Hem kaza tehlikesi atlattım hem de arabaya işkence ettim

• Konuyu başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde bir işkencede ben yaptım arabama elimde olmadan.Pazar günü memlekete gitmiştim.Benim yeğen:20 yaşında kız ehliyeti yok.Biraz çalıştırıyım dedim.Otomatik vitesi rahat kullanır.Neyse bindik arabaya yarım saatlik bir yolun ardından, bir yerde durmamız gerekti.Yavaşladık.Canım yeğenim:) 25-30km/h hızlarda falan vitesi D'den P'ye alınca önce bi GAARRRRC sesi,sonra bi anda durduk araba iyi bir ileri-geri yaptı,salladı bizi.Neyseki arkamızda veya önümüzde araç yoktu(gerçi köy yolu).Kızdımmı? Tabiki kızmadım böyle öğrenecekti.Ankara'ya dönünce ilk işim ustama uğradım.Baktırdım,sorun yok herhangi bir arıza lambası falanda yok çok şükür..

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde bir işkencede ben yaptım arabama elimde olmadan.Pazar günü memlekete gitmiştim.Benim yeğen:20 yaşında kız ehliyeti yok.Biraz çalıştırıyım dedim.Otomatik vitesi rahat kullanır.Neyse bindik arabaya yarım saatlik bir yolun ardından, bir yerde durmamız gerekti.Yavaşladık.Canım yeğenim:) 25-30km/h hızlarda falan vitesi D'den P'ye alınca önce bi GAARRRRC sesi,sonra bi anda durduk araba iyi bir ileri-geri yaptı,salladı bizi.Neyseki arkamızda veya önümüzde araç yoktu(gerçi köy yolu).Kızdımmı? Tabiki kızmadım böyle öğrenecekti.Ankara'ya dönünce ilk işim ustama uğradım.Baktırdım,sorun yok herhangi bir arıza lambası falanda yok çok şükür..

Geçmiş olsun. Gerçekten çok riskli bir durum araba için. Ben yeni kullanan kişilere en başta kesinlikle araba durmadan vites değiştirmeme olayını 10*15 defa söylüyorum. bu arad o sesten bir iki defa ister istemeez ben de çıkrttırdım. Ondan sonra zaten içinde ben olmadan kimseye araba vermiyorum. Bunun yanında viteslerde o olaya karşı alınmış önlemler olduğunu öyle bir iki yanlış harekette felaket olmayacağını duymuştum ama yine de tekrarından kaçınmak lazım.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.Yalnız o sesi duyduğumda öyle hislere kapıldımki.İçimden:"Offffff, eyvah" ne geldiyse söylemişimdir.Yani o ses arabanın feryatları gibiydi.Sanki benim vücudumda bir yerler acırmış gibi..Bende kesinlikle yanında olmazsam kimseye araba vermem.Verme ihtimalim bile çok düşük.Kesinlikle çok dikkatli olmak lazım bu konuda..

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun