Darbe Teşebbüsü

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...............

Hesabın matematiği hiç şaşmaz;

2002 yılında akp bunları harp akademisine alsa,

4 yıl okul - yıl 2006
3 yıl teğmen - yıl 2009
3 yıl üsteğmen - yıl 2012
3 yıl yüzbaşı - yıl 2015

bir veya iki yıllık binbaşı olurdu bunlar, ama albaylar yarbaylar paşalar havada uçuşuyor. Demek ki bu işi yapmaya çalışanlar akp iktidarından önce girmiş oraya. Demekki neymiş, bu adamlar yıllardır, hemde çok uzun yıllardır kadrolaşıyormuş.
Ufak bir açıklama ekleyeyim. Harp okulları ile harp akademileri birbirinden ayrı eğitim kurumlarıdır. Harp okullarına girmek daha kolayken, harp akademilerine girmek daha zordur. Bu işlerin yapılanması ve planlaması yıllar evveline yayılır, sabırla beklenir, dantel işler gibi özenle ince ince insanlar işlenir. Adamlar dikkat çekmemek için şirin görünürler, genelde her şeye evet diyerek sempati toplarlar. Her zaman yardım/hayır amacı güderler. Yani plan çok sinsice işler. Bu sürece koskocaman devlet adamları bile inanarak adamlara yardımcı olur, durumu fark eden bir kaç uyanık "bunlar art niyetli" dediklerinde hemen susturulur, yapılanmadan bir haber olan, sorgulama yapmayan, işinde gücünde olan halk yaşananlara kolayca kanar. Süreç tamam dendiğinde maskeler çıkarılır, zarar vermeler başlar hatta bu aşamada eller acımasızca tetiğe kadar gider. :(

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ufak bir açıklama ekleyeyim. Harp okulları ile harp akademileri birbirinden ayrı eğitim kurumlarıdır. Harp okullarına girmek daha kolayken, harp akademilerine girmek daha zordur. Bu işlerin yapılanması ve planlaması yıllar evveline yayılır, sabırla beklenir, dantel işler gibi özenle ince ince insanlar işlenir. Adamlar dikkat çekmemek için şirin görünürler, genelde her şeye evet diyerek sempati toplarlar. Her zaman yardım/hayır amacı güderler. Yani plan çok sinsice işler. Bu sürece koskocaman devlet adamları bile inanarak adamlara yardımcı olur, durumu fark eden bir kaç uyanık "bunlar art niyetli" dediklerinde hemen susturulur, yapılanmadan bir haber olan, sorgulama yapmayan, işinde gücünde olan halk yaşananlara kolayca kanar. Süreç tamam dendiğinde maskeler çıkarılır, zarar vermeler başlar hatta bu aşamada eller acımasızca tetiğe kadar gider. :(

Aynen abi, yıllarca koca ülkeyi biz bütün dünyaya hizmet götürüyoruz, insanları İslam ile tanıştırıyoruz, insanlara Türkçe öğretiyoruz gibi safsatalar ile kandırdılar. Abi bunlar zaten başarılı olsalardı biz bu hafta fetonun gelişine şahitlik ederdik. İrandaki humeyni devrimi gibi, feto da burda kafasına göre bir şeriat icat eder ülkeyi onunla kendi çıkarları doğrultusunda yönetir/yönettirirdi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Allah ülkemizi bu gibi zararlı adamlardan korusun, birlik ve beraberliğimiz daim etsin. Hep bir arada mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamak varken bu yaşananlar insanın canını acıtıyor.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence herkes bi ucundan tutup doğrunun bir parçasını söylemiş. (keşke bazı ifadeler birbirimize karşı daha olumlu olsaydı)
şu an kesin konuşmayıp bazı şeyleri zamana bırakmak lazım: darbe oyunu maskelerle oynanır. 12 eylüde aynı silahla hem sağdan hem soldan vurulmuştu insanlarımız. kim yaptı, belli bir grup mu yaptı yoksa kokteyl mi var, 12 mart gibi sağ gösterip sol mu vuruldu yada tersi vs.
kesin olan beraberliğimizi korumak.

kobay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde cemaat erbabından görüş alsaydık.

merhabalar!
başlığı kendim için yazmadım,
1974 ile 1986 yılları arasında cemeatin içinde idim;(lise,Ünv. ve memuriyetimin ilk yıllarında)
esas itibariyle hocanın amacı islamın yaşanmasını sağlamak,17-25 aralık operasyonları öncesi hoca talebesi aracılığıyla Erdoğan'a hatalarından dönmesi için birkaç kez uyarmış,sonra operasyon yaptırıyor.şimdi objektif olarak bakalım;sanırım hoca yaptığı operasyonun nereye varacağını hesaplamadan bu işe kalkışmış,sonra gururlanarak komik bir o kadarda acımasız(erdoğanın günahı olabilir ama çocuklarının ne günahı var.)bedduasını yapıyor,kabul görmüyor,
15 temmuz darbe girişimide bencede senaryo,ya A.B.D. tarafından yada bizzat Erdoğan tarafından ,
anlayamadığım;solcu kanallar dahi(ulusal tv,halk tv)ve chp lideri dahi darbenin fetö örgütü tarafından yapıldığına inanmış görünmekteler.
sakın ola face vb. sosyal iletişimlerde cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhinde ağır ithamlarda bulunmayın,sıkı takip var.doğrumu ?yanlış ama ülkemizde demokrasi var.

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sığ mı? Benim düşünce sistematiğimde boğulmamaya dikkat edin!!!

Ben diyorum ki bu cemaat akpden önce de kadrolaşıyordu. Zararsız oldukları düşüncesi ile bütün hükümetler bunlara göz yumdu. akp döneminde zaten kadrolaştılar ancak darbe terör adına ne derseniz deyin, bunu yapanlar tskya akp döneminde girmedi. Ben ısrarla bunu anlatmaya çalışıyorum. akpnin yerleştirdikleri eğer temizlenemez ise ilerde daha büyük bela olacaktır ülkenin başına. Siz şunu ısrarla anlamak istemyorsunuz ya da düşünce sisteminize uygun gelmiyor, bu adamlar bu tskda paşa olacak kadar sızmış ise durum çok vahim demektir. 40 yıldır o kadar yaşda elenmedilerse bunlarınki gerçekten büyük tezgah demektir. Velhasıl siz istediğinizi düşünün bende kendi istediğimi, ancak kurduğunuz cümlelerde üslubunuza dikkat edin, biz asker arkadaşı değiliz sizinle. Kurduğunuz cümlelerde şahsi bir takım yorumlar yapmanız sizi haklı yapmaz.

Cemaat akp den önce de kadrolaşıyordu evet, yasal olarak akp diye bir partinin olmadığı dönemde akp tüm kurucuları bu cemaat yapısının içindeydi, yani 14 yıllık mevzu değil tabi ama kişiler hep aynı, bu adamların tamamı oylarını akp ye veren kişiler, dolayısı ile hükumet daha geçen 3,5-4 yıl öncesine kadar bunlara güzel destek veriyordu, kpss ye cevap anahtarı ile girenleri, ihbar edenler içeri alınıyordu, yani demem o ki ne desek anlatamayız.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cemaat akp den önce de kadrolaşıyordu evet, yasal olarak akp diye bir partinin olmadığı dönemde akp tüm kurucuları bu cemaat yapısının içindeydi, yani 14 yıllık mevzu değil tabi ama kişiler hep aynı, bu adamların tamamı oylarını akp ye veren kişiler, dolayısı ile hükumet daha geçen 3,5-4 yıl öncesine kadar bunlara güzel destek veriyordu, kpss ye cevap anahtarı ile girenleri, ihbar edenler içeri alınıyordu, yani demem o ki ne desek anlatamayız.

Bu söylediklerinize benim herhangi bir itirazım yok ki. Ama başlık darbe diyor, herkes darbeden konuşuyor, 14 yılda akpnin aldıkları darbe girişiminde bulunmadı, ecevit döneminde, erbakan döneminde, çiller döneminde, yılmaz döneminde alınanlar yaptı kalkışmayı. Bu iş burada bitmedi, o ayrı. Son 14 yılda alınanlar temizlenmez ise bir 10 yıl 15 yıl sonra istediklerini yapabilecek mevkilere gelmiş olurlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa eski Hv.K.K.na (hani şu kafası gözü sarılı olan) kim arka çıktı, onu kim Hv.K.K. yaptı, emekli olduktan sonra kim şüra üyesi yaptı, ona bu makama layık görenler kimlerdi.

Herkes hata yapabilir, ben de sen de o da hata yapabilir. Hata insanlar içindir. Önemli olan hatalarımızı kabul etmek, onunla yüzleşmek "evet ben de hata yaptım" diyebilmektir. Sade insanların yaptığı hatalara eyvallah ama yönetenlerin, çevresinde onlarca danışmanı olan kişilerin yaptıkları hatalara ne diyeceğiz. O danışmanlar korkuluk mudur?

Neyse artık olan oldu, şimdi o az yaptı bu çok yaptı gibi şeylerin muhasebesini yapma zamanı değil, artık birlik olup hep beraber kırılanları dökülenleri toplamalıyız.

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıkarılacak sonuçlar

1-Biz buralara kadar nasıl geldik tahlil etmemiz lazım. Devletimiz ve her vatandaşımız kendini sorgulamalı
2-Bir sümüklünün ve 2 tırsık generalin yapacağı iş değil bu. Her zaman olduğu gibi arkada başka güçler olduğu kesin.
3-İşin arkasında olan güçlere bunun faturası kesinlikle ödetilmeli. geçmişte yaşadığımız 4 darbe bu yüzden. ülkemiz bu işleri planlayanlara bir bedel ödetmezse tekrar bir darbe yaşayacağımzdan eminim.
5-Fetönün 1000 lerce mülküne ve milyarlarca dolarına hazine el koydu.
6-TSK nın %70 i bunların elinde. C.Başkanı onun için milleti sokaklarda tutuyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yukarıdaki maddelerden sadece "C.Başkanı onun için milleti sokaklarda tutuyor." bu kısmına katılmıyorum. Vatandaş demokrasiyi en iyi şekilde korur, o konuda hepimiz hem fikiriz, ama devleti art niyetli kişilerden korumak, onu iyi bir şekilde yönetmek vatandaşın görevi değildir. Atamaları yapanlarla görevden alanlar aynı kişiler olduğuna göre demek ki atamaları yaparken gerekli özeni göstermemişler.

Acaba yaşananlarda payı olanlar (zamanında Fetoya arka çıktılar, Fetoyu eleştirenleri dinsizlikle suçladılar, Fetoya FETO diyemezsiniz diyenler) şimdi günah çıkartıyor olabilirler mi?