Dün gece eşim ölümden döndü

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..:(

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Geçmiş olsun, insan eşine karşı olunca bu tür bir ihlal gerçekten kendini kaybediyor. Allah korusun, daha dikkatli olmayı öğrenmiş olmanızı beraberce oturup değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yani biz dikkatliyiz, kurallara uyuyoruz ama hususiyle kamyon, tır, otobüs, minibüs, taksi ve hususi araç şöförlerinin heran yapacakları bir ihlalden dolayı sıkışma, yoldan çıkma, üzerimize çıkılması, önümüze atlanması, göz göre göre gelip çarpmalar, artislik yapmalar vs.. yaşayabiliriz.
Bu açıdan yazdığım sıradaki araçlara dikkat etmesini tavsiye edin ve ediyorum.
Yani kavşağa girerken sağa sola dönerken burdan bi manyak gelecek dikkatliliğini her zaman korumak lazım manyağın nereden çıkacağı belli olmuyor. Aracınızın önüne atlayacak canına susamış bir yayadan tutun da, sizi sıkıştırmaktan haz alacak bir tır şöförüne kadar her türlü iğrençliği görüyorum. O açıdan eşinizle kontrollü olmanın acele etmekten daha uzun ömürlü bir davranış olduğunu konuşun.
Yayalara kırmızı ışıkta beklerken yeşille birlikte yola atlamamalarını tavsiye ederim.

Özellikle gelen ilk araç kamyon ve otobüs ise kendilerine kırmızı yandığı halde yaklaşmakta iseler bekleyip ilk aracın durmasını gözlemleyin ondan sonra karşıya geçin. Çünkü ama dalgınlık ama manyaklıkla durmayacak bir kamyon sizin "Ama yol benim hakkımdı" demenizi dinlemez.
Daha 2 hafta önce kamyon karşıya geçen kadına çarptı. Göz göre göre çarptı. Kadın Yolun karşısına geçişini tamamlamak üzreydi ama kamyon durmamayı tercih etti. Kadın ise kendi yolunda karşıya geçtiğini gelecek araçların tabiki onun geçişini beklemeleri gerektiğini düşünüyordu. Ama öyle olmadı.

Bu durumla ilgili :
Polis ne raporu tuttu?
Kaza tespit tutanağı tutulmadı mı? Oraya kırmızı ışık ihlalini, sağ şeridi araç sollamak için kullanma ihlalini ve gördüğünüz diğer ihlalleri yazma imkan ve hakkınız var.

ikincisi tutanağa şahitler yazma imkanınız var.

üçüncüsü kamu malına zarar mı geldi? Yaralanma mı oldu? Polis neden karıştı tutanak işine..

bu tutanak ile ve şahitler ile, maddi hasardan dolayı tazminat (aracın orjinalliği gitti vs.) manevi tazminat psikologtan rapor alırsınız eşim bir daha araç kullanmak istemiyor artık korkuyor dengesi bozuldu diye... mahkemeye başvurabilirsiniz.

Polis hata oranı belirlemiyor TRamer belirliyor hata oranlarını. Ona da itiraz etme hakkınız var. burada nasıl bir tutanaktan bahsediyorsunuz anlamadım.

Şekiller düzgün çizildi, ihlaller düzgün işaretlendi ise ve imzalar vs. tamam ise o tutanak dava açmanızı sağlar.

Diğer taraftan yine bir tavsiye mahkeme yolları hem masraflı hem de çileli olabilir. İstersen Allah belasını versin deyip öbür tarafa havale et daha çok masrafa ve sinire strese girme. Bi ton uğraşıp hiçbir sonuç alamayan hatta davayı kaybedip + masraf ödeyenler de var. bunları hesap et.

Ne bileyim işte bazı şeyleri söyleyemiyorum anla işte ülkemiz böyle..

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok büyük geçmiş olsun dileklerimle. verilmiş sadakanız varmış. bu kamyoncular ne zaman adam olucak kim bilir

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun güzel türkiyemin yollarında araba kullanmak büyük bit cesaret ister duruma geldi tekrar geçmiş olsun bir gün okamyon şöförünede sellektör çeken bir tır çıkar

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun Can Bey. Allah daha beterinden hepimizi korusun. canım ülkemizde ki bir çok sürücü sinyal verince her şeyin onlar için müsait olduğu duygusuna kapılıyor.sinyal verdim dönerim, sinyal verdim yola çıkarım vb. örnekleri çoğaltabiliriz. nasıl ki başınıza gelen olayda sellektör yaptım geçerim mantığı varsa sinyal için de geçerli bu....tekrar çok büyük geçmiş olsun...

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle adamları hastanelik edinceye kadar dövünce vaya öldürünce suçlu olnuyor : ))))

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
gecmiş olsun