Enjektör Temizleyici Kullanan

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kulandım cok öyle gözle gorulcek kadar bi degişim olmadı ama gercekten faydalı oldugunu dusunuyorum yarım debo benzinin olsun koydurdugun zaman az bıncınle zarar verır dıye duymustum

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah sorununuz çözülür nadir bey takipteyim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
vectra a aracım varken kitapçığında kullanılacak yakıta göre ayarlanması gereken bir soket vardı kitapçıkta gösteriyordu.Nadir abi senin arabadada varmıdır acaba o tarz bi soket? bidondaki benzin diyince aklıma geldi. yanlış hatırlamıyorsam bir kablo ve ucunda bir soket.soketi söküp tersini çevirip takınca düşük oktanlı benzine göre ateşlemeyi ayarlıyordu sanırım.

Ana bunu ilk defa duydum ya. Var bir kaç kablo ama ne işe yaradığını anlamadım gitti. Şunu söylesem yalan olmaz ülkemizde yakıtın oktanı düşük. Bu yüzden de erg filan tıkanması çok fazla oluyor.

Arkadaşlar deneyeyim de deneyimlerimi paylaşacağım nasip olursa.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Halil bey sizin aracın motoru da temizmiş. Maşallah.

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
1,4 çorsa aracım var,
4-5 ay kadar önce arıza ışığı yandı... yetkili servis egr değişmesi gerek dedi, özel serviste usta az yakmak için çok devirsiz kullanmışsın egr sorun olmuş dedi, biraz devirli kullan 1 depo da 97 benzin al dedi,,,
uzun yola gitmem gerekti, 97 benzin aldım....
artık arıza ışığı felan yok... biraz daha devirli kullanıyorum

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Nadir bey gözüm gibi bakıyorum kara kızıma :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
1,4 çorsa aracım var,
4-5 ay kadar önce arıza ışığı yandı... yetkili servis egr değişmesi gerek dedi, özel serviste usta az yakmak için çok devirsiz kullanmışsın egr sorun olmuş dedi, biraz devirli kullan 1 depo da 97 benzin al dedi,,,
uzun yola gitmem gerekti, 97 benzin aldım....
artık arıza ışığı felan yok... biraz daha devirli kullanıyorum

Aynı hatayı ben şöyle yaptım. Sürekli aracı kullanmadığım için karlı eksi dereceler de aracı durduğu yerde rolanti de çalıştırdım ve bunun sonun da aracın eksozundan sim siyah duman is gelmeye başladı. Hala içinden pislik geliyor.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir bey bende enjektör temizleyicisi kullandım. Yakıtı çok düşürüyor normalde 10 11 yakan aracım şehir içi 7.5 8 yakmaya başlamıştı. Faydasını gördüm.Depodaki temizleyici sıvı bittikten sonra aracımın yakıtı 1 lt düştü. 8.5 9 civarı yakıyor şu anda.Belkide benim enjektörlerimin durumu çok kötüydü çünkü aracım 8 yaşında ve bu yaşına kadar garajda yattı.Yazdan yaza çalıştı. Debriyajı bıraktıktan sonra titreme yapıyodu aracım onu da biraz düzeltti.Serviste eklettirmiştim 40 lira vermiştim. Birde merak ettiğim birşey var nadir bey aracınızı kışın çalıştırdığınızda rolantide sorun olduğunu yazmışsınız. Bende aracımla çok km yapmadığım için kapının önünde rolantide çalıştırıyorum. Bazen 2 3 derece oluyor hava ama bilmediğimden çalıştırıyorum. bu anlattığınız olayı biraz açıklar mısınız? Araca zararı varsa yapmayayım bende. Teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir bey bende enjektör temizleyicisi kullandım. Yakıtı çok düşürüyor normalde 10 11 yakan aracım şehir içi 7.5 8 yakmaya başlamıştı. Faydasını gördüm.Depodaki temizleyici sıvı bittikten sonra aracımın yakıtı 1 lt düştü. 8.5 9 civarı yakıyor şu anda.Belkide benim enjektörlerimin durumu çok kötüydü çünkü aracım 8 yaşında ve bu yaşına kadar garajda yattı.Yazdan yaza çalıştı. Debriyajı bıraktıktan sonra titreme yapıyodu aracım onu da biraz düzeltti.Serviste eklettirmiştim 40 lira vermiştim. Birde merak ettiğim birşey var nadir bey aracınızı kışın çalıştırdığınızda rolantide sorun olduğunu yazmışsınız. Bende aracımla çok km yapmadığım için kapının önünde rolantide çalıştırıyorum. Bazen 2 3 derece oluyor hava ama bilmediğimden çalıştırıyorum. bu anlattığınız olayı biraz açıklar mısınız? Araca zararı varsa yapmayayım bende. Teşekkür ederim.

Normal de benim araç LPG li ve ben soğuk havalar da aracı durduğum yerde çalıştırıyordum. Ve araç durduğu yerde ortalama 10-20 dakika çalışıyordu. Hani bu ilk çalışma da attığı bir su var işte o su içice sanırım eksoz içinde birikti ve sonrasın da araç ile yola çıktığım da üst devirlerde araçtan beyaz duman ve kurum parçaları gelmeye başladı. Benim anladığım bu durduğu yerde benzin ile çalışmasından dolayı aracın eksozun da bu sular birikti ve kurum yaptı yüksek devirler de aracın eksoz çıkısından sim siyah is geliyor idi.