Formula 1 2007 sezonu mucizevi bir yarışla sona erdi!(Raikkonen şampiyon:))

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Koyu bir Formula 1 ve kırmızı araba severi olarak bugün son yıllardaki en heyecanlı yarışlardan birini izledim.

Müthiş sezon... Mucizevi bir yarışla sona erdi. Şahsen benim hayal ettiğim gibi bitti. Yarıştan önce buna mucize gözüyle bakan herkes inanamadı tabii ama ben zevkten dört köşe oldum.

Balonso şampiyon olamadı yaa, artık ne kadar sevinsem azdır.

2008 sezonu 16 Mart 2008'de başlayacak. O zamana kadar sabredeceğiz artık.

Aşağıda ntvspor.net'ten alıntı yaptığım yarış haberi var, ilgilenen arkadaşların okuması için.

Herkese keyifli günler...

Formula 1'de zafer Kimi Riakkonen'in oldu. Sezonun son yarışı Brezilya Grand Prix'sine 3. sırada giren Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, 3. cepten start aldığı Interlagos'ta finişi ilk sırada geçti.

Brezilya'ya lider gelen McLaren pilotu Lewis Hamilton yedinci, takım arkadaşı Fernando Alonso da üçüncü oldu. Bu sonuçla Kimi Raikkonen, Lewis Hamilton ve Fernando Alonso'nun 1 puan önünde 110 puanla kariyerinin ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Brezilya'daki yarışa ikinci cepten start alan şampyona lideri Lewis Hamilton, startta Kimi Raikkonen ve Fernando Alonso'ya geçilirken, 5. virajda takım arkadaşı Alonso'ya çarpmamak için pist dışına çıktı ve bir anda 9. sıraya geriledi.

Aracını daha sonra toparlamayı başaran Hamilton, 6. turda Heidfeld'i geçerek 6. sıraya çıkmasına karşın 8. turda aracının yavaşlaması nedeniyle 18. sıraya kadar geriledi. İlk pit-stopların ardından ön bölümde sıralama değişmedi. Ferrari pilotları Massa ile Raikkonen ilk 2 sıradaki yerlerini, Alonso da 3. sıradaki yerini korurken, Hamilton ise pit-stop çıkışı yarışa 14. sırada dahil oldu.

Bitime 18 tur kala ise sezonun en kritik pit-stopu yaşandı. İkinci pit-stop stratejilerinde takım arkadaşı Felipe Massa'ya üstünlük sağlayan Kimi Raikkonen, pitten Massa'nın önünde lider döndü. Avantajını yarış sonuna kadar sürdüren 28 yaşındaki Fin pilot, 1: 28'15''lik derecesiyle birinci oldu ve puanını 110'a çıkararak Formula 1'de 2007 sezonunun şampiyonu oldu.

Brezilya GP'sine en avantajlı isim olarak gelen ancak 7. olan McLaren'den Lewis Hamilton 109 puanla ikinci, yarışı 3. tamamlayan diğer McLaren pilotu ve son 2 sezonun şampiyonu Fernando Alonso ise yine 109 puanla sezonu 3. sırada kapattı.

Markalar klasmanında da 204 puanla şampiyonluğa ulaşan Ferrari, 2 yıl aradan sonra pilotlar şampiyonluğunu da kazanarak sezonu 'duble' yaparak tamamladı."

ToMbStOnE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dallası aratmayan bı sezon sona erdı adalet tecelli etti kımı'yı tebrık edıorum...

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhteşem bir yarış oldu, her tur ayrı bir heyecandı...yarışı izlerken yerimde duramadım.. raikkonen imkansızı başardı çok iyi bir iş çıkardı. kendinden senelerce söz ettirecek bir şampiyona ve yarış oldu. son turlara doğru bir de yarışın en hızlı tur zamanını yaptı, ayağını hiç gazdan kaldırmıyor bu adam. muhteşemsin kimi....

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ferrari bunu haketti, kimi uzun süredir peşinde koştuğu şampiyonluğa ulaştı, kopmak üzere olduğum formulaya beni tekrar bağladı.

G

ghost ship

Bilgi Girilmemiş
FERRARİ' ye helal olsun ne diyelim. aklımdan Raikoneen geçiyodu zaten o oldu... on numara oldu:)

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bence Hamilton'ın bu şekilde bitirmesi onun için daha onurlu oldu. Aksi taktirde malum arabasından dolayı yıllarca konuşalacak ve tartışılacak ve gölge düşecekti.Bir nevi hak yerini buldu.Raikkonen'in şampiyon olacagı aklımın ucundan geçmezdi.Ancak işteyken bir anlık tv ekranındaki sonucu görünce inanamadım.Bravo demek lazım, şimdi bu bilgilerle mclaren önümüzdeki sezona da hızlı bir araba hazırlayacaktır tabiiki, bakalım nolacak.Halen haksızlık devam etmiş olacak.100 milyon doları ödeyip hızlı araba yarattılar kendilerine

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedes itiraz etmiş; bmw ve williams takımlarının yakıt depolarını incelemeye almış FIA.eğer bu takımlardan herhangi birinin bir sürücüsü dahi diskalifiye edilirse Hamilton hakettiği şampiyonluğa ulaşıcak.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Haketmek mi ?