El freni dondu

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün karlı yolda 60 km'ye yakın yol yaptıktan sonra arabayı park ettim ve alışkanlıkdan el frenini çektim:sorry: sabaha arabaya bindim geri vitese taktım el frenini indirdim:eek: ne indirme el freni bomboşş baya hafiflemiş el freni bi geri gidiyim dedim araba gitmiyor aceba kampanalar mı dondu yoksa el freninin teli faln mı dondu bunu nasıl çözebilirim ilk başta kampanalara sıcak su dökücem bi yardımı olur mu?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tel değilde, kampanalar donmuştur, bir miktar sıcak su ile dene ama ugrastırabilir.geçmiş olsun

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
bu durumlarda ben su tavsiye etmiyorum...el freni telini 5 dakka oynatınca açılıyor

kurban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuk havalarda (özellikle 0'ın altında ) düz bir yere park et arkadaşım,el frenini de çekme vitesde dursun.yoksa sürekli karşılaşırsın bu sorunla.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde çekmiyorduk el frenini soğuk havalrda ama dalgınlık işte az sonra tekrar bakıcam umarım çözülmüştür

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka frenleri kampana olan araçlarda balatalar ıslandığı için soğukta park edildikten sonra balatalar kampanaya yapışır ve donar bu durumda elfreni işlemini yapmaz hareket etmez zorlarsanız balatalara zarar verir bu durumda sıcak su dökerek açılmasına yardımcı olursunuz kampanaların üzerine ve aşırı yağışlı ve soğuk havalarda el freni çekik bıralmayınız saygılar
----------tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
normalde çekmiyorduk el frenini soğuk havalrda ama dalgınlık işte az sonra tekrar bakıcam umarım çözülmüştür

düzelmediysede tekerin orda bi kalın tel var...el freni teli....elinle onu ileri geri oynat biraz açılacaktır...bu arada samsunda çok kar var mı :)

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak suyu doktukten sonra acılır