H&R presletilmis 6cm yay

ozankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
195/55/16 lastik ölçüleri olan aracıma böyle bir yay takmayı düşünüyorum ama araçın amortisörlerine bir zararı olurmu daha önce bu şekilde kullanan arkadaşımız varmı bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Presletilmiş yay hiç güven vermiyor bana, helezonların dayanıklılığı bence zayıflıyor, hiç gerek yok.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isıtarak preslemeden sonra yeni facia soğuk pres.

Soğuk presle metalin zarar görmediğini sanıyorlar. Geçenlerde dükkanında pres olan bir ustayla konuştuk bu konuyu, kırılması büyük ihtimal diyor.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tabiki. Malzeme ne olursa olsun niteliğini bozmaya yönelik her uygulama normlarının dışına çıkmasına etken.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta zaten takcagın yay 6 cm bıde pres yapıp dahada dusurmemın bı anlamı yok kı yollarımız malum arabana yazık yolda top gıbı seker aracın her yerı ötmeye başlar sakınm yapma oyle bısey derım bence yay ıle dusurulecek max 3 cm olmalı zaten amortısorler ozelıgını yıtırıyo bu dusurme olayında..
cok dusurcem dersen coıl takcaksın bıraz paraya kıyıp ıstedıgın kadar dusur altı surtmedıkten sonra sıkıntı olmaz

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence 35mm preslenip 60mm e çıkarılmış.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen presli hali 60mm sanırım. Amaç çok fazla düşürmekse, el yapımı coil takmak daha mantıklı. (Orjinal Coil-over e pahalı geliyorsa.)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynen presli hali 60mm sanırım. Amaç çok fazla düşürmekse, el yapımı coil takmak daha mantıklı. (Orjinal Coil-over e pahalı geliyorsa.)

Ben el yapımı coil e de pek sıcak bakmıyorum, 2 kaynak 2 diş açmaya bakıyor hayat o zaman.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben el yapımı coil e de pek sıcak bakmıyorum, 2 kaynak 2 diş açmaya bakıyor hayat o zaman.

TUV onaylı, sertlik ayarlı Coilover kiti en sağlıklısı aslında, hemde almışken Wogtland, Eibach felan olacak.