Corsa b 1.4 8valf oksijen sensörü arızası

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim sen başka birine göster anlamayacak birşey yok. İnsan şunu görünce bile birşeylerin normal gitmediğini anlaması lazım. Ayrıca çürük gözle görünmeyen bir kısımda da olabilir. Memlekette uzaktan bakıp sorun yok diyen usta çok çünkü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıkıntı şu araba sabah ilk marşta yapmıyor, arabayı kısa mesafe kullanıyorum 4 km gidiş 4 km geliş toplamda en fazla 10 km günlük, işten dönüşte arabayı evin önüne park ediyorum böyle ses çıkıyor, ama bunu sabah ilk marşta yapmıyor, egzoscu 20 km mesafede egzoscuya gittiğim zaman ilk anda arabaya bakarsa ses yapıyor, işim var falan diyor bende arabayı çalışır vaziyette bırakıyorum, 10 dakika sonra gelip bakıyor o zamanda ses kesiliyor, kafayı yiyeceğim acaba hiç uğraşmadan orta susturucuyu söktürüp düz boru mu taktırsam.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sen dediğim gibi yap başka birine göster. Çözülmeyecek şey değil bence canını sıkma. Tam olarak bilmiyorum yalan yanlış bilgi vermeyim sana ama başka bir konu için seramik mühendisi bir arkadaş egzoz(TDK dan baktım :) ) içerisinde seramik parçalar olduğunu ve darbe sonu onların parçalandığından bahsetmişti. Ciddi olmayan sıkıntılar çıkardığını anlattı konuyu uzatmayayım. Aklının bir köşesinde bulunsun.

Baytas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin sorunun çok büyük kafayı yedirtecek cinsten değil.Başka usta bul ona yaptır.Ben 2001 vectra için bayağı yer gezdim.Neler demedilerki.Pedal değiştir diyenmi,buji diyenmi,Gaz kelebeği diyenmi ne ararsan birde bende arıza lambası yanıyor araba bildiğin ölüyor gaz pedalına tepki çok az veriyordur.Enson arıza motor beyninde olduğunu anladık fiyat sorduk en iyi fiyatı gül hatrımıza 500 tl oda araba 1 gün yatar diyorlardı.Gezdim taradım dolaştım beyni tamir eden adamı buldum baktırdım 300 tl ye öğlen verdim akşam üstü aldım.Ve şunu anladım yağ,filtre,buji,gaz kelebeğinin temizliğinde asla tamirciye götürmem kendim yaparım.

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sikinti ya katalik konvertorde ya da orta susturucu da arabanin altina yattim uzun uzun dinledim tam emin degilim ama ses orta susturucudan geliyor musait bir zaman sokturecem duz boru taktiracam bakalim yine ayni sesi yapacak mi

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrica benim araba gitmek istiyor ama egzozdan dolayi sikinti oluyor sanirim

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca egzos gazı çok sıcak bunun oksijen sensörü ile bir ilgisi var mı ? Yani hava yakıt karışımını ayarlayamadığından mı oluyor yoksa egzosun tıkalı olduğundan mı oluyor?

ToxiC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın katalitik konvertörünü iptal edip yerine susturuculu bir parça taktırdım, aracım felaket rahatladı, yokuşları daha iyi, çekişi ve patlayıcı gücü daha iyi, aracın yakıtı düştü, tavsiye ederim.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın katalitik konvertörünü iptal edip yerine susturuculu bir parça taktırdım, aracım felaket rahatladı, yokuşları daha iyi, çekişi ve patlayıcı gücü daha iyi, aracın yakıtı düştü, tavsiye ederim.

peki muayenede nasıl olacak baktınmı benim katalitikte içi dağıldı şimdi gürültülü çalışıyor orijinal içine düz borumu yoksa senin gibi susturucumu takacağım ona karar veremedim