GTC için lastik önerisi lütfen - 215 45 r17

gtcsmile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

2007'den kalma 6 yıllık lastikleri değiştirmenin vakti çoktan geçti :) 215 45 17 lastik almak istiyorum. Tavsiye verebilecek olan varsa çok memnun olurum.

Kesinlikle yumuşak, konforlu bir lastik olması gerekiyor.

Sadece marka değil de modeliyle birlikte söylerseniz çok daha iyi olur.

Teşekkürler.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla ben GTC de perf a yünelik kullanmıştım. yol tutuş benim için önemli, Kumho Ku-39 derim. Sakız gibi yapışıyor yola. İmajı daha yüksek rakipleri (goodyear, pirelli, michelin) ile aynı perf ama daha uygun fiyat

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Primacy 3

Normalleri bilmem ama Kumho'nun çeşitli ebatlarda ve modellerde kış lastiklerini kullandım, şaşırtıcı derece başarılıydı, Erzurum gibi bir kış memleketinde büyük markalara söz hakkı bırakmadı bile, bunu da belirtmek isterim...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ebaddan bende kullanıyorum 2 ay önce değiştirip petlas PT711 aldım hiç memnun değilim. biraz pahalı amabridgestone adrenalin serisini tavsiye ederim sana.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ebattan ben de arıyorum. Nisan başında alacağım. Nokian ısrarla öneriliyor. Öncelikle Nokian bakacağım.
Yukarıda bir arkadaşın da belirttiği gibi Kumho'nun kışlık lastiklerinden ben de inanılmaz performans almıştım. Eski aracım E36 3.18 is'te olsun şimdiki GTC'de olsun çok memnunum. Hem yumuşak hem yola tutunuşu iyi. Yazlık lastiklerde de Kumho tercih edebilirim.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Continental sitesinde lastik ebatına göre lastikleri ve desenlerini görebilirsin contac 2 contac3 contac 5 serilerini inceleyin derim hem yumuşak hemde kuru ve ıslak zemin performansı olarak en ön sırada yani 1 numara ADAC diye bir kuruluşun lastik testlerinde en iyi 4 lastik sıralamasına bakın derim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. Farklı konu açmayım dedim.
Astra H GTC'ye 225/45/17 lastik takarsak sürtme sorunu olur mu acaba. Araçta spor yay da mevcut çünkü. 215/45/17 ve 225/45/17 arasında kararsızım bu sebepten ötürü.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. Farklı konu açmayım dedim.
Astra H GTC'ye 225/45/17 lastik takarsak sürtme sorunu olur mu acaba. Araçta spor yay da mevcut çünkü. 215/45/17 ve 225/45/17 arasında kararsızım bu sebepten ötürü.

225/40/18 kullanıyorum ben GTC de sürtme yok çok şükür. jantların dışa doğru çok çıkıntılı değilse yada aşırı içe doğru değilse sorun olmaz 225 de.
225/45/17 orjinal ebada göre yüzde 1 çap değişimi bile yapmıyor yani tam uygun gibi denebilir.
hatırlamadığım yabancı bir derginin testlerinde conti 5 dunlop max ilk 4 de idi bu arada....

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp

avrupa birliği testlerinde test birincisi olan goodyear efficientgrip performance tevsiye ederim.
gerçekten çok yumuşak ve konforlu lastik, yol tutuşu ve frenleme performansı çok güzel.
yanak desteği var, michelinden bile daha yumuşak ve esnek bir lastik.
15 gün önce aldım ve çok memnunum. sürekli continental kullanırdım yine continental premiumcontact 5 almaya gitmiştim ancak bu lastik hep aklımdaydı.
lastikçi arkadaş ben olsam tek bir lastik takarım deyip goodyear'ı getirdi, michelin, continental ve bu üçünü yan yana koyup incele abi dedi.
baktım hakikaten özellikle kullananlardan çok iyi yorum aldığı kadar var bunu tak dedim.
kısacası çok memnunum, özellikle ıslak performansı mükemmel.
arabayı aldığımda ayağında hankook ventus prime 2 ler vardı nerede ne yapacağı belli olmayan kararsız ve suyu sevmeyen bir lastikti.
bazen arabanın arkası seke seke atardı, bu lastikleri taktıktan sonra arabanın gidişi bile değişti arabaya yaniden aşık olsam yalan değil.