corsa c 1.7 mi 1.4 mü?

leuchtend

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 3 kapı corsa c almak istiyorum nette sürekli 1.7 lere bakıyordum . sonra bir ara karsıma 1.4 ler çıktı gayet temiz boyalı güzel araclar var yani yıpratılmamıs araclar var. bu nedenle alternatif olarak 1.4 leri de düşünmeye başladım.
peki 1.4 lerin yakıt tüketimi ne kadar lpg li ve lpgsiz olarak 1.7 lere oranla.
hangisi bir genç olarak bana daha uygun masraf olarak falan.?

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 var bende, lpg ile şehir içi 22-24 kuruş arası yakıyor. Benzinde 35 kuruşun üzerinde sanırım.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben 26 kuruş yaktım 1.7 ile..
bu arada 1.7 nin uzunda mazotu güzel ama şehiriçinde sömürme durumu olabiliyor..dur kalkı seven bir araba değil...seri kullanıma pek yönelik değil...
ama 1.4 hp olarakta biraz yüksek ama ben lpg ile uyuşamadım dizel takırtısı seven adamım...
seçim sizin

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben 26 kuruş yaktım 1.7 ile..
bu arada 1.7 nin uzunda mazotu güzel ama şehiriçinde sömürme durumu olabiliyor..dur kalkı seven bir araba değil...seri kullanıma pek yönelik değil...
ama 1.4 hp olarakta biraz yüksek ama ben lpg ile uyuşamadım dizel takırtısı seven adamım...
seçim sizin

Turbo dizel bir motoru Lpgli motora kesinlikle değişmem, bende çok severim dizel aracı, bundan önceki aracım '05 Corsa CDTI dı, bunu alırken imkanlar kısıtlı olunca mecburen 1.4 aldım, 1.7 leri de çok düşündüm ama iç aksam bunlar kadar iyi değil onlarda. :rolleyes:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makina çok güzel ömürlük bir makina...gayet yüksek basınçı kaldırır fakat fındık kadar türbin...en azından standart 90 hp yapabilirlerdi bu makinayı...
sesine hastayım ben...:)
birde abi iç aksam derken yol bilgisayarı elektrikli ayna mı ? başka ne artı var ??

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makina çok güzel ömürlük bir makina...gayet yüksek basınçı kaldırır fakat fındık kadar türbin...en azından standart 90 hp yapabilirlerdi bu makinayı...
sesine hastayım ben...:)
birde abi iç aksam derken yol bilgisayarı elektrikli ayna mı ? başka ne artı var ??

Arka koltuk, arka yan panzotlar, bagaj panzotu farklı bu 1.4lerde. :)

Basınç, hybrid turbo, yazılım felan güzel bi olay bu 1.7lerde, yalnız Antalya'dan bi araç aldık Konya'ya beyaz bi 1.7 yazılım, turbo, düz boru felan fena gergin bir makineydi, arkadaşlar ağız tadıyla binemediler, çok sorunlu bir araba çıktı, satan arkadaşın biraz kötü niyetli olması var tabi bunda. :(

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi antalyadan araba alınmaz :)
hyundai tuscon turbosunun emme tarafını giydiriyolar bunlara...güzel yazılımla çılgın şeyler ortaya çıkıyor...ama bu makinada en önemlisi yazılım...makinayı bile kıran çok...

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hyundai tuscon turbosunun emme tarafını giydiriyolar bunlara...güzel yazılımla çılgın şeyler ortaya çıkıyor...ama bu makinada en önemlisi yazılım...makinayı bile kıran çok...

Hele ki kırmızıysa hiç alınmaz :D:D

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşin enteresan tarafıda orda zaten, yazılım. :D Üzerindeki yazılım Türkiye'de bu işi yapan ve ismini en iyi şekilde duyurmuş bir firmaya ait. :rolleyes:

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İşin enteresan tarafıda orda zaten, yazılım. :D Üzerindeki yazılım Türkiye'de bu işi yapan ve ismini en iyi şekilde duyurmuş bir firmaya ait. :rolleyes:

Firma tek kişilik mi :)