Dizelciler Dikkat

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model astra g kullanıyorum 1.7dti..aracım 156 bınde marsa bastıgım gıbı alıyor allaha sukurler olsun..nazar değmesin hep böyle gider inşallah
bende de aynen astra 2000 156 binde, 2 gündür gec alıyor.. hatta dün kontagı kapatıp tekrar çalıştırmaya calıstım...bu sabah da zor calıstı.. daha önce de benzer sorun olmustu..kömür değişti..kollektör tamir edildi felan.. sanırım yine servis yolu gözüktü.. yoksa yolda kalacagız... tavsiye edeceğiniz yer var mı bu konuda?

sonmezers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 corsa cdti var bende. Şu an 90000 de ve hiç ilk basışta çalışmama problemi olmadı

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mehmet gazihanın dizel problemleri başlığında bu tür problemlerin çözümünü çok güzel açıklamış.bi göz atın derim

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Vay bu problem 2006 dan beri varmış. 8 derecede bile olduğunu söylemişler. yalnız değiliz o zaman... -5 deki ayazı yiyip de sabah ondan tam performans beklemek hakikaten mantıklı değil mi o zaman?

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısıtma ışığı söndükten hemen sonra marşa basmayın,hava durumuna göre 15 ila 30 saniye daha bekleyip marşa basın..

bujiler ışık söndükten sonra siz marşa basarken çalışmaya devam eder ve akünüz zayıfsa hem bujiler hem marş motoru aküyü tamamen öldürür..

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu yeni duyduk...şimidye kadar ki yazılarda hep ışıklar sönünce marşa basın dediler...ben de öyle bilirim..hep de öyle yaparım..ama bi otuz saniye daha beklemek gerektiğini duymadım...benim araçta hep ilk marşta almıştır..nazar değmesin...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu yeni duyduk...şimidye kadar ki yazılarda hep ışıklar sönünce marşa basın dediler...ben de öyle bilirim..hep de öyle yaparım..ama bi otuz saniye daha beklemek gerektiğini duymadım...benim araçta hep ilk marşta almıştır..nazar değmesin...

yazdıklarım yıllardır bilinen birşey,eski yeni tüm ön ısıtmalı dizel motorlarda ışık söndükten sonra marş anında da ısıtma devam eder..
ışığın sönmesi ısıtmanın bittiği anlamına gelmiyor yani..

aküsü ve marş motoru iyi durumda olan normal bir araçta ısıtma ışığı sönünce marşa basarsınız ve araç hemen çalışır..

akü voltajı düşük veya marş motoru sorunlu ise motor ilk hareket için
gerekli devire ulaşamaz,dizelde özellikle soğuk havada çabuk start için motorun belli bir devri çevirmesi gerekir marş anında..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Şimdilik nazar değmesin havalar iyi gidiyor. Yakında tekrar deniyeceğim nazar değmesin. Ama ben yakıttan da şüphe ediyordum. O da olabilir. Çünkü o zaman bindiğim yakıtta aaraba hep siyah duman attı. Şimdi yine aynı istasyondan aldım mecburen fulledim ve würth attım. Duman falan yok şimdilik. Aracımda hiç görmedim ben öyle duman. Yakıttan diye şüpheleniyorum ama bakalım. Göreceğiz. PO sagolsun bi kazık atacaktı neredeyse. Hala etkisi biraz devam ediyor uzun marş gibi mesela. Ama atlatacağız bu günleri inşallah...

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de yenı değiştirdim kızdırma bujilerını 4unu de,bosh marka aldım,konrtrol ettık devreye bağlayıp hepsı de patlamıştı,değiştirdik,ve değiştirmeden önce arıza lambası bıle yanmıyordu.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek sıkıntı agır bakımları benzınlı arabalardan daha pahalı ttutuyor .