Hem kaza tehlikesi atlattım hem de arabaya işkence ettim

• Konuyu başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim gibi otomatik kullananlara tavsiyem kesinlikle ön yolcu koltuğuna iki kişi bindirmeyin. Bu gün Astrama yedi kişi bindik. Girdik Türkiye'nin en tehlikeli yollarından biri olan Antalya-Alanya yoluna. Neyse şen şakrak güle oynaya gidiyoruz. tabi bu durumda 90ı geçmeden sağ şeritten gidiyoruz. Önde tarfik yığıldı sol şeritteki son arabanın da geçmesini bekleyerek konvoyu sollama üzere hazırlandım ve gaza yüklendim. O da ne araba bağırıyor. arkadaşım dedi hocam hocam bu vites ileri gitti meğerse ben sol şeride çıkarken merkezkaç kuvetinden etkilenen arkadaş vitese dokunuvermiş vites N konumuna gelmiş hemen dörtlüleri yaktım kendimi emniyet şerdine attım. neyse bu bir yola devam. şehir içine girdik sağa dönüüş yine aynı manzara bu kez de dörtlüleri yakıp kendimi otobüs durağına atıım. o andan itibaren arkada beş önde iki kişi yolculuk yaptık. Ama her ikisinde de arkada araç bulunmaması bizi olası kötü durumlardan kurtardı. Ama olaya çok güldük. İçimden de otomatik arabam N konumunda 10 metre gitti aceba bir şey oldu mu diye düşündüm hesap yaptım kendi kendime offfff 4000 ytl arabayı satarım artık diye allaha şükür hiçbir şey yok muhabbeti yanımıza kar kaldı.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aman dikkat ettin sakaya gelmiyo walla :(

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun da öyle problem olmaz benim eski arabam 206ıydı otomatik ben manuel gibi kullanıyordum hiçbirşey olmaz merak etmeyin o kadar dayanıksız değil. Genede tedbir için boşa attığınızda devir rolantiye indikten sonra gaza basmadan d konumuna çekmeniz yeterlidir.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Sağolun arkadaşlar Hem iyi dilekleriniz hem de verdiğiniz bilgiler için

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.Bende köy yerinde falan çoluk çocuk 8 kişi bile bindiğimiz oldu.Benim arabada otomatik,neyseki bişey olmadı.Artık dikkat ederim.Uyarı içinde teşekkürler

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sadece kendinizi veya yanınızda bulunan kişileri düşünüp tehlike atlattınız...ya karşıdan gelen yada durakda bekleyen birine carpsaydınız ...hiç sucu olmayan birine....daha dikkatli olmak grek

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
arkadaşım sadece kendinizi veya yanınızda bulunan kişileri düşünüp tehlike atlattınız...ya karşıdan gelen yada durakda bekleyen birine carpsaydınız ...hiç sucu olmayan birine....daha dikkatli olmak grek

Arkadaşım o kadar da uzun boylu değil yani. bak ne diyorum. sollamaya başlayyacağım arkanın boş olmasını bekledim. Bunun yanında aracın veya yolcunun olduğu durağa niye gireyim ki. Yolun sağı neyime yetmez. O duraktan yarım saatte bir otobüs geçer. Ayrıca kimse de yoktu. Kaza riski vardı tehlik de vardı ama karşıdan gelen veya durakta bekleyen yolcu sahnesi yoktu bunda

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun