Darbe Teşebbüsü

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada unutmadan, bir arkadaş darbe olsaydı cumhuriyet mitingi yapardınız demiş ya, arkadaşım çakma islamcılar gelecek darbe yapacak, sonra cumhuriyet mitingi yapılacak öyle mi? Sen yanlış anlamışsın olayı kusura bakma, darbe yapmaya çalışanlar cumhuriyetçi değil, onlar becerebilseydi ilk kaldırılacak şey cumhuriyet, ilk ilan edilecek şey de hilafet olurdu, sizde gider hilafet yürüyüşü yapardınız...

onun adı cumhuriyet mitingi. cumhuriyet mitingi oduğundan değil... sadece o anlık aklıma gelen ismi yazdım... yoksa bende biliyorum başımıza neler gelebileceğini..
çok şükür atlattık..

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak üstadım, devlet kendi görevlendirdiği adamların hangi yapıya dahil olduğunu zaten biliyor. Mesele şu ki hiç kimse gidip o kadar paşayı "Biz senin fetöcü olduğunu düşünüyoruz." diyerek göz altına alamaz. Olağanüstü bir durum olmadan polisler adliyelerden o kadar hakim savcı da toplayamaz. Yem konusuna katılıyorum, bir yem atıldı, bunlarda yuttu, kendilerini açık ettiler. Yoksa whatsupdan gurup kurarak darbe mi yapılır. Ancak bunlarınki darbe veya kalkışma değil bizzat terördür. Biz iki buçuk darbe görmüş ülkeyiz, 60 ihtillinde Menderesi asmadan önce yargıladılar, 80 ihtilalinde Eceviti, Türkeşi yargıladılar. Muhtıra ile istifa ettirilen Erbakan döneminde kimsenin burnu kanamadı. Darbe dediğimiz böyle olur. Alırsın yönetenleri, yargılarsın, asıyormusun, hapse mi atıyorsun, o olur. Öyle cumhurbaşkanı içerdeymiş diye 6 saat otel ateş altında tutuluyorsa, meclis bombalanıyorsa bunun adı terördür. Benim gözümde anafartaları, kızılayı falan patlatanlardan bir zamanlar giydikleri üniforma haricinde bir farkları da yoktur.

İstihbarat alınmadı mı diyen arkadaşlar, Erdoğanın bile açıklaması var askeriyede bazı hareketlilikler var diye. Hatta TSK üst komut kademesi bununla ilgili toplantı bile yaptı. Temizliğin meşru olması için biraz müsamaha gösterildiği kanısındayım.

Ülkenin içine işlemiştir fetö, temizlemekle bitmez. 2 bin kişiyle, 6 bin kişiyle 26 bin kişiyle bitmezler, eksilmezler bile. Benim anlamadığım hususlar başka.

Hani bu TSK Yüksek Askeri Şura yaptığında annesi kapalı babası namaz kılan personeli bile görevden uzaklaştırıyordu? Yahu bildiğimiz cemaatçiler paşa olmuş, bunca yıldır hiç mi farkedilmedi bunların cemaatçi olduğu ben asıl bunu merak ediyorum.

Olayın terör olduğuna sonuna kadar katılıyorum bir darbede sivil halk yasaklara uymaz ise zarar görür durduk yere halktan kimse zarar görmez.

Gölbaşı bombalanırken köprüler kapatılırken siyasi kimliğe sahip kişilerin hiç bir kimseye tek zarar gelmedi halbuki bir darbede ilk önce siyasiler yakalanır gerekirse köprü sonradan kapatılır.

İkinci bir emre kadar sokaktaki erlere bekleme talimatı verilirken o ikinci emir halk sokağa çıkana kadar verilmedi

Sokakta er ve erbaş dışında rütbeli subaylar yoktu halbuki böyle durumlarda komutan birliğinin başında durmak zorundadır.

Kullanılan askeri araçların plakaları görünmüyordu hangi birliğe ait oldukları anlaşılmasın diye

Darbe planı WhatsAppp tan yada internet hatta telefonla yapılmaz. Çünkü NSA dünya üzerindeki bütün sanal yazışmaları ve konuşmaları görür ve Türkiye ye haber verir. Yetkili kişilerin bundan haberdar olmaması imkansız yani

Yurtta sulh komitesi diye bir oluşum var bu guruba üye olanlar kimdir belli değil.

Koskoca sarayı alıkoymak için 16 asker gönderiliyor ve polis tarafından yakalanıyor normalde polis askere dokunamazdı

Darbeciler tarafından zapt edilen Atatürk Havalimanına ata uçağının iniş yapması ve cumhurbaşkanının o havalimanında açıklama yapması

Gözaltına alınan toplam 6000 kişinin hepsinin o gün sokakta olduğunu düşünelim. Bu 6000 kişi üzerine emniyet teşkilatındaki yaklaşık 1 milyon polisi göndermek yerine halka sokağa çıkın çağrısı yapıldı

Havadaki f16 lar sürekli dalış yapmasına rağmen az sayıda bomba attı ve çoğuda isabetsiz atışlar oldu yapılan her dalışta bir bomba hedefe bırakırsa TBMM diye bir şey kalmazdı

Mantıksızlıklar ve gariplikler ardı arkasına birbirini kovaladı o gece. ben buna bir darbe diyemem bu yüzden, ama buna darbe yerine terör denirse sonuna kadar katılırım kim yaptı niçin yaptı gerçekten merak ediyorum

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son olarak recep tayyip erdoğan yarın bir açıklamada bulunacak o açıklamanın içeriğine göre bunu kimin yaptığını yorumlayabiliriz diye düşünüyorum

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düne kadar kpss sınavlarına cevap anahtarı ile giren fetoculara akp izin veriyordu beyler, askeri okullara ve tsk ya imam hatipli alınmıyordu şimdi cemaat yuvası oldu, bu işin ardındaki en büyük suçlular yine hükumet içindekiler, bizden olsun da nefes alsa yeter mantığı ülkeyi bu hale getirdi, iş paraları bölüşmeye gelince çıkan küslük sonrası suç atmalar başladı, kimse kusura bakmasın bu işte asıl suçlular başımızda olanlar, bizler sıradan yaşayan aza tamah edip vatanını seven insanlar kamuda iş yüzü göremezken adamı olanlar basamakları birer birer çıkıyor, yazılacak çok şey var ama şu anda birlik olmaktan başka çaremiz yok.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Düne kadar kpss sınavlarına cevap anahtarı ile giren fetoculara akp izin veriyordu beyler, askeri okullara ve tsk ya imam hatipli alınmıyordu şimdi cemaat yuvası oldu, bu işin ardındaki en büyük suçlular yine hükumet içindekiler, bizden olsun da nefes alsa yeter mantığı ülkeyi bu hale getirdi, iş paraları bölüşmeye gelince çıkan küslük sonrası suç atmalar başladı, kimse kusura bakmasın bu işte asıl suçlular başımızda olanlar, bizler sıradan yaşayan aza tamah edip vatanını seven insanlar kamuda iş yüzü göremezken adamı olanlar basamakları birer birer çıkıyor, yazılacak çok şey var ama şu anda birlik olmaktan başka çaremiz yok.

Usta, adamlar paşa olmuş paşa. 2002 de geldi mevcut parti iktidara ilk kez. Onun öncesi üçlü koalisyon. 2002 den bu yana 14 sene, gelir gelmez soksalar akademiye, en babası binbaşı olurdu. Paşa olmuş adamlar paşa. En az 30-40 yılları var tsk'da. Bunların birçoğu bildiğimiz 80 ihtilalinden bile önce girmiştir silahlı kuvvetlere. Tamam son 10 yılda çok sıkı kadrolaştılar, onu kabul ediyorum ancak ben kendimi bildim bileli kadrolaşıyor bunlar... Koskoca tümgeneral olmuş adamları tskya akp soktu dersen gülerler...

moarrriankato

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta, adamlar paşa olmuş paşa. 2002 de geldi mevcut parti iktidara ilk kez. Onun öncesi üçlü koalisyon. 2002 den bu yana 14 sene, gelir gelmez soksalar akademiye, en babası binbaşı olurdu. Paşa olmuş adamlar paşa. En az 30-40 yılları var tsk'da. Bunların birçoğu bildiğimiz 80 ihtilalinden bile önce girmiştir silahlı kuvvetlere. Tamam son 10 yılda çok sıkı kadrolaştılar, onu kabul ediyorum ancak ben kendimi bildim bileli kadrolaşıyor bunlar... Koskoca tümgeneral olmuş adamları tskya akp soktu dersen gülerler...

:bir:

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef sığ düşünceleriniz devam ediyor feto kaç senedir faaliyetlerini sürdürüyor bi araştır isterden akp de fetonun bir koludur son 2-3 seneye kadar. Önceleri şak şakçılığını yapan parti şimdi yalnız yürümeye çalışıyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Usta tamam adamlar 14 senede devlete birden bire sızmadı, bunu herkes biliyor, bırak TSK'yı, polis teşkilatını bir kenara devlet kadrolarına yerleştirilen en ufak memur bile en az 20-25 sene görevde olmuyor mu? Günümüzde emeklilikte yaş haddi artırıldığı için bugün göreve getirilenler kaç sene devlette görev yapacak? İnşallah bizim torunlarımız da yıllar sonra bu konuyu gündeme getirmezler, güzelim vatanımda mesut ve mutlu bir şekilde yaşarlar.

Gelelim asıl konuya. Bu işin asıl sorumlusu cemaatlerden beslenen her türlü siyasiler değil midir? Cemaate kimler destek verdi? Cemaat devlete sızdı dendiğinde "buna kargalar bile güler" diyen kimlerdi? Geçmiş yıllarda bir genelkurmay başkanının görev süresini kimler uzattı, bu uzatma neden yapıldı? Ben bugün gelinen noktaya çok üzülüyorum. İleride aynı olayları yaşamamak için yönetenlerin sen/ben ayrımını bir kenara bırakıp önce vatan diyerek çok iyi kararlara imza atması gerekir.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Malesef sığ düşünceleriniz devam ediyor feto kaç senedir faaliyetlerini sürdürüyor bi araştır isterden akp de fetonun bir koludur son 2-3 seneye kadar. Önceleri şak şakçılığını yapan parti şimdi yalnız yürümeye çalışıyor.

Sığ mı? Benim düşünce sistematiğimde boğulmamaya dikkat edin!!!

Ben diyorum ki bu cemaat akpden önce de kadrolaşıyordu. Zararsız oldukları düşüncesi ile bütün hükümetler bunlara göz yumdu. akp döneminde zaten kadrolaştılar ancak darbe terör adına ne derseniz deyin, bunu yapanlar tskya akp döneminde girmedi. Ben ısrarla bunu anlatmaya çalışıyorum. akpnin yerleştirdikleri eğer temizlenemez ise ilerde daha büyük bela olacaktır ülkenin başına. Siz şunu ısrarla anlamak istemyorsunuz ya da düşünce sisteminize uygun gelmiyor, bu adamlar bu tskda paşa olacak kadar sızmış ise durum çok vahim demektir. 40 yıldır o kadar yaşda elenmedilerse bunlarınki gerçekten büyük tezgah demektir. Velhasıl siz istediğinizi düşünün bende kendi istediğimi, ancak kurduğunuz cümlelerde üslubunuza dikkat edin, biz asker arkadaşı değiliz sizinle. Kurduğunuz cümlelerde şahsi bir takım yorumlar yapmanız sizi haklı yapmaz.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Usta tamam adamlar 14 senede devlete birden bire sızmadı, bunu herkes biliyor, bırak TSK'yı, polis teşkilatını bir kenara devlet kadrolarına yerleştirilen en ufak memur bile en az 20-25 sene görevde olmuyor mu? Günümüzde emeklilikte yaş haddi artırıldığı için bugün göreve getirilenler kaç sene devlette görev yapacak? İnşallah bizim torunlarımız da yıllar sonra bu konuyu gündeme getirmezler, güzelim vatanımda mesut ve mutlu bir şekilde yaşarlar.

Gelelim asıl konuya. Bu işin asıl sorumlusu cemaatlerden beslenen her türlü siyasiler değil midir? Cemaate kimler destek verdi? Cemaat devlete sızdı dendiğinde "buna kargalar bile güler" diyen kimlerdi? Geçmiş yıllarda bir genelkurmay başkanının görev süresini kimler uzattı, bu uzatma neden yapıldı? Ben bugün gelinen noktaya çok üzülüyorum. İleride aynı olayları yaşamamak için yönetenlerin sen/ben ayrımını bir kenara bırakıp önce vatan diyerek çok iyi kararlara imza atması gerekir.

Abi bende onu diyorum, bu adamlar yıllardır kadrolaşıyor. Baksana aldıkları rütbelere, geldikleri mevkilere. Yoksa bende biliyorum en çok ne zaman kadrolaştılar, en çok kim göz yumdu, kim çıkıp "ne istedilerde vermedik" dedi. Ancak rütbelere dikkat edersen bir çoğu 1985-1995 döneminde girmiş tskya.

Hesabın matematiği hiç şaşmaz;

2002 yılında akp bunları harp akademisine alsa,

4 yıl okul - yıl 2006
3 yıl teğmen - yıl 2009
3 yıl üsteğmen - yıl 2012
3 yıl yüzbaşı - yıl 2015

bir veya iki yıllık binbaşı olurdu bunlar, ama albaylar yarbaylar paşalar havada uçuşuyor. Demek ki bu işi yapmaya çalışanlar akp iktidarından önce girmiş oraya. Demekki neymiş, bu adamlar yıllardır, hemde çok uzun yıllardır kadrolaşıyormuş.