmen arıza ışığı yanmıyor. Bu demek değildir ki sizdeki sorunda aynı. Ama bir ışık olabilir tabi. NOT : Aracımın yazılımı güncellendi aynı servis zamanında.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kablosu bobin de yapar aşırı yüklendiğinde gereken elektrik iletilemez ve patırdama yapar. Bujiler ne zaman değişti.

Bujiler 27 bin km önce değişti buji kablolarının birlikte, tech2 de zayıf egzos uyarısı verdi usta oksijen sensörü diyor nasıl oluyorsa

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaya yapmadığım masraf kalmadı triger devirdaim termostat krank keçesi yağ pompası temizlendi v bilyası değişti daha bir sürü masraf birde bu pısırtı başladı

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada oksijen sensörlü fişini çekince arıza ışığı sabit yanıyor fişi takılı kullanınca ara ara yanıp sönme yapıyor