işinize yarayacak 4 önemli bilgi....

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) Telefonum kilitliyken 112'yi aradım, aranıyor gerçekten...
Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa ve
acil bir durum var ise, 112'yi çevirin. Var olan herhangi bir şebeke
bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha ilginci, tuş takımınız kilitli
olsa dahi, 112 çevrilebilir.

2) EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ
Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, aradaki mesafe
ne olursa olsun, o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25- 30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karşı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız açılacaktır ve Bagaj için de geçerlidir.

3) GİZLİ PİL GÜCÜ :
Eğer cep telefonunuzun pil seviyesi çok düşükse ve acil bir
telefon bekliyorsanız; Nokia’lar, rezerv pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak, telefonunuzu, rezerv pille çalışır hale getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde %50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

4) 444 0 911
Türkiye'deki tüm hastaneler aynı numarada birleşti. Acil durumlarda " 444 0 911 " numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte " 444 0 911 " numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan (0212) 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek. Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden doğrudan "444 0 911 " aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.

arkadaşlar konu alıntıdır.Ben bizzat denenedim.Eğer konu hakkında bilgisi olan varsa yorum ekler.Amacımız kimseyi yanıtmak yada geyik yapmak değil...

Son düzenleme:

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 numarayı aksam denıcem :) ama bızım araclar kontak ıcerdeyken nasıl kıtlenecek .doger anahtardan kıtleyeyım bırını ıcerde bırakarak.kontaga takılı olmasına falan gerek varmı

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
*3370# yaptım birşey olmadı telefon nokia :D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 , denedim oluyor fakat 3 denedım oldumu olmadımı anlamadım bır uyarı vermedı ..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
*3370# Activate Enhanced Full Rate Codec (EFR) - Your phone uses the best sound quality but talk time is reduced my approx. 5%
#3370# Deactivate Enhanced Full Rate Codec (EFR)

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bigilerin kaynağını merak ettim.

1. bilgi doğru. yanlız 2. hiç aklıma yatmadı 3. bilgi tamamen geyik yanlış hatırlamıyorsam 6610 gibi eski telefonları yeniden başlatmaya yarıyordu. 4. hakkında hiç bilgin yok bu ara 444 lü servisleri çok kurcalıyorlar.

rebel_police

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1)

3) GİZLİ PİL GÜCÜ :
Eğer cep telefonunuzun pil seviyesi çok düşükse ve acil bir
telefon bekliyorsanız; Nokia’lar, rezerv pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak, telefonunuzu, rezerv pille çalışır hale getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde %50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

çalışmıyor bende,,,:)

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 istek tamamlanamadı diyor
2 bana hikaye gibi geliyorr