GTC için lastik önerisi lütfen - 215 45 r17

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
225/40/18 kullanıyorum ben GTC de sürtme yok çok şükür. jantların dışa doğru çok çıkıntılı değilse yada aşırı içe doğru değilse sorun olmaz 225 de.
225/45/17 orjinal ebada göre yüzde 1 çap değişimi bile yapmıyor yani tam uygun gibi denebilir.
hatırlamadığım yabancı bir derginin testlerinde conti 5 dunlop max ilk 4 de idi bu arada....

Sizin GTC'niz H kasamı J kasa mı acaba?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah ;)
Peki spor yay var mı araçta?

yanlış hatırlamıyorsam eibach 5 cm lik var.birde gözünü sevdiğim ids+ var. tabi ids+ alçalmasında bir etken değil ama. bir kaç aydır antalyadayım amortisörlerin yetersiz kaldığı ve takozlara kadar vurduğu çukur ve tümseklerle tanıştım. ona rağmen sürrtme yok...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Continental marka PremiumContact5 serisini kullandım en son, konfor + yol tutuş + frenleme hepsi bir arada diyebilirim.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
+ Konuya ek Continental lastikler yumuşak olduğundanmıdır bilemedim yağmurlu havalarda acayip patinaj çektiriyor ıslak zeminde tutunma problemleri oluyor bilmiyorum benim araba güçlü olduğundan yapıyorda olabilir tam emin değilim ama.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+ Konuya ek Continental lastikler yumuşak olduğundanmıdır bilemedim yağmurlu havalarda acayip patinaj çektiriyor ıslak zeminde tutunma problemleri oluyor bilmiyorum benim araba güçlü olduğundan yapıyorda olabilir tam emin değilim ama.

contiler aksine biraz serttir ama ıslak performansları iyidir özellikle premiumcontact 5 serisinin çok iyidir. pati çekmeye başlamışsa imal tarihlerine bakın lastikler sertleşmiş olabilir.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
contiler aksine biraz serttir ama ıslak performansları iyidir özellikle premiumcontact 5 serisinin çok iyidir. pati çekmeye başlamışsa imal tarihlerine bakın lastikler sertleşmiş olabilir.

6213 hocam daha sıfır lastik benim lastikler yumuşak lastik ama ? sert değil Continental Conti-Premium Contact 3 .

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6213 hocam daha sıfır lastik benim lastikler yumuşak lastik ama ? sert değil Continental Conti-Premium Contact 3 .

dizel eradamı pati çekiyor? cevabınız evet ise gaza biraz daha az basmayı deneyin!!

1- dizel eranın torku yüksek ağırlığı düşük olduğu için gaza yüklenirseniz asr olmadığı için pati çeker.
2- lastiği yeni taktığınızda yani ilk 100-200 km. de lastiğin üzerindeki kalıp parlaklığı silinmeden yapar.
3- yağmur yeni yağıp yollar yeni ıslandığında sabun yoldaki toz, kir, vs.den dolayı sabun gibi olduğu için kayar.

continentallerin yanakları yumuşak tabanları serttir benim bildiğim. en azından benim kullandıklarım öyleydi.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
dizel eradamı pati çekiyor? cevabınız evet ise gaza biraz daha az basmayı deneyin!!

1- dizel eranın torku yüksek ağırlığı düşük olduğu için gaza yüklenirseniz asr olmadığı için pati çeker.
2- lastiği yeni taktığınızda yani ilk 100-200 km. de lastiğin üzerindeki kalıp parlaklığı silinmeden yapar.
3- yağmur yeni yağıp yollar yeni ıslandığında sabun yoldaki toz, kir, vs.den dolayı sabun gibi olduğu için kayar.

continentallerin yanakları yumuşak tabanları serttir benim bildiğim. en azından benim kullandıklarım öyleydi.

Evet dizel aracım ama ciddi anlamda patinaj çekiyor. Lastikleri takalı 2.000 kilometre oldu o konuda sıkıntı yok çok geziyorum normalde zaten aslında normal yağışlarda olmuyor fakat şiddeti biraz artınca gaza biraz fazla dokunayım başlıyor patiye birde çözemediğim nokta araç boşta değil 3-4 kişi varken bu durumda. Yinede bunada şükür araba sağlam olsunda olan lastiğe olsun :)