Dizelciler Dikkat

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haydarman' Alıntı:
çok şükür bende de problem olmadı, tek seferde çalıştı hep. 2006 1,3 cdti... ekranda gerekli ışıklar söndükten sonra tek seferde çalışıyor...

yalnız bir şey sormak istiyorum, kızdırma bujileri bu araçta havanın sıcaklığına göre otomatik olarak mı devreye giriyor... cevap verirseniz sevinirim....
Kızdırma bujileri her zaman devrede zaten ekranda yaya benzeyen bir işaret devir göstergesinin içinde hava soğuksa 3-4 saniye bekliyor yazın ise yanmasıyla sönmesi bir oluyor.

jonathan749

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkcası opelimde yaşamadığım tek sorunlardan biride çalıştırma .. kızdırma 1 saniye yanmıyo bile hemn sönüyo ve ardından rahatlıkla çalışıyo.. umarımböle devam eder

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koskoca otobüsler tek gıyda çalışıyor yaw hem de 20 yıllık neredeyse. Benimki hiç çalışmama yapmadı ama gıylıyo biraz :)

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben combomu alalı bir sene oldu hiç böyle bir durumla karşılaşmadım doğrusu. Isıtma işlemlerine riayet ediyorum inşallahta olmaz çok sinir bozucu bir durum.

pdrmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benım aracımda da aynı sorun var aracım astra h 11 aylık daha ve servısde hıc bır problem bulamadılar bende opel com dan maıl attım şikayet maılı bır gun sonra benı aradılar ve durumla ılgılenceklerını soyledıler. ıkı gun sonra bır telefon daha almanyadan tabı bız servısınızle gereklı gorusmelerı yaptık sıze bır parca gonderdık su an turkıyede yok parca gelınce sızı arıcaklar ve davet edıcekler parca degıstıkten sonrada sorun kalmayacak dedıler. bende inşaallah kalmaz yoksa hakkımı hukukı yolardan aryacagımı bıldırdım. şimdi parcayı bekliyoruz 1 ay içinde gelmesi beklenıyor. bence sızde gereklı maıllerınızı atın bu cektıgımız resmen rezıllık hakkımızı aramassak toplu halde hareket etmezsek bızı sındırırler arkadaşlar

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya valla daha onceden dedigim gibi ben sadece kontagi ceviyoruyorum orda isitma isareti var onun sonmesini bekliorum sonuor abs sonmesini bekliorum sonuor kontagimi ceviriyorum calisior arabam sorunsuz sonra hic gaza basmadan bir dakika filan bekliorum aceleme gore basiorum yolumu aliyorum bir sorunum yok...
deneyin mutlu olun yok calismiyorsa bir problem var demektir

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısıtma işareti hangisi?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısıtma işareti hangisi?

yay gibi bi işaret var göstergede kontağı ign konumuna yani kontağı açınca o ışık yanar söndükten sonrada marşa basarsanız daha rahat alır motor... öncelikle birisi kelebek kutusundan bahsetmiş konumuz dizel dizel motorda kelebek kutusu yoktur.... kızdırma bujilerini söküp akü yardımıyla kontrol etmek gerek belki bujiler sağlamdır ama ısıtma kutusu sorunludur yani kızdırma bujilerine elektrik gönderen bi kutu var en azından renaultta var ki opel dede olması lazım o sorunlu olabilir cihaz hatayı ısıtma kutusunda gösterebilir ama bujileri göstermez... mesela bizde combo var 1.3 cdti tek marşta alıyor ancak geç alıyor dinamoları belli küçük yavaş çeviriyor o yüzden geç çalışıyorlar . astra daha da geç çalışabilir çünkü 90 beygir ayrıca sıkıştırma oranları fazla olduğundan kompresyonu oluşturmak için biraz uzun basmak gerekebiliyor ama çok geç alıyorsa sorun vardır... sorun çok yerden yapabilir örneğin mazot pompasından yapabilir üst ölü nokta kaptörü geç çalışma yada hiç çalışma problemi yapabilir. Enjektörler yapabilir enjektör alçak ve yüksek basınç testi yaptırın tech 2 yada tıs cihazı yaparmı bilmiyorum sormak lazım ustalara. kompresyon testi yapılıp sorun varmı yokmu bakmak gerekebilir ... hava debimetresinde sorun olabilir ...yakıt deposu pis olabilir filtre şişmiş olabilir gibi gibi...biraz kapsamlı oldu ama kontrolleri yapılıp sorunun bulunması gerek. SaygıLar...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel Araci Olanlarin Sorunu Hep Ayni Araç Sabahlari Zor çalişiyor Servise Götürüyorsun Herşey Normal Diyorlar Ama Sorun Devam Ediyor Dizellerde Hep Ayni Sorun Var

Diesellerde bu problem opelde degil golf ve audilerde de bilinen bir olaydir...Vw ve audi bu olayi müsterilerinden gelen sikayetler üzerine kuvvetli mars dinamosu ile degistirme yolu ile cözümledi..Oplelerde bu olay 2007 lerden sonra kuvvetli mars dinamosu takilarak giderildi...problem ekseriyetle soguk ve nemli havalarda ortaya cikiyor..bende bu problem yok mesela 2009 astra 1.3 cdti...birincide aliyor..ne yazikki 2007 lerden öncekilerde mars dinamosu zayif yetersiz kaliyor,ve bu soguk havalarda daha belirgin hal aliyor....

Son düzenleme:

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model astra g kullanıyorum 1.7dti..aracım 156 bınde marsa bastıgım gıbı alıyor allaha sukurler olsun..nazar değmesin hep böyle gider inşallah