Corsa b 1.4 8valf oksijen sensörü arızası

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben içi susturuculu olandan taktırdım seste bir artma yok aynı katalitik varmış gibi sesi var, düz boru yaptırmanı tavsiye etmem muayeneden kalabilirsin katalik iptali ve bu görünüme benzer susturucu tipleri var onlardan taktırdım 150 tl tuttu, tavsiye ederim, motorun harareti bile rahatladı, termostat daha rahat çalışıyor ve araba rahatlıyor kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca egzoscu dediki abi adamlar sıfır araba alıyor direk bana gelip katalitiği iptal ettiriyor dedi şaşırdım inan.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek boruyu kast etmedim eski katalitiğin içinden boru geçirmeyi kast ettim eski katalitik görünürde durur ama içinden düz boru geçecek olarak düşündüm
ayrıca rahatladığını bende çok iyi biliyorum 3 haftadır katalitik içi dağılmış olarak kullanıyorum ve çok çok rahat tek sıkıntı gaz verince biraz ses geliyor
tek derdim muayene olayı yoksa hemen yaptırırım gerçi muayeneye 1 yıl var

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim muayeneye 7 ay var ben yaptırdım :) usta sıkıntı olmaz baya yaptığımız araç var hepsi muayeneden geçti dedi, hatta şöyle dedi katalitik takılı araçlar burnunda et olan insanlara benzer dedi :) eti aldırırsan rahatlarsın dedi.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu değişimden sonra tuvturkte eksoz muayenesi yaptırmayacaksın bilgin olsun sadece dışarıda yaptır öyle git yoksa geçmiyor ve söküldüğünü anlıyorlar katalitik taktırmadan geçirmiyorlar hatta bazıları ödünç alıp takıyor geçince çıkarıyormuş

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoscu onun garantisini verdi, eğer dedi muayeneden geçmezse aracı getir emanet bir katalitik takarız muayeneden geçer işini halledersin dedi, ama araba rahatlıyor yani onu söyleyeyim, tek hoşuma gitmeyen şu oldu araba rampa aşağı inerken motor kompresyonu biraz zayıflamış oluyor, ayağını gazdan çekince eskisi kadar tutmuyor arabayı onu söyleyim bilgin olsun.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun çözüldü, egzozcuya gittim egzozcu bir sıkıntı yok dedi bende orta susturucuyu değiştirmesini söyledim değiştirdik sonuç mükemmel egzozda patlatma vardı düzeldi, hırıltı da gitti.

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galiba bende susturucu takacağım
iyi adına sevindim bende aynısını düşünüyorum
sana önerim
kapıların içine döşeme altına nalburdan aldığım 1 cm kalınlığında mavi strafor var ondan boşlukları doldurdum sonuç harikulade oldu araba çok sessizleşti camı açınca ancak yol sesi geliyor oldu hatta yağmurlu havalarda lastikten gelen ses dahi kesildi konu açacaktım ama resim çekmeyi unuttum kapıları sökmekten üşendim ama sonuç çok iyi oldu

Son düzenleme:

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galiba bende susturucu takacağım
iyi adına sevindim bende aynısını düşünüyorum
sana önerim
kapıların içine döşeme altına nalburdan aldığım 1 cm kalınlığında mavi strafor var ondan boşlukları doldurdum sonuç harikulade oldu araba çok sessizleşti camı açınca ancak yol sesi geliyor oldu hatta yağmurlu havalarda lastikten gelen ses dahi kesildi konu açacaktım ama resim çekmeyi unuttum kapıları sökmekten üşendim ama sonuç çok iyi oldu

Resmini çekip atma şansın var mı çok merak ettim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı arkalarını yerine taktığım için yapamıyorum ama içindeki boşluklara döşedim yapıştırma olarak sıkma silikon ile yaptım
bu mavi köpük biraz mukavemetli basitleri gibi asla dağılmayandır
o döşemenin olduğu kapı arkasını olan parçayı söküyorsun bir tezgah veya masa üstüne koyuyorsun içindeki boş yerlere sığacak kadar parçalar kesip silikonla yapıştırıyorsun döşemeyi takarken oturmaya engel olmayacak şekilde yapıyorsun engel olan fazlalık varsa köpük olduğu için traşlaması kolay oluyor
birde kapı metalinin arkası hiç sökülmemişse orijinal naylonu orda duruyor yoksada oraya tam kaplayan bir naylon yapıştır iki taraflı bant ile tam ve güzel oluyor

Son düzenleme:

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı arkalarını yerine taktığım için yapamıyorum ama içindeki boşluklara döşedim yapıştırma olarak sıkma silikon ile yaptım
bu mavi köpük biraz mukavemetli basitleri gibi asla dağılmayandır
o döşemenin olduğu kapı arkasını olan parçayı söküyorsun bir tezgah veya masa üstüne koyuyorsun içindeki boş yerlere sığacak kadar parçalar kesip silikonla yapıştırıyorsun döşemeyi takarken oturmaya engel olmayacak şekilde yapıyorsun engel olan fazlalık varsa köpük olduğu için traşlaması kolay oluyor
birde kapı metalinin arkası hiç sökülmemişse orijinal naylonu orda duruyor yoksada oraya tam kaplayan bir naylon yapıştır iki taraflı bant ile tam ve güzel oluyor

Teşekkürler bilgi için :rakir: