Easytronic için bilgi istiyorum

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soru (Easytronik şanzıman)

Arkadaşlar aracım 1,3 cdti corsa easytronik.Genelde otomatik modda kullanıyorum fakat bazen manuel deniyorum.Manuel modda iken devir düşünce kendisi bir alt vitese alıyor aracı dikkatimi çekti.Bunda herhangi bir sakınca varmıdır dersiniz? yoksa kendimiz mi almalıyız??Easytronik kullanan arkadaşlar ya da bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

saygılar.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorun stop etmemesi için vites küçültüyor gayet normal ve olması gereken iyi bir durum...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
motoru ve şanzımanı korumaya yönelik bir işlem bu tamamen.bir problem yok.Tahminimce 1000-1100 devir civarı küçültüyordur vitesi.Aynı durum benim aracımda da mevcut...

lordlord

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, bu çok normal. Ama ben niyeyse sevemedim, araba tamamen durduğunda birinci vitese alması mantıklı, ama diğer durumlarda vitesi kendim küçültmeyi tercih ederdim...

Bi akrabamda Honda Prelude var, kullanmıştım bir-iki kez, ondaki sistem öyle, sadece araba durduğunda 1 e alıyo, onun haricinde kendi küçültmüyo...

turk52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardım? Easytronic vites nasıl kullanılır?

Arkadaşlar düz ve otomatik vites otomobil kullamıyorum. Her gün. Ancak çalıştığım şirket yeni bir otomobil aldı. 2004 opel meriva 1.6 enjoy easytronic. Daha direksiyon başına geçmedim araç bugun geliyor. Nasıl kullancam. Yıllardan beri otomobil kullanırım ama sormaya utanıyorum. Lütfen yardım edin. Hatta şekil animasyon varsa daha iyi olur. Nedir? Nasıl Kullanılır? Hem otomatik, hem manuel kullanılırmış. Manuel nasıl kullanılır debriyaj yok. Lütfen yardım edin.

turk52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pekala...

Merhaba acelem olduğu için kendimi tanıtamadım üzgünüm. Ben gökhan. Siteye yeni üye oldum . Çünkü opelim yeni oldu. Yardım almak için kendimi tanıtmam gerek olduğunu bilmiyordum.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turk52' Alıntı:
Merhaba acelem olduğu için kendimi tanıtamadım üzgünüm. Ben gökhan. Siteye yeni üye oldum . Çünkü opelim yeni oldu. Yardım almak için kendimi tanıtmam gerek olduğunu bilmiyordum.

Arkadaşım her forumun olduğu gibi bu forumun da bazı kuralları var...
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=12

turk52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet.

Site kurallarını okumamıştım. Anlaşıldı. Evet doğru. Ne bilim. Diğer forumlarda böyle bir zorunluluk yoktu. Hemen gereğini yerine getiriyorum.