Egr Valfi

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArakdaŞlar Bu Nun SÖkÜlmesİ Nasil Zararlimi BİŞey Dİyİn Ayw SÖktÜren Yokmu Bİrde SÖktÜrsek Bu Valfin Oldugu Yere BaŞka ParÇami Konuluyor...

altona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra2001( P1122 arıza Göstergesi)

Selam arkadaslar,
Vectra OTOMATİK 2001 elegance kullaniyorum.Araba gecen gun gaz yememeye basladi.Bir muddet sonra kendisini topluyor.Daha sonra duzeliyor ancak dun,motor elektronik lambasi da yaninca,tamircime goturdum.Bilgisayara bagladilar ve P1122 (GAZ PEDALI KONUMU SENSORU 2)ve P1550 (GAZ PEDALI KELEBEGİ)arizalari gosterdi.Daha sonra ustam,bu arizalari silmek istedi ama silinmeyince,beyinde bir ariza olduguna kanaat getirdi.Yani beyin degisecekmis.
Ayrica hararet gostergesi 1km.sonra, seksenin üzerinde seyrediyor.Daha once dikkat etmemistim.Bu normal mi?
Yukarida ki konularda bilgisi ve deneyimi olan usta veya arkadaslardan yardim talep ediyorum.Bu arada İzmir'de yasiyorum.Ustam 3ncu sanayi sitesinde..
Yeni beyin 2000ytl.civarindaymis.
Tesekkurler.
altona.

windu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
arkadaslar egr zaralı bı parca degıldır egr zaten sehır ıcınde felan calısmaz yuksek devırlerde devreye gırır. aracın yakıtını duzeltır..ancak egr nın tek sorunu cok arıza vermesı cok derken 30-40 bın km de bır degısmesı lazım özellıkle z motorlarda cok sık bozuluyor.. acık kalıyor yuksek devırde ve vıtes degısecegın an tak stop eder. ve tekrar marsa basarken motor saldıgı ıcın kendılıgınden bırakır. baskada bı kotu yanı yokur
ben de 2001 astra elegance at var. bunlarda egr iptal edilemiyor deniyor doğrumudur ettirebiliyorsak bir adres verebilirmisin.. sağol.

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haziranda değişti. 225 TL. 5 ay sonra tekrar arız verdi. yetkili serviste değiştirmiştim. 2 yı l parca garantisi oldugundan 2.kez ucretsiz değişti.

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
santos22' Alıntı:
o zaman çevre için iyi ama performaans için kötü desene hayret bi olay neyse bende söktürme işini iyice ögrenmem lazım söktürmek en iyisi....
konudan uzak kaldım kusura bakmayın. benim anlatmak istediklerimi yukarda yazmışlar yanı şeyleri tekrardan yazmama gerek yok diye düşünüyorum.:good:

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avcı87' Alıntı:
konudan uzak kaldım kusura bakmayın. benim anlatmak istediklerimi yukarda yazmışlar yanı şeyleri tekrardan yazmama gerek yok diye düşünüyorum.:good:

dostum anlatmana gerek kalmadı ben iptal ettirdim rahatladım :D

pre_lude

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya yukarda benmi yanlıs anladım bazıları dio düşük devirde calısır az yaktırır bazıları yüksekte calısr yada ben cok yorgunum :D
bendekide bozuk byük ihtimal iptalmi dersiniz deiştirmekmi? ayrıca iptal nekadrdır?

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pre_lude' Alıntı:
ya yukarda benmi yanlıs anladım bazıları dio düşük devirde calısır az yaktırır bazıları yüksekte calısr yada ben cok yorgunum :D
bendekide bozuk byük ihtimal iptalmi dersiniz deiştirmekmi? ayrıca iptal nekadrdır?

herkes söküp kurtuluyo, sende söktür sende kurtul:D fiyatı sökene sorcan, sökene göre değişir:)

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
santos22' Alıntı:
dostum anlatmana gerek kalmadı ben iptal ettirdim rahatladım :D
dostum iptal etmenin maliyeti nedir?iptalden sonra elektronikbeyne yeni program yüklendimi?yakıt tüketiminde,çekişte ve performansta değişiklik oldumu?arasıra da olsa sistem arıza lambaları yanıyormu?

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakmayın ben biraz farklı düşlünüyorum sanırım.Eger araçın üzerine bir parça takıldıysa neden iptal ettiriyorsunuz.O parça lazım olmasa takmazlardı sanırım hani diyorsunuz ya ALMAN lar bu işi bilir demekki onlar bizim kadar bu işi bilmiyor.Arabalara boşuna fazla parça takıyorlar.En azından TÜRKİYE de satacakları araçlara takmasınlar ki fiyatları biraz daha aşagı çeksinler.Nasılsa biz onu sökecegiz.Araç üzerinden özellikle motor ve yürüryen aksamdan parça iptalı bence yanlış bir uygulama ilerleyen zamanlarda başka sorunlar çıkarabilir.Tabii basit bir düşünce olabilir.Ama bence o fazla işe yaramaz dediginiz parçaları taktırın derim.fazla olsa MÜTHİŞ ALAMANLAR takmazdı onları sanırım.hepinize iyi geceler saat:00.34 bu kadar nöbet yeter:):D